Skocz do zawartości
  • 0
Ropuch

Export / import budowli

Pytanie

Ropuch    0

Część.

Szukam sposobu wyeksportowania wielkiej budowli z jednego świata do innego. Zacząłem ją tworzyć gdy w Minecraft nie było jeszcze tłoków. Teraz posiadam najnowszą wersję Minecraft PE ale świat rozrósł się do nieprawdopodobnych rozmiarów (ponad 500mb) a dodatkowo przez te wszystkie aktualizacje jest brzydki jak qpa. Jakieś pomysły jak mogę uratować moją budowlę przenosząc ją do nowego świata ? Edytor map pod androida z możliwością export / import ? Jakieś inne pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0
Ropuch    0

Jest rozwiązanie !!!

https://mcpebox.com/woodedit-world-edit-android-mod-minecraft-pe/

Co prawda save/load nie udało mi się uruchomić, ale już samo zaznaczenie budowli przy użyciu patyka umieszcza ją w pamięci tabletu. Teraz wystarczy zamknąć świat źródłowy, otworzyć docelowy i wkleić łopatą naszą konstrukcję tam gdzie chcemy.

PS.

Taka mała rada. Tam gdzie udeżysz łopatą pojawia się pierwszy zaznaczony klicek.

Powodzenia :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
Ropuch    0

A w której wersji mcpe działją bloki struktur? Bo może to byłoby rozwiązanie ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
RexuTV    2

Spróbuj zainstalować WorldEdita do minecrafta, wpisać //wand i zaznaczyć budowlę, a następnie wpisać //copy i /schem save budowla. Teraz w innym świecie wpisz /schem load budowla i //paste. Nie wiem czy działa to w Minecraft PE, ale możesz spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
Ropuch    0

Problem polega na tym, że nie znam żadnego editora na pocket edition, który by to potrafił. A jakie są szanse przeniesienia save na komputer ? Bo może na pececie się to uda ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
Ropuch    0
Napisano (edytowane)

Znalazłem taki WorldEdit:

Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten link.

Ale on nie ma funkcji save / load 😞

A chyba nic nowszego już nie ma.

Edytowane przez Ropuch

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
Nicku    62

Wygląda na to, że nie ma aktualnie sposobu na przeniesienie budowli na nowy świat w wersji Pocket Edition. W głowie rozważam próbę konwersji twojego świata na wersję PCtową, gdzie znajdziesz wszystkie narzędzia i z powrotem konwersji na mapę Pocket Edition. Niestety nie jestem za bardzo rozeznany w tym temacie, byś musiał poszukać odpowiednich narzędzi w internecie samemu. Jak znajdziesz rozwiązanie na swój problem, proszę daj nam znać w tym temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
Nicku    62

** Wiadomość wygenerowana automatycznie **

Problem został uznany za rozwiązany, w razie wątpliwości skontaktuj się z moderatorem forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...