Skocz do zawartości
Moderatorzy na forum poszukiwani! Dowiedz się więcej... ×

Rekomendowane odpowiedzi

Luuhanx3    33

Przed wami spis silników pod serwery minecraft!

logo.png

CraftBukkit jest najpopularniejszym silnikiem, używanym przez większość serwerów minecrafta.

Umożliwia korzystanie z szerokiej gamy pluginów tworzonych przez jego community.

Zalety:

- Tysiące pluginów

- Gotowe biblioteki dla developerów (Bukkit)

- Łatwy w obsłudze

- Własna konsola

- Bezpośrednia współpraca twórców z Mojangiem

- Dość dobrze rozwinięte, Polskie community

Wady:

- Słaba optymalizacja

- Rzadkie update

- Problemy z BungeeCordem

spigot.png

Podobny do CraftBukkita silnik szybko zyskujący na popularności, działa na nim niemal każdy

plugin napisany pod CraftBukkita. Deweloperzy stawiają na optymalizację.

Zalety:

- Dobra optymalizacja

- Zgodność z większością pluginów CraftBukkit

- Bardzo częste update

- Łatwy w obsłudze

- Używa konsoli CraftBukkita

- Integracja deweloperów z community

- Dobrze działa z BungeeCordem

- Netty

- Wbudowany AntiXRay

- Większa możliwość kontroli rozgrywki (spigot.yml)

- Inne ulepszenia

Wady:

- Słabo rozwinięte, Polskie community

- Duży plik (~25MB)

- Występują niezgodności z niektórymi pluginami

logo.png

Vanilla czyli serwer minecraft od Mojang.

Zalety:

- Pewność braku błędów

- Konsola z GUI na Windowsie

- Bardzo łatwy w obsłudze

- Twórcy silnika są twórcami samej gry

- Mały plik (~10MB)

Wady:

- Brak możliwości stworzenia dużego serwera

- Brak możliwości wgrywania pluginów

- Update tylko przy nowej wersji minecrafta lub gdy znajdzie się błąd krytyczny

- Brak optymalizacji

canarymod_logo_web.png

Swego czasu dość popularny, aktualnie mało znany.

Zalety:

- Łatwy w obsłudze

- Mały plik

- Własne pluginy

Wady:

- Niewielka ilość pluginów

- Słaba optymalizacja

- Rzadkie update

mineshafter-banner.jpg

CraftBukkit ze skinami dla no premium

Zalety:

- Jest CraftBukkitem

- Pozwala widzieć graczą skiny innych graczy (Bez zakupionej gry) grających na mineshafterze

Wady:

- Okradanie biednego Mojangu

Temat będzie aktualizowany, sugestie proszę zostawiać w komentarzach :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
piratjsk    0

Następne silniki:

Nad pierwszym trwają cały czas aktywne prace, twórcy następnych dwóch są zdecydowanie mniej aktywni.

Warto też, moim zdaniem, wspomnieć gdzieś o hMod, w końcu Bukkit powstał jako jego następca, a CanryMod na początku jako kontynuacja.

Edytowane przez PiratJaskiniowy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• Przez Matley
      Siemano! Siemaneczko! Siemandero! Czyli cześć, elo, piątka, strzała!

Mam tu mały poradniczek dla ludzi rządnych wiedzy i kreatywnie-niekreatywnych pomysłów. 
      Poradnik przedstawia Zapper, inaczej zwany wieżą Tesli. Zapper zapewnia nam bezpieczeństwo np. w okolicy naszej "bazy", domu czy czego tam chcecie, nie przepuści żadnego moba i przedewszystkim jest w pełni bezpieczny dla nas. Do tego jakby go ładnie ubrać, robiłby niesamowity efekt!

A więc bierzcie i jedzcie z tego wszyscy albowiem to dzieło moje! 

• Przez Romek1337
      Cześć,
      Chciałbym się zapytać o jakiś godny polecenia silnik, który będzie obsługiwał pluginy i mody. Pobrałem silnik o nazwie Sponge, podobno można  tam instalować to i to lecz z tego co widze, poza modami nic więcej się nie da. Zależy mi na tym by działał na wersje 1.12.2. Jeśli jednak takowego silnika nie ma, moje pytanie brzmi: jest jakiś mod na forge, dzięki któremu będę mógł stworzyć portal do nowej mapy? Coś jak plugin Multiverse.
    • Przez xThouSandGaming x
      Witam. 
      Niedawno stworzyliśmy z przyjaciółmi mały server minecraft. Chiałbym wam o nim opowiedzieć i serdecznie na niego zarposić.
      Co to za server?
      Jest to server vanilla survival. Co oznacza, ze nie ma on żadnych pluginów.
      Co jest w nim takiego fajnego?
      Wszystko :). To, że jest stworzony dla ludzi uwielbiających budować lub grać na singleplayerze. Dlaczego? Wspólnie sobie pomagamy a co najważniejsze dobrze się bawimy :D. Wspólne zabijanie smoka, rajdowanie morskich monumentów, budowanie czy pomoganie w tworzeniu swojego własnego małego królewstwa. Mamy to wszsytko!
      Skoro nie ma tu żadnych pluginów to nie ma też zabezpieczeń, prawda?
      Tak. I to jest jedna z najlepszych, rzeczy jakich można doświadczyć na naszym serverku. Czyli zaufanie i prawdziwie rodzinna atmosfera. Uwierz mi - jeśli nie pozwolisz, nikomu otworzyc twojej skrzynki nikt nawet się na nią nie spojrzy.
      Jak sie połączę z serverem?
      Nie potrzebujesz, żadnego hamachi czy innych tego typu rzeczy. Hosting jest oplacony na pół roku więc server na pewno nie padnie za 2 miesące
      Dodatkowe informacje:

ilość slotów: 10. Nie chciałbym więcej aby nie przeciążać servera. To ma być server na pół roku więc spodziewam się masy lagujących konstrukcji oraz mob spawnerów.
      opłata: nic. null. zero. Tak jak mówiłem hosting jest opłacony.
      wymagania: Praktycznie żadne. Oprócz umiejętności uszanowania czyjegoś dobytku
      premium: Nie. 
      ip?: Podam po zgłoszeniu się na pw. Wiadomo dlaczego - nie chcemy grieferów.
      backup: robiony jest codziennie więc twoje postępy są bezpieczne
      przyszłe edycje: Jeżeli będzie zainteresowanie to jestem w stanie sam opłacać hosting.

kontakt: pw, steam: Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten link.

W dużym skrócie szukamy zapalonych graczy, którzy poświęcają masę czasu na grę na survivalu oraz potrafią działać w grupie i dobrze się przy tym bawić. Zapraszamy bo atmosfera jest naprawdę świetna.

• Przez wertos97
      Cześć, szukam paru(nastu) osób w wieku 13-16 do wspólnej gry na w miarę dużym, bo 45 slotowym, serwerze. Jeżeli jesteś chętny(a) napisz w komentarzu: nick w mc, wiek i dlaczego chcesz z nami grać.
    • Przez kondziu98
      PLUGIN ZAWIERA W SOBIE:
      Czyszczenie, blokowanie i otwieranie czatu, ANTY caps i flood, SlowDown (aktualnie nie działa), Cenzurę, Wyświetlanie liczby graczy która weszła na serwer, zmienianie lub usuwanie wiadomości wejściu/wyjściu gracza, wirtualne kanały (więcej infa niżej)

Plugin by: Kondziu98 (Nick w Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten link.

Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten link.

Wszelkie Prawa zastrzeżone!