Skocz do zawartości
  • 0
MajsterX

Problem ze światem

Pytanie

MajsterX    0

Witam, witam, jak pewnie się domyślacie po kategorii tego posta - potrzebuje pomocy. Jakiś czas temu zacząłem po długiej przerwie grać w mc. Gram na wersji 1.14.4 z optifine, na moim świecie. Mój problem jest taki: gra w pobliżu mojej bazy zachowuje się tak, jagbym był na jakimś serwerze i miał duży ping. Tak dokładniej to np. gdy niszczę jakiś blok to on wraca i sam się niszczy po jakiejś sekundzie, albo gdy jem coś to znika animacja, jest dźwięk jedzenia, a tak naprawdę nic nie zjadłem  xD. Podejrzewam, że raczej każdy wie o co mi chodzi. Podejrzewam, że to z powodu rozmiarów mojej bazy, mimo tego, że nigdy wcześniej coś takiego się nie działo. Mój sprzęt ma kilka lat i w dodatku jest laptopem. Gram na stałych 25 FPS'ach i naprawdę  mi z tym dobrze. Nie trzeba wiele by mnie zadowolić.
Tak czy inaczej, czy wiecie czemu mój świat singleplayer zachowuje się w pobliżu mojej bazy jagby był jakimś serwerem z dużyyyyymmmm pingem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0
Nicku    62

Jeszcze nie spotkałem się z takimi lagami na singlu 😛 Sprawdź zużycie procesora oraz pamięci (RAMU) na komputerze kiedy jesteś przy bazie. Możesz to zrobić zwyczajnie odpalając menadżer zadań. Podziel się swoimi obserwacjami, czy zużycie jest duże, czy może niskie? Możesz też pokazać jak to wygląda na F3.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
mateuszV1    0

miałem ten sam problem na 1.13.2 ale weszła jakaś aktualizacja i na 1.14.4 działa mi picuś glancuś 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi