Skocz do zawartości
TheDubiXx

Spis wrzystkich programów i edytorów do Minecrafta

Rekomendowane odpowiedzi

TheDubiXx    1

Witam.

Wstawiam spis wrzystkich przydatnych programów i edytorów do Minecrafta.

Mappery:

c10t

Działa w linii poleceń. Stworzony na podstawie aplikacji Cartograph. Oficjalnie wspiera wersje dla Windows oraz Linux. Działa także na Macu, lecz wymaga ręcznej kompilacji.

Cartograph G

Czerpie z aplikacji Cartograph. Obsługuje najnowsze aktualizacje i naprawia niektóre błędy Cartograph. Nowe opcje zostały dodane, włączając w to lepszy interfejs.

Tectonicus

Tworzy mapy z wieloma szczegółami i możliwością powiększania, wyświetla mapę w interfejsie Google Maps.

mcmap

Interfejs graficzny i tekstowy. Mcmap Live dostępny dla GUI Maca.

MCMap Live

Interaktywny interfejs graficzny, wsparcie map rentgenowskich oraz biomów.

Minetographer

Program z graficznym interfejsem do tworzenia dokładnych, zoomowalnych obrazów światów Minecrafta. Oparty o Tectonicus, Minetographer jest szybki i łatwy w użyciu.

pigmap

Szybki generator obrazów przeznaczony do dużych światów. Wspierane platformy to Linux i Cygwin. Brak plików binarnych, trzeba skompilować ze źródła.

PixelMap

Możliwe dostosowanie z wieloma różnymi opcjami. Można obsługiwać za pomocą graficznego interfejsu oraz linii poleceń. Obsługuje wielordzeniowe procesory.

Minecraft Overviewer

Przegląd mapy w rzucie izometrycznym pod kątem 30 stopni z dużą dokładnością detali.

Minecraft World Map

MinecraftWorldMap.com jest projektem opartym na wykorzystaniu sieci. Służy dzieleniu się światami stworzonymi w Minecrafcie z innymi. Wrzuć swój świat, a jego obraz zostanie automatycznie wygenerowany.

MineMap

Łatwy do używania interfejs. Wieloplatformowy.

Minecraft Topographical Survey

Wspiera ogromne światy. Wiele typów mapy, włączając mapy natężeniowe. Dwa interfejsy - graficzny i tekstowy. Auto-aktualizacje. Możliwość udostępniania zdjęć jednym kliknięciem.

Alpha Vespucci

Używający linii poleceń, wyniki można dostosować za pomocą wielu opcji, możliwe jest generowanie obrazów dużych map. Działa również na Wine (po dodaniu DLL).

OpenCraft Plotter

Część projektu OpenCraft. Biblioteka Java i osobne narzędzie do umożliwiania wizualizacji wszystkich formatów zapisów.

MapUpdater

Kod dostępny dla społęczności. Zapisuje pakiety pozycji używając ngrep i przesyła pakiety do php i do mapy.

Podgląd mapy:

Eihort

Interaktywny przegląd świata w trójwymiarze. Obsługuje biomy, dzień/noc i większość bloków wersji Beta 1.4.

MineViewer

3D, przekroje po kliknięciu, GUI, edytowalne schematy. łączy się z serwerami SMP.

MineDroid

Przegląd mapy / projekt koncepcji na Android OS. Używaj własnych poziomów Beta 1.3 (lub wyższych), tymczasowo stawiaj i niszcz bloki, możesz sterować sensorem, podskakiwać, skradać się. Wspierany tryb no-clip (przechodzenia przez ściany). Wymaga Androida 2.1 lub wyższego, działa także na słabszych urządzeniach. Możliwe występowanie błędów.

Minecraft AutoMap

Wyświetla odświeżaną na żywo mapę terenów, włączając pobliskich graczy i moby. Widok można na wiele sposobów dostosować. wspiera SMP i Nether. Mapa pokazywana jest w osobnym oknie, więc można zmieniać jej wielkość i pozycję, pokazać ją na całym ekranie lub ponad oknem Minecrafta. Aktualizowana zazwyczaj do 12 godzin po aktualizacji Minecrafta. Wymaga Risugami's ModLoader.

Minecraft X-Ray

Trójwymiarowy widok z podświetlaniem minerałów. (Wspiera także wersję Beta 1.6)

Minutor

GUI, interaktywny, pokazuje przekroje twojej mapy do wyznaczonej wysokości.

MCregion

Nie ma info.

Stare mappery:

Isocraft

Pierwszy tego rodzaju. Tworzy izometryczny obraz poziomu Classic.

Cartograph

Pierwszy edytor map dla nieskończonych poziomów. Stworzony dla poziomów Infdev zanim przeszły w Alpha

pynemap

Działa w linii poleceń, odpowiedni do skryptów.

Edytory mapy:

Omen

Pierwszy edytor map, stworzony do edycji poziomów Indev i późniejszych Classic. Podgląd przekrojów mapy w dwóch wymiarach może być pokrywany blokami używając różnokształtnych pędzli. Zawiera także generatory podłoża i wspiera stare mapy Indev. Wymaga minecraft-server.jar do wspierania wersji Classic.

NBT Forge

Następca aplikacji Omen wspierający nowsze mapy Alpha. Tak jak w Omenie, można oglądać dwuwymiarowe przekroje mapy i dodawać bloki różnymi kształtami i rozmiarami pędzli. Dodano bloki aktualizacji Halloweenowej.

MCEdit

Pierwszy edytor trójwymiarowy. Stworzony do importowania starszych poziomów do wersji Alpha. Latając w 3D można wybierać bloki i je eksportować lub dodawać. Możliwe jest importowanie schematów bloków lub całych poziomów Classic. Można zmieniać rozmiar mapy usuwając lub tworząc jej chunki.

MineEdit

Wielofunkcyjny edytor. Zawiera edytor terenu podobny do użytego w Omen i NBT Forge. Zamienia bloki jednego rodzaju z drugim. Pozwala edytować ekwipunek i zjawiska na mapie. Od aktualizacji 21 listopada, edytor terenu wydaje się być zapomniany, lecz inne problemy zostały naprawione i program został aktualizowany do wspierania wszystkich bloków, nawet dodanych w aktualizacji halloweenowej.

MapDeleter / Pine Tree Generator

Możliwości: usuwanie obszarów; kopiowanie i wklejanie obszarów (działa pomiędzy światami); generowanie dużych brzóz.

mce

Edytor w wierszu poleceń zaczerpnięty z MCEdit. Działa dobrze z serwerami

WorldEdit

Wielofunkcyjny edytor map w grze jedno- i wieloosobowej. Edytuj regiony, zapisuj i wczytuj je, generuj lasy, wczytuj regiony z kopii i używaj wielu innych przydatnych opcji. Używanie w trybie dla pojedynczego gracza wymaga Single Player Commands, podczas gdy gra wieloosobowa wymaga zgodnego hosta pluginów.

Generatory map:

ZOMG

Tworzy dzikie, nierealne tereny kilku rodzajów.

MCMapper

Generator lochów inspirowany grami Roguelike. Tworzy pomieszczenia i poziomy z różnych materiałów, w różnych stylach. Pokoje mogą zawierać pułapki, pomniki, wrogie spawny i skarby.

DF2MC

Konwertuje poziom Dwarf Fortress w mapę Minecraft Alpha według podanych zasad.

Minecraft Map Generator

Generuje teren według określonych przez użytkownika danych. Zawiera graficzny interfejs z podglądem wyniku.

Mace

Tworzy normalny świat i generuje w punkcie odrodzenia losowe miasto.

Modyfikacje:

MacModder

MacModder to menadżer modów pozwalający dodawać do gry tylko te mody, które chcesz. Zamiast wklejania całego moda, można wybrać tylko kilka plików class, zamiast opcjonalnych. Zawiera deinstalator modów,edytor ekranu wczytywania gry, aplikaję do tworzenia kopii zapasowych zapisów gry i konwerter plików Java > class.

Mod Installer

Instaluje paczki grafik i inne mody do wersji Alpha. Wykrywa strukturę plików wewnątrz pliku ZIP, pozwalając w większości przypadków na instalację modów za pomocą jednego kliknięcia.

TFC's Mod Manager

TFC's Mod Manager to jeden z bardziej zaawansowanych menadżerów modów dostępnych obecnie. Teraźniejsza wersja (16.0) pozwala na instalację modów z pliku ZIP bez rozpakowywania. Pozwala twórcom modów tworzyć własne obrazy podglądu, sprawdzać listy ID przedmiotów w celu znalezienia niezgodności, szukania wymaganych modów, a nawet sprawdzania, czy mody są aktualne. Z częstymi aktualizacjami, program jest coraz lepszy na rynku menadżerów modów.

Minecrafter

Minecrafter to rozbudowany menadżer modów. Zamiast zwykłego narzędzia do zklejania modów, Minecrafter pozwala na tworzenie własnych poprzez łączenie i dodawanie modów tworzonych przez innych, wszystko bez babrania sięw JAR lub graficznych programach. Tworzenie programu zostało porzucone, lecz dostępne jest jego źródło.

ModStarter

Instaluje mody metodą przeciągnij i upuść. Zgodna z każdym modem spakowanym do pliku ZIP. Mody spakowane w inny sposób muszą zostać przepakowane do ZIP. Wspiera również paczki tekstur. Prościej mówiąc, aplikacja ta dodaje do minecraft.jar to, co chcesz - w prosty sposób.

MCModInstaller

MCModInstall pozwala zaoszczędzić czasu potrzebnego na ręczną instalację modyfikacji. Jest jeszcze we wczesnej fazie tworzenia, lecz będzie sukcesywnie aktualizowany.

Skiny oraz paczki tekstur:

SkinEdit

Interaktywny edytor skórek z podglądem w trójwymiarze na żywo i z biblioteką naszkicowanych części.

Sk1nSw1tch

Pozwala łatwo podglądać, pakować i zamieniać paczki tekstur.

Minecraft Texture Switcher

Pozwala zamieniać paczki tekstur.

DSwitch

DSwitch to prosty instalator i menadżer paczek tekstur z kilkoma dodatkowymi opcjami.

NovaSkin

NievaSkin to trójwymiarowy intuicyjny interfejs do rysowania bezpośrednio po skórce. Pozwala przeglądać i wrzucać skórki do sieci. Jest zintegrowany ze stronami minecraftskins.com id minecraft.decx.org, linkami do dzielenia się z innymi i podglądem, który można wstawić jako obraz do sieci.

HD texture fix

HD texture fix - wcześniej znany jako

Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten załącznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...