Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten link. Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten link. IP do skopiowania: dphz.mineland.pl Tryb serwera: Survival+Cuboidy (opart..."> Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten link. Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten link. IP do skopiowania: dphz.mineland.pl Tryb serwera: Survival+Cuboidy (opart..."> Skocz do zawartości
dphz

[1.12.2][SURVIVAL][OFFLINE] DPHZ SURVIVAL | Survival bez ograniczeń, na miarę 2018 roku.

Rekomendowane odpowiedzi

dphz    0

Uwaga: serwer jest w fazie beta, więc stężenie bugów może być nieco wyższe, niż na innych serwerach. Ale hej, po to jest beta, żeby poprawiać to wszystko ;-)

 

Bez_nazwy.jpg

Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten link.

                  

Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten link.

IP do skopiowania: dphz.mineland.pl

Tryb serwera: Survival+Cuboidy (oparte o Factions)

Edytowane przez dphz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

    Poczynając od samej prezentacji - ta nie jest zła, aczkolwiek ogólna jej estetyka pozostawia wiele do życzenia - ogromne, duże, białe litery? Bardzo dziwne IP, serwer powinien zrobić wszystko, aby było ono krótkie i wpadające w pamięć, no ale cóż, to tylko szczegóły... .

   Wejście na serwer dość problematyczne, zwłaszcza dla użytkowników o słabych komputerach. Wokół witają nas jakieś skaczące kwadraciki, które nijak mają się do całokształtu całego spawnu, poza tym nie pomagają w stabilności FPSów. Wokół mapa daje wrażenie wyblakłej, brzydkiej, dającej po oczach - gracz tak na prawdę nie wie, gdzie jest. Zastosowano wiele patentów, widać, że technik się stara - system dróg, bloki wejścia. Problem jest następujący: tak na prawdę gracz nie wie, co ma zrobić po tym, jak się zarejestruje - w jaki sposób dojść na mapę survivalową? Iść przed siebie? Otóż nie, bo już po kilku metrach napotykamy na czarną dziurę. Zauważyłem również wiele dziecinnych rozwiązań, takich jak napis "69" z podpisem "numerek seksu". Niestety to nie czasy 2009 czy 2010, gdzie użytkownicy śmieją się z takich i owakich "śmiesznych żarcików". Spawn został najprawdopodobniej nie zbudowany, ale zostały podmienione jego bloki komendą //replace. Wreszcie udało mi się teleportować na większą mapę. Ku mojemu zdziwieniu ukazały się dość ładne widoki ogromnych drzew iglastych i brzóz. Niestety, wtem, nagle - crash gry, który był nożem w plecy w mojej podróży po tej nieudolnej próbie założenia sensownego serwera prywatnego Minecraft.

   Mimo wszystko coś zostało rozpoczęte. Osobiście uważam, że serwer potrzebuje dobrego, odpowiedzialnego człowieka, który pokierowałby tym wszystkim. Należy zaciągnąć technika do roboty - bo ma potencjał, ale wykorzystuje go w minimalistyczny i zły sposób. Budowniczy będzie zbawieniem dla tego serwera. Być może wtedy do uporczywe "0", odciskające piętno na wielu polskich serwerach, zniknie.

Pozdrawiam i życzę sukcesów. Kuba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dphz    0

@up

Mi się zawsze wydawało, że prezentacji nie powinno się pisać drobnym makiem, bo tego kurczę nie da się czytać. Wszystkim, którym pokazywałem prezentację ta się podobała. No ale cóż, nie da się dogodzić każdemu :)

Wejścia na serwer nie uważam za problematyczne - trzeba po prostu poczekać, aż serwer wskoczy na listę, wejść i się zarejestrować. Wiele serwerów ma zabezpieczenia przed botami (w tym ten), trzeba się kurczę bronić przed tym syfem jak się da. Nierzadko są one trochę denerwujące, ale nie da się z tym nic zrobić.

To ze słabymi komputerami to jakaś bzdura, kolega ma słaby sprzęt i na klatki na spawnie nie narzekał. A te klocuszki można w zasadzie usunąć, też o tym myślałem. Zostawię tylko fontannę.

