Skocz do zawartości
Nicku

Update serwera do 1.14.3 - dyskusja oraz ankieta

Rekomendowane odpowiedzi

Nicku    62

Heja!

Na naszym Discordzie już padał temat aktualizacji serwera do najnowszej wersji. Zostawiam tutaj ankietę do uzupełnienia, aby poznać waszą opinię na ten temat. Dyskusje na temat pytań oraz na inne sprawy dotyczące serwera można prowadzić tutaj, będę również je czytał i uwzględniał przy pracy nad serwerem.

Link: 

Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten link.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Asaznanie    0
Napisano (edytowane)

Co do restartu map, mam mieszane uczucia. Zbyt wiele jest już zrobione i zarazem niedokończone by resetować całą normalną mapę a Nether ma jednak zbyt dużo wyrobionych połączeń by również został wymazany.

Wizja generowania nowej mapy i wklejania powycinanych Chunków z poprzedniej brzmi całkiem ciekawie, ale jednak (z pewnością) będzie zbyt kłopotliwa. Tak jak mnie by to nie przeszkadzało, bo idealnie zmieściłem się w jednym Chunku tak innym może przysporzyć problemów. W szczególności Mór okalający Spawn będzie skazany za unicestwienie. Chyba, że zostanie wycięty teren wokół Spawna, razem z nim. Jednak z doświadczenia wiem, że wycinanie Chunków wiąże się z takimi trudnościami jak, znikające skrzynki, ramki na przedmioty, obrazy itp.

Istnieje jeszcze możliwość (Preferowana przeze mnie)  pozostawienia w spokoju mapę i stworzenie punktu zbornego w postaci pseudo drugiego spawnu  oddalonego o olbrzymią ilość kratek. Tak by mieć pewność, że generuje się nowy teren np: 100K / 100K i połączenie go linią z Spawnem głównym, np: za pomocą Komend-bloków. Takie bloki, niszczyć stawiać oraz edytować może tylko i wyłącznie Administrator w trybie kreatywnym. Gracz może jedynie wejść z nim w interakcje poprzez guzik albo wajchę. My gracze już sobie te klocki jakoś ładnie obudujemy.

A w kwestyj Endu, nie ma tam jakoś wiele porobione. Jego reset przede wszystkim odnowi "Miasta Endu"  oraz da nam możliwość ukatrupienia Smoka, kolejne 2 razy. 

Edytowane przez Asaznanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ambieusz    0

Ja bym zostawił mapę w spokoju. Podróżowanie w tej grze jest wyjątkowo łatwe nawet kiedy mówimy o dużych odległościach, więc wygenerowanie nowych chunków z zawartością z 1.14 nie będzie żadnym problemem. Przesunięcie punktu spawnu jest niezłym rozwiązaniem, chociaż oczywiście nie bez wad. Moje budowle (jeżeli można je tak nazwać) są rozrzucone po całej mapie (i netherze) więc skopiowanie ich byłoby niemożliwe, ale zresztą przenoszenie chunków z jednej mapy na drugą też trochę się mija z celem w mojej opinii. Z tego co wiem 1.14 nieszczególnie zmienia coś w netherze, więc jego reset też jest zbędny. Za to reset Endu jest czymś za czym mogę się opowiedzieć, bo osobiście dopilnowałem, że jajo smoka wylądowało w otchłani i chciałbym je odzyskać xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi