Skocz do zawartości
Nightmare96

Problem Malo FPS

Rekomendowane odpowiedzi

Nightmare96    0

Witam wszystkich

Mam Problem z minecraftem otóż mam mało fps podczas rozgrywki 30-50 dosyć często spada do 20.

Parametry kompa

Procek Intel pentium D 2x3.4 GHz

Ram 4Gb DDR3-800Mhz

Płyta Asus P5G41T-M LE 

Grafika Gigabyte Radeon R7 240 2gb OC GDDR3 

Windows XP 32bit dsp3

Gram na rozdzielczości 1920na1080

zauważyłem że wykorzystanie grafiki podczas gry jest 30% a procka 60% 

Mój kolega ma 4 rdzeniowego procka i grafike Radeon HD 6450 jest ona słabsza a ma okolo 100 fps.

Proszę was o pomoc.

Myślałem żeby wymienić procka na Intel q6600.

Ogólnie gram na serwerach hardcore i podczas klepy mam 30-20 fps

Na singlu 40-70.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Redux    168

Procesor Pentium D i 4GB DDR3? Gdzieś ty to "cacko" kupił, na Allegro?

Co z tego, że masz minimalnie lepszą kartę (wciąż tandetną) skoro masz procesor, który liczy sobie już jakieś 8 lat (wprowadzony na rynek w trzecim kwartale 2006 roku)? Wymiana na wspomnianego C2Q Q6600 wydaje mi się tu najlepszym wyjściem, gra powinna znacznie przyśpieszyć.

Pamiętaj, że Minecraft znacznie większy nacisk stawia na procesor niż na kartę.

Edytowane przez TheReduxPL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nightmare96    0

Tak komp był na allegro kupiony.Wymieniłem w nim zasilacz i dysk twardy.No ok zmienię procka i może się poprawi.A mam pytanie na tej płycie głównej wyciągnę coś z tego procka ? tak z 3.0Ghz ??

Edytowane przez Nightmare96

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Redux    168

Nie znam tej płyty głównej ale po przejrzeniu kilku stron na anglojęzycznych forach wyczytałem, że z powodu chipsetu podkręcanie na tej płycie mija się z celem. Poza tym Q6600 na domyślnych zegarach wystarczy by w Minecraft grało się przynajmniej płynnie. W skrócie: procek dobry do podkręcania, ale twoja płyta główna ogranicza ci tę możliwość.

Mała rada na przyszłość - nie kupuj komputerów na Allegro, często skompletowane są tak mizernie, że konieczna jest wymiana/dodanie części. Zawsze warto jest więc uzbierać trochę więcej kasy i kupić nowy komputer skompletowany przez kogoś, kto zna się na rzeczy w jednym z polecanych serwisów internetowych. Osobiście preferuję Morele.net ale warto wypróbować też inne serwisy takie, jak Komputronik czy Esc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nightmare96    0

Komp kosztował 550 zł za zasilacz i dysk zaplaciłem 340zł no i teraz kupie procka za 200 zł to wydam tyle co na kompa :D

Edytowane przez Nightmare96

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bartexerBX    11

Za 550 to masz super maszyne z poprzedniego wieku. A tak na serio to najlepiej samemu złożyć. Procesor polecam Intela bo AMD'eki mimo że są tańsze i mają więcej rdzenie to trzeba pamiętać że mało gier obsługuje dużą ilość rdzeni (mimo tego AMD ma produkować procesory z 16 rdzeniami o.O). Jeśli chcesz grać tylko w minecrafta a nie masz zamiaru grać w np. bf4 czy coś podobnego to najlepiej patrz na procka który ma przynajmniej 2.5 GHz i 2 rdzenie. Ja gram na Intelu i3 2x 2.6 GHz i minecraft śmiga na 140 - 160 fpsów (co do mojego procka mogę się mylić bo na innym komputerze pokazuje że to i3, tak samo na pudełku a u mnie na kompie że to intel pentium). Jeśli chodzi o kartę graficzną to można jakiegoś gts'a ale najlepiej poszukać dobrego radeona. Są tańsze od innych a są wydajne. No i trzeba pamiętać że najlepiej nigdy nie kupować "gotowca" bo są zazwyczaj źle dopasowane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...