A dalsza część wypowiedzi to naprawdę niezłe żarty:

1. Mapa wyblakła i jednocześnie dająca po oczach... W jakim sensie wyblakła? 

2. Gracz wie, gdzie jest. Na spawnie.

3. Po zarejestrowaniu się gracz zacznie się rozglądać po spawnie i znajdzie jaskinię. A w niej uwaga: gąbki. I pierwsza myśl gracza: skoro gąbki, to pewnie losowe TP. Nie wiem, dlaczego ty postanowiłeś iść przed siebie, wszyscy gracze wchodzą do jaskini. Tak, nie budowałem spawna, tylko podmieniłem bloki, na dodatek ze starej mapy. Na spawnie jest pusto, gdyż to ma mówić, że nie ma dalej nic ciekawego i nie ma sensu tam iść (oczywiście tam są "zabawne" easter eggi, ale to już akurat z nudów robiłem). Nie ma tam wysokiej jakości humoru i nie wiem, kto by po serwerach Minecrafta takiego oczekiwał ;D

Tak czy owak: zmieniłem już budowę spawna na bardziej idiotoodporną.

Kolejna część wypowiedzi to jeszcze większe żarty:

5 godzin temu, Jakub Klimczak napisał:

Wreszcie udało mi się teleportować na większą mapę. Ku mojemu zdziwieniu ukazały się dość ładne widoki ogromnych drzew iglastych i brzóz.

Czytałeś tą prezentację, czy tylko ją na szybko obleciałeś? Tam pisze, że mapa jest z generatora na modach, nawet w tle na obrazku masz ogromne, iglaste drzewa, które są na serwerze i które pewnie na nim zobaczyłeś :v

Co do tego crasha - tak, mi też Minecraft crashuje. Crashuje całkiem często. Niestety generator z modów razem ze sobą ciągnie problemy modów i nic na to nie poradzę. Ale hej, Minecraft zawsze lubił się sypać, co zresztą czasem mówi w treści crashu (Hi. I'm Minecraft, and I'm a crashaholic) więc nie wiem, skąd twoje zniechęcenie.

Coś zostało rozpoczęte, w większości skończone i trzyma się kupy.

Też uważam, że serwer potrzebuje dobrego i odpowiedzialnego człowieka, ja takiego niestety nie znalazłem, a sam raczej dobry nie jestem. Mam jednak jeszcze jednego całkiem fajnego kandydata, ale on chce zmienić serwer z działek na frakcje, więc na razie go nie ma.

Ja sam robię robotę przez rok i teraz pójdzie drugi. Naprawdę na serwerze poza blokami wejścia i systemem dróg jest co odkrywać, uwierz mi.

Budowniczy? Proszę cię, mówimy o serwerze survival, nie RPG. Gracz powinien siedzieć na spawnie minutę, góra dwie.

A to "0" to nie jest problem jakości serwera (na wielu sporo gorszych serwerach gra całkiem sporo ludzi), tylko problem nie dania w łapę paru youtuberkom. 

Tak czy owak, również pozdrawiam, życzę wesołych świąt i nie stawiania kropek po wielokropkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
VenomPCPL    26

** Wiadomość wygenerowana automatycznie **

Temat został przeniesiony do archiwum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

 • Podobna zawartość

  • Przez RetroApo
   OtherPlanet v3.2

   ============================================== Pobieranie ==============================================
   Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten link.

   Fabuła:


   Zasady:
   !  Tak, jak zazwyczaj: nie oszukuj, nie używaj modów, błędów w grze itp. !
   !  Nie opuszczaj planety  !
   !  Ukończenie niektórych wyzwań nagrodzi Cię Księgą Wiedzy, zatem pamiętaj, aby zawsze mieć przynajmniej jedno wolne miejsce w ekwipunku  !
   Zadania:
   Zadania znajdują się bezpośrednio w grze w formie nowych osiągnięć z aktualizacji 1.12. Podstawowe osiągnięcia zostały wyłączone. Występuje następujący podział:
   * 3 karty osiągnięć: Powierzchnia, Podziemie oraz Jądro
   * 31 wyzwań (kilka jest ukrytych)
   * 3 główne cele
   Zmiany w dropie:
    Zombie nie upuszczają marchewek, ziemniaków oraz żelaznych sztabek
    
   Wiedźmy, zombie-osadnicy oraz wędrowni handlarze nie pojawiają się na mapie!
    
   Pozwolenie:   Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten załącznik.

   Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten załącznik.

   Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten załącznik.

   Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten załącznik.

   Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten załącznik.
  • Przez dphz
   Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten link.
                     Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten link.

   IP do skopiowania: surv.ml
   Jeżeli surv.ml nie działa, użyj dphz.mineland.pl
    
   Typ serwera: Survival + Cuboidy + Slimefun
   Opis rozgrywki: survival na luźnych zasadach
    
    
   Dziękuję za przeczytanie i zapraszam do gry 
  • Przez Asaznanie
   Witam
    
   Szukam osób zaangażowanych w rozgrywkę celem stworzenia zorganizowanej grupy do gry.
   Typowy survival, gildie/frakcje oraz inne gry, również te nie Minecraftowe.
   Im nas więcej tym lepiej. Więcej informacji proszę na PW. A każdy zainteresowany dalszym rozwojem zdarzeń
   niech zjawi się na serwerze TS: te-es.pl
   na kanale 73.Warsztaty  Hasło: 123
   Jestem tam zawszę 19:00/19:30  do 21:30
    
  • Przez Sugar Company
   Cześć!
   Szukam kogoś, kto chciałby pograć ze mną na podwodnej mapie "Atlantis" (link: 
   Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten link.
   ) Mam ochotę wrócić do vanilla, survival minecrafta, ale samej jakoś tak nudno
   Jakby znalazł się jakiś ochotnik, to przegadamy sprawę serweru itp. 
  • Przez nitrous31
   Siemanko. Mam do zaprezentowania mój gród wypadowy na przygody w świecie minecrafta. Mapka zaczęła powoli powstawać w styczniu 2017 roku, co jakiś czasz ją rozwijam o kolejne elementy. Wygenerowany świat zawiera wielkie biomy.
   Otoczony wysokim murem, samowystarczalny gród z osadnikami. Idealny do wypadu z kolegami na przygody, a kilka domków mile ugości kilku graczy na raz. Zaczęło się od przebudowy wioski osadników. Klimat miejsca dodatkowo nadaje część budynków wykonana z bloków cegły i pomarańczowej gliny jako dachówki. 
   Przebudowie uległ też teren bezpośrednio w okół murów min. trwają pracę nad rzeką z lewej strony screena poniżej, która będzie wpadała do naturalnej fosy powstałej z wygenerowanej szczeliny. Szlak błekitnej wełny wyznacza nowe koryto rzeki. Okolice w okół porasta duży las ciemnego dębu z wielkimi grzybami a bezpośrednio za tyłami jest jezioro na tle gór, zasilane z górskiego strumienia i odpływem rzecznym do wspomnianej fosy. 
   Jak wam się podoba? 

   Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten załącznik.
    
   Legenda:
   1. Brama wejściowa do grodu, z mechanizmem 2. Działo na rakiety Sędziego Dredda 3. Elektrownia wodna 4. Dom bliźniak dla graczy 5. Tawerna 6. Pixel art Super Mario  7. Bazar z częścią osadników 8. Budka z kebabem 9. Miejsce na piknik 10. Kościół 11. Dzwonnica 12. Mój domek 13. Stary mały ratusz, gabinet kartografa 14. Kamienica NPC'tów z pixel artami Mario 15. Laboratorium i rozdzielnia itemów z pixel artami Luigiegi 16. Duży nowy ratusz z mapą grodu 17. Drzewa z "waty cukrowej" z ukrytym mini domkiem 18. Farma zwierząt i automatyczna farma trzciny cukrowej (owce, świnie, krowy) 19. Stodoła, stajnia 20. Automatyczna farma grzybów al'a silos na zboże 21. Szklarnia z uprawami i automatyczna farma kaktusów 22. Pastwisko dla zwierząt i hodowla królików 23. Fabryka- generatorami kobla, automatyczna przepalarka, kuźnia, betoniarka (automat do robienia betonu), 24. Magazyn z automatycznym segregowaniem itemów 25. Czarna piramida z portalem do Netheru i parkur nad lawą 26. Skwerek wypoczynkowy z planszą do gry w warcaby dla graczy 27. Baza na palach, jedna z pierwszych konstrukcji na mapce 28. Pixel art z przeciwnikami z gry Space Invaders nad którymi wysoko "orbituję" satelita kosmiczny.
   Dalsza część screenów grodu w na : 
   Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten link.
    
    
×
×
 • Dodaj nową pozycję...