Skocz do zawartości
KubalekPL

Dota 2 vs League of Legends

Rekomendowane odpowiedzi

GreenBlind    128

to są 2 różne gry, temat "zamkniety"..

poleci fala hejtu ze dota 2 lepsza i druga fala, że lol lepszy.. kwestia gustu, a o gustach sie nie dyskutuje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
matejss    0

@UP
Praktycznie obydwie gry to gry typu Moba, i obydwie gry mają podobny cel rozrywki.

 

@Top

DotA 1/2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
EniuuuPL    43

Jak dla mnie Dota ale tylko przez to że grafika jest mniej cukierkowa i to że w Docie każdy użyty skill ma wielkie znaczenie a złe jego użycie może równać się ze śmiercią a w lolu można wwalić się we wrogą drużynę i uciec z połową hp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
GreenBlind    128

EniuuPL nie do końca to tak działa XD ale niech Ci będzie XD

wątpie, że Ad Carry wbiłby się 1 v 5 i ucieknie... Praktycznie 1 v 5 nie da rady... a jeżeli chodzi Ci o Harras to to jest normalna część rozgrywki... Użycie skilli w niektórych postaciach też ma znaczenie, gdy Np. NAutylius ma cd na ponad 10 sekund a ulta 120 to też trzeba ich dobrze użyć. Nie mówie o karthusie i cassio bo to postacie bijące tylko ze skilli ale i tak nie uciekną z "połową hp".

Zależy też co masz na myśli mowiąc "wwalić sie we wrogą drużynę" drużyna jako kilka osób czy 1 osoba... Jeżeli jesteś tankiem chociażby nawet Volibearem to twoją rolą jest się wbić i najlepiej złapać osobą carry'ującą,(np ad carry, chociaż teraz carry jest top i jungle, bo itemki ad carry podrożały i co raz ciężej jest być jednostką z 1300hp i przeżyć team fighty gdy można łatwo złapać ad). Nie wiem może jestem, dziwny ale nigdy nie widziałem kogoś kto buduje się pod DPS a nawet tanky-dps i uciekł z 5v1 tak po prostu, chyba ,że wbiłsię jak debil bez drużyny i użył Flash'a przez sciane.. ale nadal jeżeli byli by ogarnięci gracze to by go zabili... jak grałeś w lola na 1-29 lvl to się nie dziw, że grają tam dałny i inne potwory. Rozgrywka dopiero jest po 30 lvlu(i w tym dota2 ma przewagę oraz tym ,że psotacie są za free) nawet na normalach jest "Hidden elo" czym więcej masz winów tym lepszych Ci dobiera, oraz rankedy na, które narzekają dzieci, że mają trolli w teamie i zawsze wina teamu. Pfffffff nie moja wina, że nie mogą wyjść z bronze, sam nei grałem dużo, a gram teraz mało (sc2 etc teraz) to spokojnie da się wygrać na brozne nawet z ludźmi którzy nie są za specjalnie umysłowi... Na rankedach grałem głównie top i jungle.. gangi robiłem średnio co 3 minuty...

Grałem w Dote 1 dość sporo... Na dote 2 rzuciłem tylko okiem, brakuje mi tych tzw. przeliczników do skilli jak to jest w lolu... Mage w docie bije z łapy, no ok spoko niech im będzie...

Dlatego uważam, że to troche 2 rózne gry. Cel ten sam ale mechanika inna... to tak jak porównywać CS CZY "BATTEFIELDDSDSDSDS"


A grafika? hmm lol powstał (alpha) w 2009 roku i jakoś grafika została praktycznie ta sama :P trochę różnicy jest...

Ale skoro ludzie grają w "majkrafta" to czemu mieli by nie grać w lola czy tam dote2 zamiast "BATELFIULDA"

podsumowując: nowi gracze myślę,że wybiorą dote2 ze względu na dostęp do każdej postaci i platformie steam... ale każdy ma inne gusta i może tryb rozgrywki spodoba mu się bardziej z lola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Definitywnie League Of Legends.
Nie wiem dlaczego,lecz Dota2 nie bardzo przypadła mi do gustu,może to przez ten mroczny klimat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pawlosek    0

League of Legends jest lepszy! :D
Dota 2 też jest spoko, ale ja jednak wolę LoL'a.
Grafika się zmieniła i cały czas ją próbują zmienić, może nie całkowicie, ale ostatnio zmienili paski Hp i many, które teraz są lepsze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
schizacraft    0

Może i Dota jest bardziej rozbudowana, ale LOL jest przyjaźniejszy dla nowych graczy. Oddaje głos na LoL'a :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zaK1946    4

Dota 2, najprościej mówiąc...

 

"MA WIĘCEJ WSZYSTKIEGO"

 

+ brak przeliczników to dobra sprawa, bo sa postacie z True DMG na skillach, przez co przeliczniki na tym były by...No cóż, i tak dobrze użyte te umiejętnośći żżerają pół HP wroga 

 

Dota 2 lepsza.

 

Koniec

 

 

(Chociaz w LoLa też grywam :u)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Negr    0

Ja nie grałem w dote. Ale po filmikach wydaje mi się że jest lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Urist    4

Mało lubię Moby, lecz jeden kumpel namówił mnie i na lola i na dotę 2 - Grałem obydwie gry (lola okolo 50h, dota 2 okolo 70h) i DotA2 bardziej mi przypadła do gustu :) Jest owiele bardziej zbalansowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dunz    0

Grałem w oba tytuły i bez wątpienia moim faworytet jest LoL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hayato95    2

Dota2

 

+ Mniej cukierkowa grafika

+ Większa interakcja z otoczeniem

+ Brak (czasem absurdalnie wysokich) przeliczników na skille

+ Mag bijąc z różdżki w końcu bazuje na statystyce (Od kiedy to siła decydowała o ciosach, które jej nie wymagają)

+ Gra jest dużo trudniejsza, liczy się skill (nie tylko do wpadania w tf) np. utrata golda!

+ Elementy fortyfikacji nie są przesadnie dobre

+ mounty (tak chodzi o osły)

+ Różne sklepy (Nie ma tak łatwo)

+ Brak szybkiego powrotu do bazy

 

LoL

 

+ Krótkie kolejki oczekiwania

 

No cóż, ja tam wolę DoTe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Vernirn    0

LoL nie przypadł mi do gustu, zato DOTA moim zdaniem o wiele  lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
plus11r    0
Napisano (edytowane)

Myślę że lepszy jest league of legends jakoś bardziej mi przypadł do gustu i bardziej go ogarniam :D ale nie twierdzę że dota jest zła.

 

Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten link.

Edytowane przez plus11r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Dote2 nie grałem jeszcze, choć planuję właśnie sprawdzić i porównać. Póki co tylko LoL, ale ile można ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HayQ    0

Haha temat bezsensu. Dwie osobne gry, dwa inne silniki graficzne, lekko podobny cel gry i to wszystko. Sam preferuje pogac i w to i w to, troche odmiany zawsze spoko. Pytanie tak głupie prawie jak porównywanie LoLa i Csa jedyna roznica to w Twoim porównaniu jest upodobniony cel rozgrywki.

Edytowane przez HayQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nicku    65
5 minutes ago, HayQ said:

Haha temat bezsensu. Dwie osobne gry, dwa inne silniki graficzne, lekko podobny cel gry i to wszystko. Sam preferuje pogac i w to i w to, troche odmiany zawsze spoko. Pytanie tak głupie prawie jak porównywanie LoLa i Csa jedyna roznica to w Twoim porównaniu jest upodobniony cel rozgrywki.

To nie jest tylko cel rozgrywki, a sama mechanika gry. Obie gry należą do tego samego gatunku, posiadają dużo wspólnych elementów, więc dla mnie to daleko do porównywania LoLa do CSa, bo tutaj raczej bardziej pasuje porównanie jak Battlefield do Call of Duty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...