Skocz do zawartości
dphz

[1.12.2][SURVIVAL][OFFLINE] DPHZ SURVIVAL | Survival bez ograniczeń, na miarę 2018 roku.

Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga: serwer jest w fazie beta, więc stężenie bugów może być nieco wyższe, niż na innych serwerach. Ale hej, po to jest beta, żeby poprawiać to wszystko ;-)

 

Bez_nazwy.jpg

Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten link.

                  

Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten link.

IP do skopiowania: dphz.mineland.pl

Tryb serwera: Survival+Cuboidy (oparte o Factions)

Edytowane przez dphz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta

    Poczynając od samej prezentacji - ta nie jest zła, aczkolwiek ogólna jej estetyka pozostawia wiele do życzenia - ogromne, duże, białe litery? Bardzo dziwne IP, serwer powinien zrobić wszystko, aby było ono krótkie i wpadające w pamięć, no ale cóż, to tylko szczegóły... .

   Wejście na serwer dość problematyczne, zwłaszcza dla użytkowników o słabych komputerach. Wokół witają nas jakieś skaczące kwadraciki, które nijak mają się do całokształtu całego spawnu, poza tym nie pomagają w stabilności FPSów. Wokół mapa daje wrażenie wyblakłej, brzydkiej, dającej po oczach - gracz tak na prawdę nie wie, gdzie jest. Zastosowano wiele patentów, widać, że technik się stara - system dróg, bloki wejścia. Problem jest następujący: tak na prawdę gracz nie wie, co ma zrobić po tym, jak się zarejestruje - w jaki sposób dojść na mapę survivalową? Iść przed siebie? Otóż nie, bo już po kilku metrach napotykamy na czarną dziurę. Zauważyłem również wiele dziecinnych rozwiązań, takich jak napis "69" z podpisem "numerek seksu". Niestety to nie czasy 2009 czy 2010, gdzie użytkownicy śmieją się z takich i owakich "śmiesznych żarcików". Spawn został najprawdopodobniej nie zbudowany, ale zostały podmienione jego bloki komendą //replace. Wreszcie udało mi się teleportować na większą mapę. Ku mojemu zdziwieniu ukazały się dość ładne widoki ogromnych drzew iglastych i brzóz. Niestety, wtem, nagle - crash gry, który był nożem w plecy w mojej podróży po tej nieudolnej próbie założenia sensownego serwera prywatnego Minecraft.

   Mimo wszystko coś zostało rozpoczęte. Osobiście uważam, że serwer potrzebuje dobrego, odpowiedzialnego człowieka, który pokierowałby tym wszystkim. Należy zaciągnąć technika do roboty - bo ma potencjał, ale wykorzystuje go w minimalistyczny i zły sposób. Budowniczy będzie zbawieniem dla tego serwera. Być może wtedy do uporczywe "0", odciskające piętno na wielu polskich serwerach, zniknie.

Pozdrawiam i życzę sukcesów. Kuba.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta

@up

Mi się zawsze wydawało, że prezentacji nie powinno się pisać drobnym makiem, bo tego kurczę nie da się czytać. Wszystkim, którym pokazywałem prezentację ta się podobała. No ale cóż, nie da się dogodzić każdemu :)

Wejścia na serwer nie uważam za problematyczne - trzeba po prostu poczekać, aż serwer wskoczy na listę, wejść i się zarejestrować. Wiele serwerów ma zabezpieczenia przed botami (w tym ten), trzeba się kurczę bronić przed tym syfem jak się da. Nierzadko są one trochę denerwujące, ale nie da się z tym nic zrobić.

To ze słabymi komputerami to jakaś bzdura, kolega ma słaby sprzęt i na klatki na spawnie nie narzekał. A te klocuszki można w zasadzie usunąć, też o tym myślałem. Zostawię tylko fontannę.

