Skocz do zawartości
dziubek

Multiplayer w win10 edition - 2 graczy niezależnie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 
gramy z kumplem we dwóch na multi (wersja Windows 10 edition), ale sprawa wygląda tak, że to on założył grę z zaznaczoną opcją multi, a ja mogę dołączyć tylko wtedy gdy on gra. Pytanie brzmi czy są jakieś sposoby, mody, programy, żeby uniezależnić nas obu albo skopiowac save'a, serwer(?) do mnie? 
Druga sprawa jest taka, że z czasem, gdy objętośc plików save'a rosła kumplowi sie strasznie tnie i laguje, czy to kwestia wolnego łącza czy slabego kompa? (pytania ponieką się łączą, bo na moj sprzęt ani łącze nie mogę narzekać, więc to mogłoby rozwiązać ten problem)
Proszę o pomoc i wyrozumiałość :D
uszanowanko

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Trzeba postawić osobno serwer na urządzeniu, które jest uruchomione przez cały czas - np. na serwerze VPS lub na serwerze zbiorowym.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Da się, wystarczy skopiować zapis świata z tamtej gry na serwer.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

dzieki wielkie, prosze jeszcze powiedz mi co zgooglowac zeby znaleźc poradnik przenoszenia save'a na serwer. chce byc pewien nomenklatury i nie bladzić już.

aha no i widzialem jakis serwer vps i ten najtanszy wariant to 25gb dysk i 1gb ram, to wystarczajacy nie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
7 godzin temu, dziubek napisał:

aha no i widzialem jakis serwer vps i ten najtanszy wariant to 25gb dysk i 1gb ram, to wystarczajacy nie?

Na 10-15 graczy powinien spokojnie wystarczyć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta