Skocz do zawartości
pies

Serwer Vanilla Minecraft.pl [27.11.2020]

Rekomendowane odpowiedzi

pies    6

Dobry wieczór wszystkim.

Z racji tego iż kończę studia i czekam na obronę pracy dyplomowej, mam lekką nadwagę, jestem kawalerem z pracą na pół etatu i czerpię przyjemność ze spędzania wolnego czasu przed ekranem monitora niż z pakowania na siłowni (które i tak są zamknięte), postanowiłem zająć się czymś mniej kreatywnym, ale nie powiem że nie równie przyjemnym.

Jako członek rzekomej ekipy minecraft.pl, portalu który bardzo bliski jest mojemu sercu, zebrałem was dziś tutaj by zorientować się kto byłby chętny by rozpocząć rozgrywkę na nowym serwerze vanilla. Zapoznajcie się proszę ze wszystkimi informacjami, które podam poniżej.

Sprawa wygląda tak, iż skoro mamy możliwości maszynowe i serwer czeka tylko na odpalenie wyszedłem na początku tygodnia z inicjatywą popełnienia czynu uruchomienia rozgrywki multiplayer. Serwer zawierał będzie oczywiście whiteliste, przez co wymagany jest kontakt z nami (najlepiej mną, lub GreenBlind) w celu dodania was.

Nie ukrywam że mnóstwo rzeczy się pozmieniało. Część osób kojarzę ze starego serwera, większości nie znam zupełnie, więc ciężko będzie nam dodać każdą osobę która tylko będzie chciała zagrać. Proszę więc o wyrozumiałość jeżeli chodzi o nasz sceptycyzm. Jeżeli jesteś znajomym osoby grającej już na serwerze, ułatwi nam to sprawę.

Jako iż portal jest "martwy", na discordzie nie dzieje się nic, a o zaglądaniu tam myślą nieliczni, możliwością są próby ponownego uruchomienia maszyny społecznościowej. Kilka zorganizowanych zawodników na pewno pomoże w zrobieniu jakiegoś małego zamieszania.

Na serwerze dodany będzie resource pack, data pack oraz nie psujący rozgrywki crafting table z Vanilla Tweaks. Myślę, że rzeczy które dobrałem, a które prawdopodobnie zostaną wgrane przez Greena, nie będą psuły nam klasycznej rozgrywki jaką jest serwer vanilla, a wprowadzą jedynie kilka QoL zmian, by było przyjemniej.

SERWER JEST UP TO DATE, czyli jedziemy na najnowszej wersji.

Nie pomijając oczywiście kwestii premium, czy nie-premium - będzie to serwer Premium (albo przynajmniej tak sądzę, bo nie ustalaliśmy - zobaczy się).

Kończąc ten niepotrzebnie długi post chciałbym przypomnieć, że jeżeli serwer będzie jakoś funkcjonował:

Spoiler

nie każdy musi się lubić. Zajmujcie się swoimi projektami/sprawami, ale nie psujcie sobie zabawy i zamieńcie spór w zdrową rywalizację. Przyszłość serwera od tego zależy.

~sqn

Na zakończenie zostawiam wam jednego z potężniejszych psów w moim folderze.

zpCeOFJ.png

Edit 1: Z najbardziej drastycznych zmian które wprowadzimy wraz z Vanilla Tweaks, będzie możliwość craftowania kilku drobniejszych rzeczy jak name tagi, bądź zwiekszenie liczby dropionych shulker shelli z 1 do 2. Reszta zmian to jedynie usprawnienia kosmetyczne i systemowe rzeczy, które mogłyby zostać poprawione. Data pack i resource pack zostanie przekazany graczom po uruchomieniu serwera. Wchodząc na serwer nie musicie nic instalować z racji tego, iż on sam wymusi na was pobranie tych rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pies    6

Update odnośnie powyższej rzeczy:

Ponieważ serwer jest już postawiony i stwierdzamy że działa, przyjmujemy już wpisy na WL. Nie wykluczone że w naszym resource-packu coś jeszcze się zmieni, ponieważ już widzę kilka rzeczy które mi się niekoniecznie podobają. Spokojnie, to ciągle wygląda jak normalny vanilla Minecraft. Poprawione jest jedynie to i owo.

W celu wpisów na WL, zostawcie swój nickname (i znajomych) pod tym postem bądź skontaktujcie się ze mną, lub GreenBlind na discordzie. Serwer oczywiście dla użytników Java Edition

Życzymy miłej rozgrywki

Edit 1: Serwer jednak dla każdego kto posiada wersję JE. Znaczy to, że zarówno gracze bez pełnej wersji gry, jak i gracze z kontem premium mogą wejść i coś podziałać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi