Skocz do zawartości
Marek

Dodawanie modów do gry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam syn prosił mnie żeby dodać mody do minecrafte. Ja tego nie potrafię. Proszę opiszcie mi to metodą łopatologiczną żebym zrozumiał.

Gra minecrafte jest w wersji 1.12.2

pomóżcie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Marek

Na początek musisz zaopatrzyć się w oprogramowanie "Forge" (

Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten link.

Jest to program, który umożliwi CI instalacje modyfikacji, jest całkowicie bezpieczny. Zainstaluj ostatnią wersję

RAGwVwVTSBirWz7JLyM8EQ.png

Instalacja jest bardzo prosta:
P2Z8o95kR3GczMTGi8OwvQ.png

W następnym kroku, uruchom launcher gry Minecraft wejdź rozwijaną listą do opcji launchera (Launch Options)
gmyK5NxWQhmXjgL62g8Idw.png

Zaznacz "Advanced Settings", wybierz silnik Forge (ikonka piecyka) i kliknij "Save".
Po tym zabiegu w folderze "mods", który znajduje się w folderze gry (.minecraft znajduje się zazwyczaj w %appdata%) dodaj modyfikacje, które Ciebie interesują.
Wystarczy je pobrać np. stąd:

Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten link.

najczęściej są to pliki z rozszerzeniem ".jar", które wystarczy skopiować po pobraniu do tego folderu.

Na samym końcu wystarczy kliknąć przycisk "Play" w launcherze.
W razie wątpliwości, pytaj! ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Najpierw na Minecraft Forge pobieramy program. Zanim to zrobimy trzeba wybrać wersję (1.12.2). Potem wchodzimy w instalator i pobieramy go. NAstępne pobieramy modyfikację do gry (np. wpisując mods 1.12.2) po pobraniu wciskamy kombinację windows+r i w okienku wpisujemy "%appdata%". Tam znajdziemy folder .minecraft a w nim folder mods. Tam możemy przenieść modyfikację. Jeśli już to zrobiono wchodzimy w Minecrafta i wakładce "profil" klikamy na wybrany profil lub tworzymy nowy. Gdy uruchomimy edytor profilów tam w okienku zmiany wersji zmieniamy ją na 1.12.2 forge i gramy na niej. Wiem że to okrobnie pokręcone bo nie jestem dobry w pisaniu poradników to mam nadzieję że będzie skuteczne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta