Skocz do zawartości
  • 0
artur_ar2r

Serwer wersja 1.12 - wyłącza się po wpisaniu IP

Pytanie

artur_ar2r    0

Witam.

Mam pobrany najnowszy serwer (1.12) ze strony minecrafta i wszystko skonfigurowane i działa w sieci LAN. W pliku konfiguracyjnym, gdy gram w LANie wartość serwer-ip pozostaje pusta, ale chciałem zagrać przez hamachi, więc należy wprowadzić tam IP z hamachi. Po wprowadzeniu tego IP, konsola zaraz po uruchomieniu się wyłącza. Z LOGów wynika, że taki serwer już jest uruchomiony. Zmieniałem port ze standardowego (25565) na różne inne i nadal to samo. Nawet jak zamiast IP wpiszę zwyczajnie cyfrę "1" (byle nie było pusto) to jest identyczna reakcja.

Jakieś propozycje?

Pozdrawiam

Artur

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0
jasiexex43    1

Mam podobny problem.

1. Jaką masz wersję Javy? Jeśli 7 lub poniżej to spróbuj zaktualizować Javę tutaj: 

Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten link.

2. PAMIĘTAJ! w linku masz wersję do aktualizacji Javy do Windowsa 8. Jeśli masz inną wersję to tam gdzie pisze :/win8.jsp wpisz wersję swojego Windowsa np. gdy masz Windows XP to wpisz /winxp.jsp a jeśli Windows 10 to /win10.jsp .
  3. Mam nadzieję, że pomogłem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
artur_ar2r    0

Zawsze staram się mieć aktualną jave, ale pobrałem na wszelki wypadek ostatnią czyli 8 u131 i bez zmian. Zastanawia mnie, w jaki sposób serwer twierdzi, że na tym IP i porcie już jest uruchomiony serwer. Na pewno w tle nie pracuje żaden inny, bo sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
Nicku    62

Spróbuj wyłączyć anty-wirusa jeżeli takowego masz. Błąd tobie wyskoczy w każdej sytuacji jeżeli nie znajdzie sobie IP do którego może się przypisać (inaczej mówiąc, nie wykrywa tobie hamachi).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
artur_ar2r    0
Dnia 20.06.2017 o 10:33, nicku1 napisał:

Spróbuj wyłączyć anty-wirusa jeżeli takowego masz. Błąd tobie wyskoczy w każdej sytuacji jeżeli nie znajdzie sobie IP do którego może się przypisać (inaczej mówiąc, nie wykrywa tobie hamachi).

Po wyłączeniu antywira, sytuacja się nie zmienia. Dodam, że wszystko odbywa się na jednym PCecie, więc dziwne by hamachi było blokowane, lub go nie widział serwer. Tymbardziej, że w lastlogu jest, że na tych IP/portach jest już serwer. W domu spróbuję jeszcze wyłączyć wszystkie blokady włącznie z firewallem.

Przyznam, że nie jestem biegły w serwerze minecrafta, choć stawiałem swego czasu profesjonalnie serwery CS'a, ale to zupełnie coś innego...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
artur_ar2r    0
Dnia 21.06.2017 o 18:14, nicku1 napisał:

Pomóc też może reinstalacja hamachi :/

Sytuacja przedstawia się następująco:

Wyłączenie AntyVira oraz Zapory nic nie zmieniły, tak samo reinstalacja Hamachi, ale!

Przyczyna leżała w wersji Hamachi. Miałem najnowszą wersję 2.2.0.578. Po zmianie na starą 1.0.3.0 i wpisaniu IP z Hamachi do ustawień, serwer się podnosi normalnie i na komputerze gdzie jest serwer gra się uruchamia bez problemu.

Problem teraz mam z samym Hamachi. Nie mogę utworzyć nowej sieci. Wyskakuje mi następująca informacja:

Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten link.

Oczywiście próbowałem różnych nazw, włącznie z przypadkowymi ciągami znaków:P

Edytowane przez artur_ar2r

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
Nicku    62

Musisz się zalogować na swoje konto hamachi. Wchodzisz w System -> Preferences -> Status i logujesz się na swoje konto. Po tym spróbuj stworzyć nową sieć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
artur_ar2r    0
25 minut temu, nicku1 napisał:

Musisz się zalogować na swoje konto hamachi. Wchodzisz w System -> Preferences -> Status i logujesz się na swoje konto. Po tym spróbuj stworzyć nową sieć.

Logowałem się za pomocą maila i hasła na które zakładałem nową wersję Hamachi. Niestety nie pokazuje mi czy się zalogował poprawnie, a sprawdziłem, że jeśli wpiszę inne hasło, to też nie pokazuje, że jest niepoprawne, więc wiem, że nie wiem, czy zostałem zalogowany:P A opcji zakładania konta nie ma:/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi