Skocz do zawartości
ThePiotrix

[Solved]Serwer Minecraft na hostingu WWW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Mam takie pytanie, bo nie do końca się na tym znam. Czy jeśli wykupię sobie hosting dla strony WWW, zamieszczę tam jakąś moją stronę i wrzucę na ten hosting jeszcze mój serwer Minecraft to czy będzie on dostępny dla innych graczy 24h? Bo chciałbym właśnie tak zrobić, ale nie wiem czy to zadziała. Ustawię oczywiście odpowiednie rekordy domen. Chodzi o to, czy muszę odzielnie kupić hosting dla strony WWW i hosting dla serwera MC czy wystarczy sam hosting WWW?

Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedź i przepraszam jeśli opublikowałem ten temat w złej kategorii, ale jestem nowym użytkownikiem tego forum.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hosting stron www jest do stron, więc odpowiadając na twoje pytanie to nie.

Do serwerów minecraft są hostingi takie jak titanaxe, pukawka itd.

Lub vps (na vps może być i strona i serwery gier lub teamspeak).

Ale dobrze by było aby ktoś kto kupuje vps znał komendy dzięki którym wszystko się instaluję, uruchamia itd.

Podsumowując:

1. Serwer minecraft nie zadziała na hostingu www.

2. Trzeba kupić osobno serwer www i do minecrafta (no chyba, że kupuje się vps)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wykupując hosting WWW, mimo dostępu do ssh, nie wolno tobie tam instalować rzeczy bez zgody twojego hostingu. Inaczej to wygląda jak wykupujesz sam serwer, wtedy sam wszystko ustawiasz i masz dwa na jednym.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziękuję za odpowiedzi, temat chyba rozwiązany. Czy ktoś może mi powiedzieć jak zamknąć temat? Sory, może to głupie pytanie, ale jestem tu nowy. Da się jakoś zamknąć temat czy muszę go tak zostawić?

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

** Wiadomość wygenerowana automatycznie **

Temat został zamknięty, ponieważ został uznany za rozwiązany.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.