Skocz do zawartości
  • 0
Dadyl

Problem z IP

Pytanie

Dadyl    0

Witam! Mam problem z założeniem własnego serwera, a mianowicie gdy w ustawieniach serva podałem swoje zewnętrzne IP to nie mogłem odpalić serwera, a gdy podałem wewnętrzne to już mogłem. Bardzo zależy mi na tym, aby ktoś wytłumaczył mi co zrobić żeby serv działał na IP zewnętrznym. Z góry dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Walenciak    0

Odświeżyłem moją wiedzę, jest ok ;d

Edytowane przez Walenciak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Atexor    424

Zewnętrzne czyli np. 79.184.34.250, a wewnętrzne 192.168.1.1, czy 10.1.1.1 czy coś w ten deseń? Jedno to jest zwykłe IP, a drugie to adres z jakim łączysz się z routerem jeśli to masz na myśli.

W pliku server.properties nie podajesz żadnego IP. Po znaku równości ma być pusto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dadyl    0

No dobrze, działa, ale w takim razie jaki ten serwer ma adres (taki, który w pisuje się w minecrafcie, aby się połączyć)? I jeszcze jedno. Jeśli w server.properties online mode dam na true to czy koledzy bez premium będą mogli wejść?

Edytowane przez Dadyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Atexor    424

Serwer ma adres komputera, jaki nadaje Ci sieć.

Online-mode=true oznacza sprawdzanie walidacji plików gry oraz nicku, czyli czy gracz podłączający się ma oryginalną wersję. Wyłączenie tego wyłącza sprawdzenie oryginalności gry. Niemniej jednak lepiej zachęcić kolegów do kupna gry, lepiej i wygodniej się gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

  • Podobna zawartość

    • Przez margonem1001
      Hej dzisiaj stworzyłem swój server w minecraft z bukkitem , jedyny plugin jaki dałem to world edit i gdy odpaliłem server i wszystko zrobiłem w plikach to udało mi sie dołączyć do servera.
      Kiedy dołączyłem okazało się ze inni gracze mają ogromny ping powyżej 3000ms i jeszcze crashuje mi server co chwile przez co nie moge grać
      Jak coś za bardzo się nie znam na robieniu takich serverów , oglądałem pare poradników i dzieki nim udało mi sie stworzyć server
    • Przez Trouble
      Witam ustawiłem sobie u operatora statyczne ip [niezmienne]  i chciałem spróbować  postawić u siebie na pc server minecraft dla 5 osób lecz problem jest taki że  już nie wiem co źle robię bo odblokowałem porty  dodałem je w zaporze i jedynie w jaki sposób  mogę wejść na server to przez swój adres ipv4 a nie przez zewnętrzny  bo mi go nie wyszukuje  . Ogarnia ktoś takie konfiguracje ?
    • Przez KoniuV2
      Witam,
      mam pewien problem ze sklepem, który zrobiłem na commandblock'ach. Mianowicie składa się on z 3 takich bloków, każda z nich ma kolejno komendy (połączone są repeater'ami w rzędzie):
      -msg @p[l=34] Masz za malo XP (Smuteczek)
      -/give @p[lm=35] enchanted_book 1 0 {StoredEnchantments:[{id:51,lvl:1}]}        --------       za 35 poziomów dostaje książkę z enchantem Infinity
      -xp -35l @p[lm=35]
       
      I problem w tym, że kiedy ja stoję obok przycisku i mam 35 lvl dostaje item i mi zabiera lvl, ale gdy tego lvl nie mam, książkę dostaje najbliższa osoba która ten lvl ma, nie zależnie od tego czy wcisnęła przycisk.
      I teraz pytanie jak to naprawić , a może raczej poprawić.
       
      (Mam problem z dodaniem załącznika, ale myślę że łatwo to sobie wyobrazić :D)
    • Przez Michasx
      Witam chciałbym spytać czy ktoś chciałby ze mną zagrać taki jakby fabularny Minecraft. Polega to na tym że się wybiera czy chce się byc nauczycielem, uczniem,budowniczym(np. szkoły, akademika). Chętne osoby niech napiszą o tym w odpowiedziach lub na moim Discord: Michasx#8823.  Nie ma ograniczeń wiekowych. Gwarantuję dobrą zabawę. Pytania też pisać w odpowiedziach 
    • Przez Michasx
      Witam chciałbym zapytać czy ktoś chciałby ze mną zagrać lub nagrać serie na moim serverze skyfactory3.
      Oczywiście survival zaczęlibyśmy od początku.
      Jak ktoś chce to proszę napisać w komentarzu lub dodać mnie na Discord-ie.
      Mój discord: Michasx#8823
×
×
  • Dodaj nową pozycję...