Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,mam problem. Chcę pograć z kolegą na serwerze. Wiem ,że kiedyś z innym ziomeczkiem graliśmy to wykupowaliśmy za około 10 zł, 3 slotowy serwer na miesiąc. Tylko nwm jak to działa i na jakiej stronie można by sobie wykupić. Mamy z kolegą minecrafta by zyczu. Chciałbym też na tym serwerze grać na mapie survival ze strony minecraft mapy.pl. Można coś takiego zrobić?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Polecam zakup serwera na

Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten link.

, można dobrać specyfikację pod swoje potrzeby, a ceny są w porządku :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z hostingów polecam.

pukawka.pl lub titanaxe.com

Co do mapy.

1. Pobrać mapę którą chcesz mieć na serwerze,

2. Usunąć folder "world" z plików serwera na hostingu,

3. Wgrać swoją mapę (w tą samą lokalizację gdzie był folder "world"),

4. Zmienić nazwę folderu na "world".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a na tym titanaxe.com wystarczy na 2 może 3 osoby   1000 MB Ram i 2 % CPU (nwm dokładnie o co z tym chodzi). Mapka na której chcę grać waży około 300MB

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mógłbyś opisać jak przebiega wykupienie takiego serwera i opłacenie go ? To ,że mam  mc zyczu nie będzie tutaj problemem?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co do ramu. Powinien starczyć. 

Kupno i opłacenie serwera jest proste poniżej ci to wytłumacze:

Najpierw musisz sprawdzić ile taki serwer kosztuje. Więc robisz tak:

1. Zakładasz konto na titanaxe (lub się logujesz, jeżeli masz już konto),

2. Gdy już jesteś w panelu klikasz zielony przycisk "dodaj serwer" lub mniejszy przycisk "dodaj" na bocznym menu. Później klikasz "minecraft".

3. Wybierasz silnik. Polecam ci silnik "Spigot". W następnym oknie wybierasz wersję mc. No i teraz ustawiasz ile serwer ma mieć ramu. Na dole wyświetla ci się cena jaką będziesz musiał zapłacić (serwery w titanaxe są na 1 tydzień!)

4. Gdy znasz już cene klikasz zielony plusik przy twoim stanie konta. Wybierasz metodę płatności i doładowujesz konto.

Gdy masz już potrzebne ci pieniądze to robisz tak:

1. Klikasz zielony przycisk "dodaj serwer" lub mniejszy przycisk "dodaj" na bocznym menu. Później klikasz "minecraft".

2. Wybierasz silnik. W następnym oknie wybierasz wersję mc. Później ustawiasz ilość ramu i klikasz "wybierz". 

Serwer powinien pojawić ci się na bocznym menu.

Teraz jak opłacić serwer:

Są 2 metody opłacania serwera.

1.  Ustawiasz na automatyczne odnawianie (Czyli jak doładujesz pieniądze to automatycznie ci się doładuje),
  2. Robisz to ręcznie.

W każdej chwili można to zmienić.

Jeśli chcesz robić to metodą ręczną to:

1. Klikasz na swój serwer w menu,

2. Klikasz plus przy dacie wygaśnięcia serwera.

Przechwytywanie.PNG.755ff691a3cfe8f395a2e4b042f69109.PNG

I wybierasz czas o jaki chcesz odnowić serwer.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

i jak już serwer opłacę to podają mi to ip i wszystko tak ,żebym mógł go w minecraft znaleźć? Sorki za tyle pytań ale nigdy nie zakładałem swojego serwa i tak to wygląda:)  Dzięki za informacje tak wogóle.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nawet nie wiesz jak mi pomogłeś. Jak  będe miał jakieś pytania ,a zapewne będe miał to będe pisał

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

i znów pytanko :)  Jak wybieram ile  MB ma być po tym gdy wybrałem wersje to mam dać serwer w europie zachodniej czy w polsce?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z tego co wiem nie ma dużej różnicy w działaniu serwera a w europie zachodniej jest taniej, ale jeśli chcesz to możesz wybrać polske

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

została ostatnia rzecz jak wgrać tą swoją mape? Gdzie jest ten folder world w plikach na hostingu?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wyrażam zgodę na rozpoczęcie usługi hostingu, która kończy się przed upływem terminu na odstąpienie od umowy, co skutkuje utratą prawa odstąpienia od umowy. (pole wymagane)         Jeszcze o co chodzi z tym tekstem? Niebardzo rozumiem o co chodzi. Jak zapłacę to muszę grać i nie mogę potem odstąpić od tego tylko cały czas płacić za serwa czy co?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeżeli zakupiłeś hosting, lecz upływa termin ważności serwera, to nie możesz odstąpić od umowy (zwrot pieniędzy). Ogółem po prostu to jest zabezpieczenie dla nich abyś nie odstąpił od umowy po wykorzystaniu serwera i żądał zwrotu pieniędzy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

OK dzięki. Czyli jak wykupie na tydzien i nie będzie mi się chciało grać to nie muszę przedłużać tylko nie opłacam nie gram i tyle tak?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Trochę to było niejasno napisane i wolałem się zapytać :) 

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 minutę temu, SPT Alfa napisał:

Czyli jak wykupie na tydzien i nie będzie mi się chciało grać to nie muszę przedłużać tylko nie opłacam nie gram i tyle tak?

Tak

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W jaki sposób mam wgrać tam, ten mój świat który chcę. Naciskam graj i mam ten świat ale nie mam go jak wgrać ani nawet zaznaczyć

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chyba ,że mam najpierw go zapakować

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zapoznaj się z pojęciem klient FTP i po prostu połącz się na serwer przez tego klienta i wgraj swoją mapę :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czyli np mam pobrać fillazille ? do tego FTP?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Cześć przesyłam sobie swój świat za pomocą filezilli. Mapa waży koło 200MB a przesyła się już strasznie długo i jest jeszcze 170 elementów do przesłania. Tak to ma wyglądać czy coś zrobiłem źle?

Edytowane przez SPT Alfa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeszcze jedna sprawa i chyba ostatnia. Tam jest do ustawienia  render dystans i jest na 10 i jest napisane ,żeby był poniżej 10. Ja zawsze gram na najwyższym renderdystansie. Mogę to zmienić tam na 20-30 czy nie da rady ten serwer wtedy?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zostaw jak jest, nie ma potrzeby zmieniania tego. Z tego co pamiętam jest jakiś limit co do render distance, więc jak ustawisz nawet 100 to mimo wszystko załączy się limit do iluś tam (bo nie pamiętam :x). Co do przesyłania plików to tak, powoli musi się to tam wrzucić. Pamiętaj aby zastąpić ten świat z światem world, bo inaczej się nie załaduje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.