A dalsza część wypowiedzi to naprawdę niezłe żarty:

1. Mapa wyblakła i jednocześnie dająca po oczach... W jakim sensie wyblakła? 

2. Gracz wie, gdzie jest. Na spawnie.

3. Po zarejestrowaniu się gracz zacznie się rozglądać po spawnie i znajdzie jaskinię. A w niej uwaga: gąbki. I pierwsza myśl gracza: skoro gąbki, to pewnie losowe TP. Nie wiem, dlaczego ty postanowiłeś iść przed siebie, wszyscy gracze wchodzą do jaskini. Tak, nie budowałem spawna, tylko podmieniłem bloki, na dodatek ze starej mapy. Na spawnie jest pusto, gdyż to ma mówić, że nie ma dalej nic ciekawego i nie ma sensu tam iść (oczywiście tam są "zabawne" easter eggi, ale to już akurat z nudów robiłem). Nie ma tam wysokiej jakości humoru i nie wiem, kto by po serwerach Minecrafta takiego oczekiwał ;D

Tak czy owak: zmieniłem już budowę spawna na bardziej idiotoodporną.

Kolejna część wypowiedzi to jeszcze większe żarty:

5 godzin temu, Jakub Klimczak napisał:

Wreszcie udało mi się teleportować na większą mapę. Ku mojemu zdziwieniu ukazały się dość ładne widoki ogromnych drzew iglastych i brzóz.

Czytałeś tą prezentację, czy tylko ją na szybko obleciałeś? Tam pisze, że mapa jest z generatora na modach, nawet w tle na obrazku masz ogromne, iglaste drzewa, które są na serwerze i które pewnie na nim zobaczyłeś :v

Co do tego crasha - tak, mi też Minecraft crashuje. Crashuje całkiem często. Niestety generator z modów razem ze sobą ciągnie problemy modów i nic na to nie poradzę. Ale hej, Minecraft zawsze lubił się sypać, co zresztą czasem mówi w treści crashu (Hi. I'm Minecraft, and I'm a crashaholic) więc nie wiem, skąd twoje zniechęcenie.

Coś zostało rozpoczęte, w większości skończone i trzyma się kupy.

Też uważam, że serwer potrzebuje dobrego i odpowiedzialnego człowieka, ja takiego niestety nie znalazłem, a sam raczej dobry nie jestem. Mam jednak jeszcze jednego całkiem fajnego kandydata, ale on chce zmienić serwer z działek na frakcje, więc na razie go nie ma.

Ja sam robię robotę przez rok i teraz pójdzie drugi. Naprawdę na serwerze poza blokami wejścia i systemem dróg jest co odkrywać, uwierz mi.

Budowniczy? Proszę cię, mówimy o serwerze survival, nie RPG. Gracz powinien siedzieć na spawnie minutę, góra dwie.

A to "0" to nie jest problem jakości serwera (na wielu sporo gorszych serwerach gra całkiem sporo ludzi), tylko problem nie dania w łapę paru youtuberkom. 

Tak czy owak, również pozdrawiam, życzę wesołych świąt i nie stawiania kropek po wielokropkach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 • Podobna zawartość

  • Przez nitrous31
   Siemanko. Mam do zaprezentowania mój gród wypadowy na przygody w świecie minecrafta. Mapka zaczęła powoli powstawać w styczniu 2017 roku, co jakiś czasz ją rozwijam o kolejne elementy. Wygenerowany świat zawiera wielkie biomy.
   Otoczony wysokim murem, samowystarczalny gród z osadnikami. Idealny do wypadu z kolegami na przygody, a kilka domków mile ugości kilku graczy na raz. Zaczęło się od przebudowy wioski osadników. Klimat miejsca dodatkowo nadaje część budynków wykonana z bloków cegły i pomarańczowej gliny jako dachówki. 
   Przebudowie uległ też teren bezpośrednio w okół murów min. trwają pracę nad rzeką z lewej strony screena poniżej, która będzie wpadała do naturalnej fosy powstałej z wygenerowanej szczeliny. Szlak błekitnej wełny wyznacza nowe koryto rzeki. Okolice w okół porasta duży las ciemnego dębu z wielkimi grzybami a bezpośrednio za tyłami jest jezioro na tle gór, zasilane z górskiego strumienia i odpływem rzecznym do wspomnianej fosy. 
   Jak wam się podoba? 

   Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten załącznik.
    
   Legenda:
   1. Brama wejściowa do grodu, z mechanizmem 2. Działo na rakiety Sędziego Dredda 3. Elektrownia wodna 4. Dom bliźniak dla graczy 5. Tawerna 6. Pixel art Super Mario  7. Bazar z częścią osadników 8. Budka z kebabem 9. Miejsce na piknik 10. Kościół 11. Dzwonnica 12. Mój domek 13. Stary mały ratusz, gabinet kartografa 14. Kamienica NPC'tów z pixel artami Mario 15. Laboratorium i rozdzielnia itemów z pixel artami Luigiegi 16. Duży nowy ratusz z mapą grodu 17. Drzewa z "waty cukrowej" z ukrytym mini domkiem 18. Farma zwierząt i automatyczna farma trzciny cukrowej (owce, świnie, krowy) 19. Stodoła, stajnia 20. Automatyczna farma grzybów al'a silos na zboże 21. Szklarnia z uprawami i automatyczna farma kaktusów 22. Pastwisko dla zwierząt i hodowla królików 23. Fabryka- generatorami kobla, automatyczna przepalarka, kuźnia, betoniarka (automat do robienia betonu), 24. Magazyn z automatycznym segregowaniem itemów 25. Czarna piramida z portalem do Netheru i parkur nad lawą 26. Skwerek wypoczynkowy z planszą do gry w warcaby dla graczy 27. Baza na palach, jedna z pierwszych konstrukcji na mapce 28. Pixel art z przeciwnikami z gry Space Invaders nad którymi wysoko "orbituję" satelita kosmiczny.
   Dalsza część screenów grodu w na : 
   Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten link.
    
    
  • Przez Michasx
   Witam chciałby zapytać czy ktoś chciałby ze mną zagrać na moim serverze. Na serverze będzie można zakładać miasta, pracować, budować i kopać. Jest to taki survival z miastami i pracodawcami. Jeśli ktoś miałby ochotę zagrać bardzo bym prosił żeby o tym napisał a ja mu podam server. Server jest na 1.12.2 oraz (może) dodam pluginy. Sever no-premium. Server jest odpalony jeśli ktoś na nim gra więc nie jest on zawsze otwarty
  • Przez Pacior Jr.

   Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten link.
   Nazwa: Postawklocka.pl
   iP Serwera: postawklocka.pl
   Aktywny: 24/7
   Strona: Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten link.


   Rodzaj: Survival - PVP - Minigry - Frakcje - Działki - Sztuczna Inteligencja?
   Sloty - 100
   Witam bardzo serdecznie Chciałbym was zaprosić do mojego nowo powstałego serwera!
   Jest on w całkowicie intuicyjny, został zrobiony tak, aby każdy niezależnie od wieku, potrafił w pełni wykorzystywać wszystkie aspekty serwera.
   Wszystkie najpotrzebniejsze komendy zostały porozpisywane i porozrzucane w miejsca, gdzie ich właśnie będziesz potrzebować!

   Co na nim znajdziecie?
   - Survival (Drop z Kamienia)
   - PVP (Arene PVP jak i PVP poza spawnem)
   - Dzałki (Zbuduj wymarzony domek i przechowuj w nim cenne rzeczy)
   - Frakcje (Znajdź sprzymierzeńców i Stwórz własną Gildie) [Wkrótce]
   - Minigry (Gdy będziesz potrzebował/potrzebowała odpoczynku od kopania) [Włączone gdy tylko będzie więcej aktywnych graczy]
   - Kreatywne "Znajdźki" (Zaimplementowane i rozsiane po mapie różnego rodzaju skarby i nie tylko)
   - Sztuczną inteligencje (Nawet w przypadku kiedy byłbyś/byłabyś sam/sama na serwerze, sprawi że nie będziesz się nudzić ) 

