Skocz do zawartości
cichy33

Tworzenie serwera dla 5 graczy.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio chciałem pograć z kolegami na normalnej mapie na survivalu i mam takie zapytanie czy da się zrobić stabilny serwer nie płacąc? Widziałem wiele poradników przez hamachi ale większość nie działa. Czy macie jakieś pomysły?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Aby stworzyć serwer na komputerze to trzeba odblokować porty.

Ale jest tez opcja stworzenia serwera na hostingu z darmowymi serwerami na np. 12 slotów. Lecz te serwery są słabe i nie wiem czy utrzymają 5 graczy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No właśnie próbowałem te darmowe hostingi ale koledzy nawet ledwo co dołączyć mogą...

A co do odblokowania portów jest to trudne?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie. Obejrzyj poradnik na youtube (jest ich pełno) tylko wiesz twój komputer też może nie utrzymać 5 graczy zależy jaki masz komputer

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

i3 4170, gtx 950, 8gb powinno dać rade. Ale później jak odblokuje te porty to już mogę zrobić serwer hamachi lub coś podobnego?

Edytowane przez cichy33

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie musisz tego robic przez hamachi chyba, ze chcesz.

Ja nigdy nie tworzylem serwera na hamachi i bez hamachi. Ja albo na hostingu albo na vps (dopóki go mialem xd)

Jest pełno poradników w internecie wpisz "jak stworzyc serwer minecraft bez hamachi" i powinno ci wyskoczyć

Chociaz jak chcesz to moge ci tak w skrócie napisać jak stworzyc serwer bez hamachi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tworzenie serwera bez hamachi wymaga tylko odblokowania portu 25565 na routerze. Oczywiście pełno jest poradników jak odblokować porty, wystarczy wpisać "jak odblokować porty na <nazwa twojego routera>" :) Następnie wystarczy podać numer IP swojego komputera, wygląda on mniej więcej tak 192.168.x.x gdzie w polach x są inne liczby. Aby sprawdzić IP wejdź w cmd i wpisz ipconfig. IPv4 Adress to twój adres komputera i to wpisujesz jako adres w pliku server.properties. Odpalasz serwer i wszystko powinno działać, pamiętaj jeszcze o dodaniu serwera do wykluczeń firewalla :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No dobra odblokowałem te porty w routerze i w systemie i dalej koledzy nie mogą się połączyć, a jak dodać serwer do wykluczeń firewalla?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Najłatwiej jest wyłączyć firewalla jeżeli na tym się nie znasz ;) Jednak jak chcesz się pobawić to musisz wejść w ustawienia firewalla i dodać regułę która wyklucza blokowanie twojego serwera.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ehh, dalej nie chce to działać :/ w routrzerze wyłączyłem czy co tam te porty i w windowsie też włączyłem serwer i nic :/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy twoi znajomi wpisują odpowiednie IP? Pamiętaj że to IP które wpisałeś w pliku konfiguracyjnym nie jest IP który mają wpisać twoi znajomi. Muszą oni wpisać twoje publiczne IP, które możesz sprawdzić na przykład pod adresem 

Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten link.

;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Aaa to inne ip bo ja wpisywałem to 192 itd, ale teraz mam problem bo jak wklepuje to ip z tej strony co podesłałeś do server proporties i odpalam serwer  to zaczynaja wywalać błędy: at nw.b lub a (source files:54)  ~ minercraft server.1 i dalej już nie odczytam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Aaa okay teraz zrozumiałem że znajomi przez to inne ip a ja przez to 192 tak? :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie to co wpisałeś wcześniej do configu miało być.

To ip które podał ci Nicku masz podać znajomym

A ty możesz przez to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czyli ip z tej strony np. 82.itd to daje znajomym a do konfigu daje to 192.itd?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Aha dobra zrobiłem tak no i jak kolega wchodzi to pokazuje mu: io.netty.chanel.Abstrac i tak dalej...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, cichy33 napisał:

i tak dalej...

a my mamy magiczną kulę aby zobaczyć co tam ma napisane?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To znaczy że twoi znajomi nie mogli z tobą nawiązać połączenia. Naprawdę analiza tego może być trudna, być może coś pomyliłeś przy otwieraniu portów czy wpisałeś błędne IP. Dlatego bym prosił ciebie o screeny otwartych portów oraz plik server.properties :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz serwer do grania ze znajomymi to możesz wykorzystać aternos oraz serwer.pro, ale będziesz musiał czekać jakiś czas na włączenie serwera, a po jego wyłączeniu robi się nowe IP(oczywiście świat się zapisuje itp).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta