Skocz do zawartości
Moderatorzy na forum poszukiwani! Dowiedz się więcej... ×
Woozie

Anime i Manga - kącik otaku.

Rekomendowane odpowiedzi

EniuuuPL    43

@ Monu o ile dobrze pamiętam to producenci narzucą cenę w tym przypadku. Jestem ciekaw czy valve przełoży cenę z dolarów na euro według kursów czy po prostu będzie trzeba zapłacić zamiast 13 dolców to 13 euro (Będzie trzeba dopłacić ok 20 zł)

Dostałem nowe TV 32 cale full hd :D Odpaliłem sobie pierwszy sezon Spice and Wolf który sobie ostatnio kupiłem i wygląda super :D Chyba zacznę pobierać na dysk i oglądać anime na TV.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
EniuuuPL    43

Pierwsza PV z nadchodzącego anime (adptacji mangi) Isshuukan Friends, tworzone przez Brains Base

Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten link.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
WolFiK    0

Co do SnK. 

Polecam, naprawdę. Ponoć anime zostało słabo odtworzone wg. tych co przeczytali mangę, ale ja uważam, ze jest doskonałe. Choć denerwujący jest system. Idzie trójka żołnierzy i przed nimi tytan, pac z lewej i nie ma gościa, pac z prawej i nie ma gościa i bum środek i co? Nie ma gościa. Trochę ta inteligencja jest zaniżona.. Aczkolwiek jest to jedyne anime jakie miałem zaszczyt obejrzeć w którym strasznie zżyłem się z bohaterami. W większości taki serialików oczekuje porządnej akcji, walki, rozlewu krwii, zaś w SnK genialnie są pokazane emocje bohaterów, które odwracają uwagi od krwawej sieczki.

Jeszcze tylko 60 dni do kolejnej serii :)

Fairy Tail miałem zamiar oglądać, ale wstęp mnie powalił i powiedziałem sobie, że świata magii nie będę ogladać choćby nie wiem co.. -.-"

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość havoC4   
Gość havoC4

Według pierwszych założeń, twórca SnK miał zrobić z tej mangi dramat, gdzie wszyscy krok po kroku giną. Jednak hajs mu do głowy uderzył i zmienił to na typową przygodówkę.

Myślę, że miało to pokazać bezradność ludzkości co do tragedii i zagrożenia. Można się bronić, ale przed nim nie uciekniesz.

Fairy Tail to w sumie dobry shounen z dobrą oprawą dźwiękową. Co jak co, ale Mashima ma talent do rysowania kobiet, co najbardziej pokazują ostatnie rozdziały. Co do tego, próbuje on urozmaicać swoją prace. Jest to jedyny shounen, gdzie między głównymi bohaterami w oczy rzuca się paring (mam tu na myśli Gray'a i Juvię oraz Natsu i Lucy). Do tego wprowadził on ostatnio yuri i to jeszcze jakieś... Demonie... Aż boję się o to, czy wprowadzi yaoi. Nie wiem czy robi on dobrze, ale na pewno ciekawie.

A co sądzicie o serii monogatari? Obecnie mam na kącie 3 części: Bakemonogatari, Nisemonogatari i Katanagatari. Bardzo ciekawie przedstawiają japońskie tradycje, wierzenia i historię. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
EniuuuPL    43
Napisano (edytowane)

Ja serii monogatari jeszcze nie ruszałem ale zapewne obejrzę w ferie. 

Wczoraj skończyłem AnoHane i było to pierwsze anime które zmusiło mnie do płaczu :P Anime trafia u mnie na 1 miejsce zaraz obok S&W.

Swoją drogą dziewczynki powstało nowe wydawnicywo :P ringoame.pl

Ale kur...de musieli jako pierwszy tytuł jakiegoś yaoica wydać.

Edytowane przez EniuuuPL

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dragonit12    3

Koszulka którą dostałem pod choinkę

mRxyL1j.jpg

6Ymxdrk.jpg

SNK dobre anime, jednak z tego co zdążyłem chwycić w internetach, wychodzi na to że autor zmienił zakończenie, bo popularność tej mangi rzuciła mu się na mózg. Z tego zamiast swojskiego horrorodramatu dostaniemy w drugim sezonie tylko coś bardziej przygodowego... Nie ukrywam, że wolałbym obejrzeć zakończenie gdzie wszyscy giną, niż gdy tytani i ludzie godzą się, a Mikasa z Erenem jadą na koniach w stronę zachodzącego słońca. Jednak jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Dzięki, zwaliłeś mi zakończenie mangi i anime xP

A co myślicie o Kuroshitsuji i Ao no exorcist? Oba anime odebrało mi wiele godzin z życia :>

Dodatkowo dużo ostatnio o Log Horizon, jak dla mnie trzyma poziom ale ma strasznie krótkie odcinki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość havoC4   
Gość havoC4

Ao no Exorcist nie oglądałem, ale czytałem w wersji elektronicznej. Całkiem dobra komedia, ale czuję, że czegoś w niej brakuje. Kuroshitsuji nie mam na razie zamiaru ruszać, bo po niektórych obrazkach z internetu wydaje mi się gejowskie... Może kiedyś... Za parę miesięcy?

@Eniu: Jeżeli lubisz anime, które trzeba zrozumieć by się spodobały, to na co jeszcze czekasz? Dowiedziałem się, że powinienem zacząć oglądanie od filmu kinowego, potem Nekomonogatari: Kuro i dopiero potem Bakemonogatari. Nekomonogatari to są tylko specjale, więc zacznę po skączeniu II sezonu który jest w trakcie airowania.

Katanagatari nie jest częścią serii. Ma 12 odcinków po 45 minut. To też powinieneś obejrzeć, bo nie dość że na początku jest komedia, to w niektórych momentach można wylać hektolitry łez. Dlatego także, polecam to anime. Po skończeniu, stało się ono jednym z moich top anime (co można wywnioskować po avatarze). A kreskę ma naprawdę oryginalną.

BTW. Polecacie jakieś dobre v-novels? Katawa Shoujo skończyłem i nie mam co przechodzić :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
EniuuuPL    43
Napisano (edytowane)

- True Remembrance

Jeżeli chodzi o stronę graficzną to nie powala chociaż mi się bardzo podobała, historia jest jedną z lepszych. Gra bez decyzji, po prostu klikasz i czytasz.

- WORLD END ECONOMiCA

Jeszcze nie miałem okazji grać jednak fabułę robił Isune Hasekura (twórca S&W) a sama VN jest oparta na ekonomi. Po angielsku na razie jest tylko 1 epizod (ok 10-30 godzin gry według VNDB) ale twórcy gry mają zamiar odpalić kickstartera (33 tysiące dolców) na tłumaczenie 2 i 3 epizodu (

)

- Toradora Portable

Jeżeli obejrzałeś Toradore to warto zagrać w tą grę. Jest na PSP po japońsku jednak na necie jest wersja przetłumaczona na ang (mogę podesłać jak chcesz, wraz z emulatorem PSP). Gra zaczyna się po przerwie świątecznej, Ryuuji słabnie i zapada w śpiączkę na 3 dni po czym budzi się w szpitalu z całkowitą amnezją.

Tutaj masz listę endingów (wraz z decyzjami ukrytymi w spoilerach NIE ROZWIJAJ!!  :D), opis mechaniki gry oraz opis fabuły: 

Edytowane przez EniuuuPL

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
EniuuuPL    43

Poda mi ktoś może kolejność w jakiej mam oglądać serie fate/... oraz monogatari? (serie fate razem z VN)

Dla monogatari znalazłem takie coś. To chyba wszyskie części w dobrej kolejności?

Bakemonogatari
Nisemonogatari 
Nekomonogatari (Kuro)
Monogatari Series Second Season
Hanamonogatari and Kizumonogatari (announced for 2014).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość havoC4   
Gość havoC4

Jeżeli chodzi ci o serie główną, to możesz zacząć od Bakemonogatari. Potem Nisemonogatari. Potem Second Season (airowany). Nekomonogatari i ten film kinowy, czy coś tam... To tylko taki "mini wstęp". Nie musisz się z nim męczyć.

@EDIT: W ogóle nie wiem, czy ten "mini wstęp" jest częścią całej serii, ale Wiem na 100%, że Bakemonogatari jest już głównym serialem. Nisemonogatari i Monogatari Series Second Season, są jego kontynuacją.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
EniuuuPL    43
Napisano (edytowane)

Podziękował :)

Dla nie ogarów Gonciarz pojechał do Japonii, robi stamtąd filmiki i będzie tam 5 tygodni :P 

Wszystko zaczyna się od filmiku "Wielka Niespodzianka! Nowa seria podróżnicza!" zaliczając go i leci w górę.

I zapewne coś co zainteresuje każdego bo w końcu to temat dla otaku :P Muzeum Shōnen anime (które według Gonciarza wypadło kiepsko)

Edytowane przez EniuuuPL

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Monualen    105

Dziś przyszło mi 5 mang... Tom 3-4 Bleacha i tomy 3-4, 6 Soul Eatera (5 już miałem wcześniej).

Tak apropo tego muzeum i Dragon Balla... Nigdy nie obejrzę Dragon Balla. Nie mówiąc już o Naruto. Ale One Piece mam zamiar zacząć, bo skończenie tego raczej trochę zajmie ;__;

Ale za to cosplaye z Bleacha nawet ładnie wyglądają + nie widziałem niczego z kilku moich ulubionych anime... Które nie są Shounenami, więc im wybaczam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
EniuuuPL    43

Ja sobie ostatnio zamówiłem prenumerate na Toradore, Kokoro i przy okazji zamówiłem sobie 5 ostatnich magazynów otaku :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Monualen    105
Napisano (edytowane)

Mialem prenumerate na Toradore #2 . Przyszla troche pozno, bo zamowilem za wczesnie. Ale mam zamiar kupic #3 , bo bardzo mi się spodobała. Na S&W kolejne tomy czekam, 1-4 zebrane.

@EDIT: Z tego co widze, Toradora #3 już wyszła. Zamówię... Kiedyś.

Edytowane przez Monualen

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
EniuuuPL    43

Wybiera się ktoś na Pyrkon?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
EniuuuPL    43

Ja jadę w sobotę. Będę miał aż 300 zł :D Trzeba zaszaleć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z mangi i anime toleruję tylko Hentai

Takie rzeczy lepiej zachowaj dla siebie... Mam przynajmniej nadzieję, że to 2003 to nie jest twój rocznik... //Miloszu_xd

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
EniuuuPL    43

Na jakie panele idziesz? :P Ja mam taki plan z kumplem ustalony (jeszcze do modyfikacji)

11-12 - chodzenie po stoiskach
12-12:50 - Wielki Panel Youtuberów
12:50-13:30 - znowu chodzenie
13:30 - 14:50 - Studio JG
14:50-15:30/16:00 - Jedzenie i chodzenie

17:00-17:50 Spotkanie z redakcją magazynu "otaku"
17:50-19:00 chodzenie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Monualen    105
Wiekszego planu nie mam. Zalicze wszystkie syoiska na pewno. :D
Jak zglodnieje to pojde gdzies cos zjesc... ew. Wezme cos ze soba. //Monu z telefonu wiec brzydkie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
EniuuuPL    43

Dojazd z Warszawy taki bolesny ;_; 3 godziny jazdy.

Znajdę cie! Nie ważne że nie znam twojego wyglądu. Znajdę cie! :D

Rage-Furby-rape-face-activated5.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Monualen    105
Szczerze mowiac to nie mam nic przeciwko temu... Jak chcesz to mozemy sie jakos dogadac jak bede mial pewnosc ze jade... Jakis telefon ci dam czy cos.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
EniuuuPL    43

To jakby co na pw się załatwi wszystko przed Pyrkonem :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
EniuuuPL    43

Łapcie dziewoje. Trailer nadchodzącej kontynuacji Fairy Tail. Może dzięki temu zacznę oglądać FT chociaż nie lubię długich serii.
[video]

[/video]

Edytowane przez EniuuuPL

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.