Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
KubaCzarny123

Ogólna dyskusja.

Polecane posty

Kiedyś trzeba zacząć :) A więc: otwieram tu ogólną dyskusję o wersji mobilnej, z racji, iż pewnie jeszcze długo by się nie zaczeła :) Rozmawiamy tu o plusach, jak i minusach wersji na smartfony.
¤
Mi osobiście bardzo dobrze się gra, nawet umiem czasem coś zbudować, ale brakuje mi więcej przestrzeni (np. wybór wielkości mapy, jak w terrarii), wiaderka z wodą i możliwości stawiania świec na płotkach. Ze sterowaniem nie mam większogo problemu. :)

Adeo    34
Wersja mobilna - Moim zdaniem porażka niestety, na iOS jest o wiele więcej lepszych gier, a nawet podróbek pocketa i są o wiele bardziej rozbudowane itp... Przykładowo crafting, w explorerze o ile się nie mylę, crafting jest dostępny... ;)

maćko :P    22
mi się ogółem wersja podoba, jako gra do pogrania przez chwilę w podróży. sterowanie jest łatwe do opanowania, gra całkiem przyjemna, crafting jest wygodny, buduje się trochę nie wygodnie, głównie dlatego, że w trybie creative nie można unosić się w górę...
ale, jak na wersję mobilną ocenię 8/10.

największe +-y:
- wygodne sterowanie
- wygodny crafting
- łatwe stawianie bloczków

--y:
- brak możliwości zmiany wysokości w trybie creative
- mało rozwinięty tryb survival

Kapix147    3
mało rozwinięte, bo to jednak są początki pocketa, jak alpha miencraft'a od czegoś trzeba zacząć, a na pewno mojang tak tego nie zostawi

[quote name='maćko :P' timestamp='1341305108' post='78902']
mi się ogółem wersja podoba, jako gra do pogrania przez chwilę w podróży. sterowanie jest łatwe do opanowania, gra całkiem przyjemna, crafting jest wygodny, buduje się trochę nie wygodnie, głównie dlatego, że w trybie creative nie można unosić się w górę...
ale, jak na wersję mobilną ocenię 8/10.

największe +-y:
- wygodne sterowanie
- wygodny crafting
- łatwe stawianie bloczków

--y:
- brak możliwości zmiany wysokości w trybie creative
- mało rozwinięty tryb survival
[/quote]

Maćku, da się!
Instrukcja:
Przytrzymaj środkowy przyciski i przesuń palec na strzałę (do góry, lub do dołu). Taki slajd ze środkowego na strzałeczkę :P

Moim zdaniem bardzo niewygodnie się gra ... może to ta świadomość ze na smartphonie... podczas gry czuję straszną klaustrofobie niemal, że sterowanie też jakoś pięknie nie jest i na większe projekty to męczarnia a nie budowa. Są gry, który powinny pozostać tylko na PC.

Bartios    20
Jak dla mnie to kaszana, wg. mnie jest to typowa gra na PC-ty. Tyle mam do napisania w tym temacie :3

Kawa    1
Minecraft jest wygodny na tylko jednym telefonie...
...mianowicie na xperii play.

Zacząłem grać w minecrafta PE kiedy tylko wyszedł, czyli jakoś około rok temu, dotychczas
zrobiłem w swoim świecie prawdziwy manhattan.
Wybudowałem metro, wieżowce, hotele, pałace, zamki, lotnisko, kilka willi, bunkry, mury, kościoły, ulice, elektrownie, świątynie nawet kioski ruchu zbudowałem =P

MINECRAFT POCKET EDITION 0.4.0
Dzisiaj w mojej wielkiej kopalni dokopałem sie do ogromnej dziury z kturej wychodzom potfoty, co dziwne że jak wyłoncze potfory to tej dziury wogule nie było, a jak włoncze to jest dalej jest. najczęszciej było widać kripery (nie pamiętam jak to sie pisze)
Kture rozwaliły mi całom kopalnie, pużniej otkryłem ze na samym koncu jest ok 9 diamentów (niewiadomo ile było w środku bo tam nie doszłem) zbudowałem se szałasz . puzniej zombi i szkielety nie pozwolili mi uciecz (policzyłem: 3 zombi i ok 4 szkieletów kriperów nie był widać) zabilem ich z łuku i potem prubowałem uciec a tu nagle uszłyszałem jag by sie palił dynamit, odwracam sie a tu BUM! i pomnie.

KaoPL    102
Jako posiadacz Xperi Tipo bardzo wygodnie gra się na Fancy, może czasami trochę przycina. Wersja PE przydaje się w szkole na przerwach, gdy już NAPRAWDE bardzo się nudzisz :p.

Jasiek_One    6
Jak będą jaskinie i większy świat to będzie spoko B-)

Ja gram na HTC Desire i trochę tnie, ale ważne że działa. Edytowano przez Jasiek_One

AzulTv    1
Moim zdaniem, jakoś daje rade szczególnie, że to wersja na telefony.
Troszkę przycina, ale ogólnie jest OK.

umotex14    6
A co mnie ta wersja obchodzi, jak mam o jedną wersję androida za wcześnie >:(
Ale na iPadzie kolegi gra się dla mnie genialnie, jakoś mnie te gałki na ekranie itp. nie wkurzają... Edytowano przez umotex14

ixhge    10

Dla mnie gra się całkiem przyjemnie. Zwłaszcza, kiedy jedzie się pociągiem 50 kilometrów przez 2 godziny. Można wtedy sporo zrobić.

Szkoda, że musze "podkradać" mamie tele... przepraszam Smartphone, bo na moim Galaxy 551 mogę sobie pomażyć o przygodzie z tą jakże "niesamowiciewciągającejaczkolwiekposiadającejwsobienadzwyczajnypowóddoponownegouzależnienia" grą.

Ale to tylko moje zdanie...

ZeussPL    1
Napisano (edytowany)
Ogólnym minusem jest to, że jako posiadacz Samsunga Galaxy 3 ( Nie S3), nie mogę zainstalować PE. Kolega ma SE Xperia Play i mu zainstalowałem pełną wersję PE 0.30. Jest straszna różnica między wersją (NAWET!) DemoPCGamer a PE 0.30. DemoPCGamer był o niebo lepszy i bardziej rozwinięty niż PE 0.30. Zaskoczeniem dla mnie był Crafting w PE 0.30, ponieważ zamiast znanego 9x9 craftingu. Była lista rzeczy możliwych do scraftowania, z okienkiem wymaganych surowców.

Tyle...

Krótka ocena przyjemności z grania na PE (0-50%): 30# - 15% = 15 %. A czemu? PE jest niekompatybilne z SG3. Edytowano przez ZeussPL

KaoPL    102

ZeussPL: nie PE 0.30 tylko PE 0.3.0. Poza tym najnowsza wersja to 0.6.1.

Dla mnie na moim Galaxy S2 MCPE 0.6.1 jest lepsze niż MineBuilder, Survivalcraft czy te inne "podróby".

Grejven    0

Siema mam wersję 0.6.1, ale mam problem z jedną rzeczą na survivalu,

Jak znajduje Redstone i wykopuje żelaznym kilofem to redstone się rozpada i nic nie wypada,

mam pytanie czy Redstone jeszcze się nie pojawił w formie proszku czy trzeba mieć lepszy kilof(Gold lub Diax) 

Gość Ewelina_70   
Gość Ewelina_70
@up mam tak samo, a mam diaxowy, złoty i żelazny kilof. Próbowałam każdym z nich - nic z tego :(

Plip Games    23

Ahaha żeby się wypowiedzieć na temat wersji mobilnej muszę sobie sprawić najpierw telefon :D

ranma11    0

samsung galaxy s+("ulepszona jedynka")

minecraft pocket 0.6.1

wg. mnie sterowanie jest OK choć nie idealne...

minusy:

-ograniczony świat, a do tego mały(ja rozumiem że telefon to nie PC ale światy są na serio małe... mogli by dać możliwość wyboru wielkości[żeby ludzie ze słabszymi fonami też mogli grać ale ci z mocniejszymi mogli sobie "poszaleć"])

-u mnie na ustawionej grafice fancy wyskakują błędy graficzne("płaszczysny" w przestrzeni światu, błędy wyświetlania wody) nie wiem czy to wina telefonu(no... nie jest już topowym modelem... ale z drugiej strony przecierz nie jest taki kiepski...)

-ograniczenia twórców przejawiające się np. brakiem normalnego netheru(skoro nawet zwykły świat dali ograniczony to dodanie drugiego byłoby... trudne...), prawdopodobnie mocnymi ograniczeniami redstone(o ile go w ogóle wprowadzą... choć nie umiem sobie minecrafta wyobrazić bez redstone'a...)

mimo wszystko porównując do rozwoju wersji pc to to jest baaardzo młoda wersja, a z powodu tego na jakiej jest platwormie jest też cieżko ją rozwijać... chciałbym zobaczyć większe światy, struktury(typu: jaskinie, może jakieś mniejsze kaniony - ale chyba bez sensu byłoby dodawać wioski-za mały świat), redstone(ale kolejek chyba nie ma sensu dodawać z powodów podobnych co wiosek... chociarz frajdy by było sporo...), nowe moby(bałwana, endermana, squidy)

a teraz pytanie do ludzi: znacie jakieś ciekawe seedy do wersji pocket??

Tomasz    0

Moim zdaniem , najnowsza wersja jest lepsza , i da się w nią spokojnie grać . Gram na telefonie : "Samsung Galaxy S Advance" i nic się nie tnie. Owszem , chyba ta wersja nigdy nie będzie rozbudowana jak minecraft na PC , ale można pograć jak się nie ma kompa obok siebie . 

Jatan998    3
Od nie spelna tygodnia zamierzam kupic pelna wersje PE ale chcialbym kupic ta gre po wydaniu wersji 7.0. Powod jest prosty, nie che sie rozczarowac. Widzac, ze nie ma tych wszystkich ktore zapowiadali w wersji 7.0.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować