Skocz do zawartości
Moderatorzy na forum poszukiwani! Dowiedz się więcej... ×
Kris Norris

Pływanie obrazu - Minecraft 1.10.2 Forge Nvidia Gtx1050ti 4GB

Rekomendowane odpowiedzi

Kris Norris    0

Witam

Komputer ma pół roku. 8 GB ramu, Procesor - Amd 6 core fx 6300 3.5GHZ.  Windows 10 Home Edition 64Bit

Karta Nvidia  Gtx1050ti 4GB

Temperatury mierzone podczas grania -  Temp. Proc-41°C. Karta 38°C.

Od wczoraj mam problem z wyświetlaniem obrazu w minecraft. Otóż obraz dziwnie faluje. (Zaczęło się po przeprowadzce do innego pokoju)

Czynności jakie do tej pory zrobiłem:

Wywaliłem wszystkie głośniki, woofer itd z otoczenia kompa. Zauważyłem że woofer dociskał przewód HDMI do ściany ale czy to akurat może być przyczyna? skoro po usunięciu głośników efekt wciąż się utrzymuje?

Zaktualizowałem Windows

Zaktualizowałem Jave

Zaktualizowałem sterownik karty

Podmieniłem kabel łączący kompa z monitorem. HDMI na DVI-D później VGA, efekt znika na jakieś pół godziny po czym wraca.

Przeinstalowałem Minecraft łącznie z aktualizacją modów do najnowszych dostępnych pod wersję 1.10.2 

Na różnych shaderach zawsze ten sam efekt.

Po wyłączeniu shaderów, efekt znika ale nie wiem na jak długo bo nie miełem jeszcze okazji dłużej pograć bez shaderów.

Jest to minecraft 1.10.2 Forge z modami: Optifine, Missing Piece, Roads, Worldedit, DualHotbar, I mod za pomocą którego mogę wstawiać zdjęcia w grze, nie pamiętam jak się nazywa. 

Dzieje się tak tylko w grze. 

Nie mam już pomysłu. 

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Czytałem o opcji rozmagnesowywania monitora, czy to może pomóc a jeśli tak to gdzie znaleźć tą funkcję.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, co jeszcze sprawdzić.

Link do filmiku jak to wygląda: 

Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten link.

Edytowane przez Kris Norris

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
nicku1    46

A czy to przypadkiem nie jest efekt shaderów kiedy pada deszcz? Wiesz, takie że niby tobie na ekran krople spadają ;x

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
nicku1    46

To sprawdź czy problem wystąpi bez shaderów, moim zdaniem to one są tutaj problemem, na pewno to nie kabel :v Możliwe że to też wina któregoś z modów, niestety na modach się nie znam więc tutaj będzie mi trudno określić co może powodować taki efekt.

Dnia 10/17/2017 o 14:32, Kris Norris napisał:

Po wyłączeniu shaderów, efekt znika ale nie wiem na jak długo bo nie miełem jeszcze okazji dłużej pograć bez shaderów.

A i żeby jeszcze nie było jak wcześniej, pograj może z jeden dzień bez shaderów i po prostu sprawdź.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kris Norris    0

No właśnie problem tkwi w shaderach. Na laptopie o gorszych parametrach wszystko chodzi z shaderami. Na kompie włączam shadery i faluje. Wcześniej się tak nie działo, zbudowałem dość duży świat i wszystko chodziło pięknie. A nagle coś się zwiesiło. Nie wiem jak to naprawić i czy w ogóle się da.

Usunąłem mody, oprócz optifine, faluje.

Bez shaderów nie faluje. Kopiowałem świat z laptopa na kompa i odwrotnie. Na laptopie ze zintegrowaną kartą działają shadery Kuda, Seus (Standard, Ultra, Motion blur) I kilka wersji Sildurs natomias na komputerze odpala się tylko Kuda. Wcześniej jeszcze odpaliły się sildrusy ale teraz też już wywala do białego ekranu. Przy innych jest biały ekran. 

Wszystko działało jakieś pół roku i nie było problemu. Budowałem i budowałem na shaderach Sildrus extreme i wszystko działało ok. 

Na innych światach problem nie występuje. Tylko na tym jednym wielkim i na dodatek tylko na kompie który ma 8GB Ramu i Procek AMD podczas gdy Laptop ma 16 GB ramu i procesor intel core i3-5010U 2.10GHZ a kartę intel HD Graphics 5500 i na tym samym przekopiowanym świecie problem nie występuje. 

Na Minecraft mam wydzielone 4GB ramu na komputerze i 8Gb na laptopie.

Nie mam nawet pomysłu czego się uczepić i gdzie szukać. Oczywiście biorę pod uwagę, że będę musiał grać bez shaderów i póki co nie mam innego wyjścia jeśli jednak ktoś będzie miał jakikolwiek pomysł to proszę aby pisał. 

Edytowane przez Kris Norris

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• Przez staswalle
      Witajcie!
      Ostatnio odkryłem tajemniczy blok o ID 36. Na minecraft wiki nazywa się właśnie "Blok 36".
      Pierwsze co zrobiłem to zacząłem z nim testować. Udało mi się ustalić, że:
      Jest niewidzialny [po prostu go nie widac] Jest blokiem niesolidnym [np. przepuszcza światło, da się przez niego przejść] Nie da go się zastąpić innym blokiem [tak jak na przykład powietrze, woda, lawa ,trawa] Gra traktuje go jako tzw. entity [ergo, nie jest tak naprawde blokiem] Jest ktoś chętny by trochę poteoryzować, czemu wogule istnieje itp. ?
    • Przez banapi
      Chciałem wbić na mineplex.com a tu komunikat sesja wygasła! Spróbuj ponownie uruchomić grę. ja mam grę kupioną więc stosuje się w ich zalecenia! i dalej to samo!
    • Przez margonem1001
      Hej dzisiaj stworzyłem swój server w minecraft z bukkitem , jedyny plugin jaki dałem to world edit i gdy odpaliłem server i wszystko zrobiłem w plikach to udało mi sie dołączyć do servera.
      Kiedy dołączyłem okazało się ze inni gracze mają ogromny ping powyżej 3000ms i jeszcze crashuje mi server co chwile przez co nie moge grać
      Jak coś za bardzo się nie znam na robieniu takich serverów , oglądałem pare poradników i dzieki nim udało mi sie stworzyć server
    • Przez PanWasidlo
      Witajcie, wymyśliłem ostatnio serię z minecrafta na yt pod nazwą "Powrót to przeszłości" w serii tej mam zamiar zwiedzić wszystkie wersję minecrafta od pierwszej alphy po najnowsze wersje. I teraz pytanie do was czy ktokolwiek z was chciałby oglądać taką serię? Dopiero zaczynam z Youtubem, próbowałem wcześniej ale nigdy nie udało się wybić. Ale uznałem, że czemu by spróbować raz jeszcze? Jeśli ten post narusza zasady regulaminu nie mam nic przeciwko usunięciu go. Jeśli kogokolwiek interesowała by ta seria zapraszam na mój świeżo założony kanał na yt:

• Przez YuumpEr pl
      Myślał ktoś kiedyś aby założyć drużynę w Mc i wziąć udział w turnieju? Mamy szanse dać początek nowej ery minectaft! 
      Jak miała by wyglądać rozgrywka:
      -druzyny po 3 os 
      -mapa typu the walls brak ściany z piasku otwarta mapa z dostępem do drugiej drużyny od początku rozgrywki  (podzielona na 2 części drużyna a i drużyna b)
      -moby do expa po obu stronach ,strategiczne punkty typu wieża,tartak itp. 
      -gracze zaczynają z pustym eq zbierają itemy mają jedno życie (po śmierci trafiają do lobby)
      -nad wszystkim czuwa admin (host)
      Jeśli macie jakieś pytania piszcie śmiało 😉