Skocz do zawartości
KaoPL

Najlepsza przeglądarka!

Rekomendowane odpowiedzi

KaoPL    104

witam.png

W tym temacie piszemy jaka jest (według was) najlepsza przeglądarka. Osobiście ja najbardziej lubię Mozille i Chrome'a :)

Edytowane przez KaoPL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Atexor    424

Zdecydowanie popieram Chormona.

Testowałem Chrome i nie odczułem różnicy, poza tym FF ma lepsze GUI (przy wgraniu old location bara) oraz jako, że to projekt non-profit, to mam pewność że nie ma żadnych rządowych szpiegów, gdzie w chromie raz takie coś wykryli oraz w cookies przeglądarki safari... Jakaś afera czy coś.

Liski są fajne :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
KristoforoH    65

Mimo wszystko wybieram Gogola, intuicyjne GUI i szybkość... były z nią afery, ale z którą ich NIE było?  :crazy:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Redux    168

Goooooogle Chrome, bo szybciej chodzi :p

lol

Na wszystkich komputerach, które testowałem/posiadałem/posiadam:

- C2D E6600 2.4GHz, 1536MB DDR1, HD3650, Windows XP (mój stary pecet),

- Pentium Dual Core 2.1GHz, 2048MB DDR2, grafika Intela, Windows 7 (laptop),

- Pentium G860 3.0GHz, 4096MB DDR3, HD7770, Windows 7 (mój nowy pecet),

- C2Q Q6600 2.4GHz, 4096MB DDR2, 8800GT, Windows 7 (komputer mojego brata),

Google Chrome działał (znacznie) gorzej, niż Firefox. Dodam, że wszystkie powyższe komputery mają bardzo zadbany system. Mówiąc bardziej szczegółowo:

- Google Chrome czasami w ogóle nie reaguje na klikane linki czy przyciski. Po prostu nic nie robi, w przeciwieństwie do Firefox'a, który na laptopie spisuje się o niebo lepiej.

- Przeglądarka od Google jest często atakowana przez programy adware/PUP. Wystarczy zainstalować jedną grę od Alawara (część instalatorów ignoruje odznaczenie pól od toolbarów) a potem musisz tracić czas by pozbyć się zbędnych toolbarów oraz wyszukiwarek z tej przeglądarki! W przypadku produktu Mozilli wystarczy, że po zainstalowaniu programu z adware, w nowo otwartej karcie klikniesz "Kontynuuj" i żaden dodatek nie zainstaluje się bez Twojej wiedzy. Firefox pyta też przy próbie dodania wyszukiwarki, można bez problemu odmówić.

- Interfejsy obu przeglądarek są co prawda podobne lecz Firefox jest moim zdaniem bardziej intuicyjny.

- Baza dodatków w Firefox jest nie dość, że większa od tej w Chrome to w dodatku bardziej przydatna (czyt. mniej zasyfiona przez dodatki służące jako reklamy itd.).

- Niepotrzebne rozbicie na pierdyliard procesów w Chrome, przez co przeglądarka ta zjada niepotrzebnie cykle procesora ._.

W dodatku wk**wia mnie wpychanie Chrome'a do instalatorów wszelkiego oprogramowania. Tylko dzięki temu przeglądarka ta ma taki procent użyć...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1GMac1    4
Chrome - szybka, bez zawiech (Komp: Intel Dual-Core Inside 1.7 Ghz ; 1 GB RAM ; Intel 945 ; Windows 7 Pro [laptop])

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
affib's    154

Chrome... zdecydowanie chrome, nie wiem jak u innych ale firefox zawsze u mnie zjadał masę ramu i miał częste zwiechy lub często wywalało wtyczki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

lol
Na wszystkich komputerach, które testowałem/posiadałem/posiadam:
(..)

