Hitomka

Nie działa mi żaden serwer.

2 posty w tym temacie

Witam, przybywam na to forum z mnóstwem pytań, pewnie dla większości z was banalnych, ale bardzo proszę was o pomoc, jakkolwiek nie było by to dla was wkurzające. Faktem jest iż pochodzę już z ery dinozaurów i powinnam właśnie zajmować się czym zupełnie innym, ale na prośbę mojego syna muszę poznać tajniki gry na multiplayerze, aby mu je później zręcznie przekazać. Przegooglowałam pół internetu, i wierzcie mi lub nie, nie znalazłam nigdzie konkretnych odpowiedzi na moje pytania. Może i przez ten mój starczy wiek już nie rozumuję tak szybko, jak trzeba :P
Tak więc proszę was , niemalże na kolanach, wytłumaczcie mi, o co w tym wszystkim chodzi, bo moja wiedza ogranicza się do tego iż wiem, że to gra przez internet, gdzie można grać z innymi ludźmi. 

Nie wiem natomiast, jak wejść na jakikolwiek serwer (nie działa mi żaden, "server is no connect"). Czytałam coś piąte przez dziesiąte, że trzeba się zarejestrować na danym serwerze, później zalogować, że jest coś tam hamachi coś nie hamachi, he, zostałam zmiażdżona przez falę niezrozumiałych dla mnie informacji. Po prostu wszystko co dotąd czytałam jest napisane dla tych, którzy mają już jakiekolwiek pojęcie o tej grze, a ja nie mam zupełnie żadnego. 

Będę wdzięczna jeśli ktoś poświęci mi chwilę swojego czasu, bo na prawdę pogubiłam się w tym wszystkim. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak dodać serwer:

1. W menu gry, wchodzisz w zakładkę "Multiplayer" i otwiera ci się lista serwerów.

2. Klikasz w przycisk po prawej stronie na dole o nazwie "Add server".

3. W polu "Server Name" wpisujesz dowolnie jaką nazwę (jest ona aby odróżniać serwery).

3. W polu "Server Address" wpisujesz adres serwera (ip) do którego chcesz dołączyć (może to być ip cyfrowe: 185.23.53.133:4234 lub hostowe: s1.mineserv.pl:24234, mc.hypixel.net).

4. Następnie klikasz w przycisk "Done" i przeniesie cię znowu do listy serwerów, dodany serwer możesz rozpoznać po białej nazwie. Jeżeli pod nazwą pisze na czerwono np. Can't connect to server. oznacza to, że wpisałaś zły adres serwera lub serwer jest wyłączony.

5. Na serwer wchodzisz klikając dwa razy na niego w liście, lub klikając raz na niego w liście i raz na przycisk "Join Server".

6. Na niektórych serwerach jest wymóg rejestracji. Za pierwszym wejściem musisz wpisać komendę /register (hasło) (ponownie hasło) - w ten sposób chronisz konto hasłem (chat otwierasz przyciskiem "T", albo "/" żeby od razu wpisać komendę). Po rejestracji możesz normalnie grać, a za każdym ponownym wejściem piszesz komendę /login (hasło z rejestracji) - aby się zalogować.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach