Skocz do zawartości
NSenten2000

NSenten maszin wymaga formatu :)

Rekomendowane odpowiedzi

NSenten2000    13

Witam.

Jak w temacie wydaję mi się że powiniennem zrobić format komputera gdyż ostatnimi czasy żadna gra nie działa , eksplorator windows przestaje działać , java ma błędy i jedyną grą jaka mi działa jest chyba gothic 2 :P.

Więc mam do was takie pytanie.

Czy da się przeprowadzić format komputera bez usuwania systemu( Windows 7 Home Premium) ponieważ nie posiadam płyty instalacyjnej a sam system był wgrany w komputer który kupiłem przez co nie mam sposobności by zainstalować go od nowa.

Da się tego dokonać?

Jeśli tak to jak tego ów dokonać?

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

NSenten.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Redux    168

Czy da się przeprowadzić format komputera bez usuwania systemu( Windows 7 Home Premium) ponieważ nie posiadam płyty instalacyjnej a sam system był wgrany w komputer który kupiłem przez co nie mam sposobności by zainstalować go od nowa.

Tzw. "format" to właśnie nic innego jak usunięcie wszystkich partycji (lub tylko partycji systemowej), a więc postawienie systemu od zera. Nieusuwanie systemu jest więc tego przeciwnością :)

Czy gdzieś na obudowie komputera (laptopa?) masz naklejkę z kodem seryjnym?

Edytowane przez TheReduxPL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
NSenten2000    13

Już ci wymieniam wszystko co pisze na komputerze

Mam tylko naklejkę intel i wygrawerowany napis firmy Logic...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
affib's    154

gdzieś pod/za/w obudowie powinna być naklejka z kluczem windowsowym

Edytowane przez affib's

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Redux    168

... Tyle? Tylko nie wypisuj nam tu przypadkiem klucza ;) Czy wraz z systemem dostałeś coś w stylu płyty odzyskiwania/recovery? A może na komputerze masz partycję recovery i o niej nie wiesz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Redux    168

Nie znam dokładnie warunków licencyjnych Microsoftu (dlatego nie traktuj mojego zdania jako najlepszego) lecz jeżeli system zainstalowany na komputerze jest legalny i możesz z niego wyciągnąć klucz produktu to po prostu spisz ten klucz (polecam program

Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten link.

; zwróć uwagę na wartość "CD Key" - nie podawaj nam całego klucza lecz daj znać, czy jest to losowy ciąg znaków czy np. jedna litera/cyfra jak

Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten link.

), pobierz obraz instalacyjny systemu dla tej samej wersji (zwróc uwagę, czy masz wersję Home Premium, Professional czy inną), nagraj obraz na płytę lub na pendrive'a i po prostu zainstaluj system na czysto korzystając ze spisanego klucza. Jeżeli to się nie uda to nie znam innego bardziej... "moralnego" sposobu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...