Mu raczej chodziło o szybkość ładowania się stron, co mało ma wspólnego z podzespołami, jeżeli mamy i3 i chociażby Integrę na laptopie. Sam testowałem parę przeglądarek na własnym necie i to ma się mniej więcej tak:

Forum Minecraft (czas ładowania w sek., do czasu pojawienia się znaczka na karcie)
Chrome: 2:11
Opera: 2:00
FF: 3:98
IE: 2:15

ts9.travian.pl:
Chrome: 1:65
Opera: 3:17
FF: 4:05
IE: 2:56

YouTube.com:
Chrome: 1:54
Opera: 2:86
FF: 6:76
IE: 3:09

PurePC.pl:
Chrome: 5:52
Opera: 6:74
FF: 3:89
IE: 4:01

Wszystkie przeglądarki miały oczywiście wyczyszczone cookie, historię i zakładki.

Dla mnie Chrome jest bezkonkurencyjny, jednakże zaskoczył mnie wynik FF w ostatnim teście.

A ode mnie ocena interfejsu tychże przeglądarek wygląda tak:
Chrome: 8/10
Opera: 6/10

FF: 7/10
IE: 5/10

Oczywiście są to moje odczucia i nikt nie musi się ze mną zgadzać. :)

Edit: Nudziło mi się, to jeszcze testy obciążenia porobiłem, wszystko przy otwartych 4 powyższych stronach, screenshu i notatniku:
Chrome: 

Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten link.

Opera: 

FF: 

IE: 

Safari rlz!
Edytowane przez KubaCzarny123

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mozilla Firefox rulez!

Jedyne, co potrafi wkurzyć, to to, że mam zawsze włączone ~20 kart i po uruchomieniu komputera one automatycznie się włączają. A czasami Firefox się aktualizuje bez mojej zgody i wtedy wszystko znika, nie ma poprzedniego okna.

I tak wolę go bardziej niż Chrome.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szarypl    0

Firefox zmula po zainstalowaniu dodatków. Po prostu tylko chrome. A nawet lepiej Chromium.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ewelina_70   
Gość Ewelina_70

Mozzilla mi się strasznie zacina, więc uzywam chroma

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cholinex    4

Chrome jest często awaryjne - psuje się java. Dlatego alternatywnie  Firefox ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Aziz    2

Osobiście - Firefox.

Chrome mi się zainstalował jakimś cudem sam, ale to zdaje się przy aktualizacji Google Earth. No mniejsza, ale odpaliłem.. I odrzucił od razu. Nie jest dla mnie w ogóle intuicyjny.

Warto wspomnieć, że FF nadal u mnie jest ustawiony na stary interfejs, jest po prostu dla mnie o wiele bardziej czytelny. Łatwy dostęp, znam wszystko na pamięć, nic więcej mi nie trzeba.

No i cóż, coś za co lubię Liska - personalizacja. Masa dodatków, które wcale tak strasznie nie obciążają pamięci, bo w większości są nieaktywne kiedy nie trzeba.

Ale ok, raz natrafiłem na coś, co pokazuje wytrzymałość. (link, nie radzę klikać jeśli robisz coś ważnego, najlepiej skończ całą robotę i przygotuj się na reset przeglądarki:

) Klik na guzik.

I tak, Chrome miał dość już po kilku sekundach, zaczął się wieszać, nie wspomnę o wykorzystaniu pamięci. A niby taki szybki..

Za to Firefox uparcie parł do przodu, płynnie, nawet kiedy zużycie pamięci wyniosło ponad 1,5GB.

Dodam, że Chrome jest czysty, nieruszany, a w FF już mam dość trochę rzeczy, ciastek, dodatków etc.

Wniosek? Proszę wyciągnąć samemu. (serio, do tego testu radzę skończyć wszystkie inne czynności)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I tak, Chrome miał dość już po kilku sekundach, zaczął się wieszać, nie wspomnę o wykorzystaniu pamięci. A niby taki szybki..

Myślisz pojęcia. Szybki nie znaczy wytrzymały, wydajny. Mogę podkrecic C2D do 4Ghz, który w grach będzie szybszy od mobilnych i5, ale przy bardziej złożonych appkach wysiądzie. Chrome jest gołe dlatego jest szybsze, a także inaczej zapycha RAM. Rozdziela wszystko na parę procesów, co jest dobre przy wolniejszych ramach i prockach. A FF wysiądzie Ci na atomie 1,2Ghz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Atexor    424

Osobiście, to teoretycznie bardziej podoba mi się system Chrome rozbijaniu na procesy konkretnych okienek/kart, przez co jak coś padnie to nie cała przeglądarka, jednakże wolę liska. Trochę go poustawiam i jest podobny do Firefoxa 2 (old location bar, ułożenie przycisków), tak jak otwarte aplikacje w Windows 7 wyglądają jak w XP.

C2D się cudnie podkręcają (dowód

), ale to nie jest to samo co i5 i czuć tą starszą technologię, "większe nanometry" a także mniej rdzeni. Lepiej mieć chyba 4 rdzenie po 3,2Ghz niż 2 na 4,0Ghz...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

C2D się cudnie podkręcają (dowód

), ale to nie jest to samo co i5 i czuć tą starszą technologię, "większe nanometry" a także mniej rdzeni. Lepiej mieć chyba 4 rdzenie po 3,2Ghz niż 2 na 4,0Ghz...

Mobilne i5 mają dwa rdzenie, zablokowany mnożnik i nie wykraczają poza 2,6Ghz. Dlatego np. i5-3110M jest w grach n6 trochę gorszym poziomie, niż G860. Edytowane przez KubaCzarny123

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Woozie    258

Testowałem Chrome i nie odczułem różnicy

+1 za najzabawniejszy post roku 2013. Firefox to największy zmuł spośród przeglądarek. Ładowanie stron trwa wieeeeeeeekiwłączenie przeglądarki trwa wieczność, każdy hotfix dodaje dziesięć kolejnych błędów, co chwila słychać o krytycznych dziurach... Jedyną wyraźną zaletą tej przeglądarki jest baza dodatków, których jest na Chrome/Chromium również całkiem sporo. Jeżeli ktoś panicznie boi się botneta w Chromie, to niech weźmie Chromium, to to samo, tylko że bez botnetu właśnie. 

Chrome jest często awaryjne - psuje się java.

Korzystam z Chrome'a na trzech platformach jednocześnie, łącznie korzystałem na pięciu z nich (z tym cztery posiadały Javę) i na żadnej nie miałem problemów z Javą, więc nie wiem skąd wyciągnąłeś sobie tę informację.

I tak wolę go bardziej niż Chrome.

Jakieś argumenty?

Ale ok, raz natrafiłem na coś, co pokazuje wytrzymałość. (link, nie radzę klikać jeśli robisz coś ważnego, najlepiej skończ całą robotę i przygotuj się na reset przeglądarki: 

) Klik na guzik.

Za to Firefox uparcie parł do przodu, płynnie, nawet kiedy zużycie pamięci wyniosło ponad 1,5GB.

Dodam, że Chrome jest czysty, nieruszany, a w FF już mam dość trochę rzeczy, ciastek, dodatków etc.

Wniosek? Proszę wyciągnąć samemu. (serio, do tego testu radzę skończyć wszystkie inne czynności)

Piszę ten post z wciąż otwartymi kartami. Mój laptop to nie jest jakiś zabójca (parametry podałem ostatnio w temacie z maszynami). Wniosek? Niech żyją niemiarodajne testy - często zdarza mi się pracować na jeszcze większej ilości kart. Dodatkowo czego się spodziewałeś, jeżeli każda karta to osobny proces - a więc odpalasz x procesów jednocześnie, czego sam Windows może nie wytrzymać (OS X wytrzymał). W normalnych warunkach nie odpalasz tylu kart jednocześnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...