   Na serwerze staram się ciągle dodawać coraz to nowe różne rzeczy, więc raczej nie będziesz się nudzić
   Informacje dodatkowe:
   Strona internetowa Postawklocka.pl na której jest w pełni sprawny ITEM SHOP, jest oczywiście stroną tymczasową.
   W ciągu najbliższych dni zostanie on zmieniony na Bardziej Rozbudowany ITEM SHOP zostanie również dodane Forum, Strona z nowinkami dotyczącymi Serwera.
   Screenshoty:(nie za dużo by nie zdradzać za wiele )

   Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten link.

   Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten link.

   Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten link.

   Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten link.

   Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten link.

   Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten link.

   Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten link.

   Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten link.

   Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten link.
   Dziękuje za uwagę i mam nadzieje do zobaczenia na serwerze
   //Poprawiam tagi i zatwierdzam ~ VenomPCPL
  • Przez Povered

   Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten załącznik.


   MECHANIKA GRY
   - drop surowców z rudy
   - system frakcji wraz z statystykami
   - system ekonomii oparty na targu z wieśniakami
   - statystyki PVP wraz z wypadaniem głów
   - zablokowane owoce chorusu
   - trudny tryb gry

   IP SERWERA - Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten link.
  • Przez Drakenid

    
    
    
    

   ______________________________________________________
    
   Witam serdecznie użytkowników forum! Chciałbym wam przedstawić nowy projekt SURVIVAL jakiego jeszcze nie było, zwie się on
   Drake Survival. Nazwa wzięta z nicku Właściciela. Nasz serwer posiada wiele możliwości których inne serwery Survival nie mieli
   bądź nie mają. Nasz serwer jest rozbudowanych do poziomu profesjonalnego. Jeżeli chcecie się dowiedzieć więcej o naszym
   serwerze zapraszamy was bardzo serdecznie na start który odbędzie się 20 stycznia tutejszego roku o godzinie 18:00.
    
    
    

   ______________________________________________________
    
   Chcesz zabezpieczyć swoją gildie bądź domek na serwerze? Masz do tego prawo! Wystarczy że scraftujesz claimblocka i postawisz
   go na miejscu w którym inne osoby nie mają prawa niszczyć! Pamiętaj, zawsze możesz nadać komuś uprawnienia do 
   korzystania z twojego terenu!
    
    
    

   ______________________________________________________
    
   Waszym najważniejszym celem na naszym serwerze jest przetrwanie! Co to znaczy przetrwanie? Przetrwanie oznacza to
   że musicie poradzić sobie sami bądź ze swoimi sojusznikami. Będziecie mieli trudne zadania oraz warunki do przetrwania, 
   będziecie musieli zadbać sami o swój pokarm, swój schron oraz swoje uzbrojenie. U nas na serwerze panuje stan
   HARD SURVIVAL
    
    
    

   ______________________________________________________
    
   Nasz serwer posiada wiele rozmaitych oraz profesjonalnych pluginów. Każdy plugin jest dopracowany do perfekcji.
   Oto niektóre z naszych dodatków na serwerze
   Możliwość zamiany głowy na wszelkie inne przedmioty. Możliwość kupna oraz sprzedaży itemów u NPC. Kolorowe pisanie na tabliczkach Dopracowany drop ze Stone. Dobrowolnie masz prawo do wyłączenia oraz włączenia PvP. Oraz wiele wiele innych, to jest dopiero początek naszej przygody...  
    

   ______________________________________________________
    
   Serdecznie was zapraszamy na start który odbędzie się 20.01 o godzinie 18:00!
    
   Nasz Discord - https://discord.gg/ZxFcmWZ
   Wersja Minecraft - 1.9
    
   Serdecznie Zapraszamy
    
    
    
   Ekipa Drake Survival
      
    
    
×