Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przed wami spis silników pod serwery minecraft!

logo.png

CraftBukkit jest najpopularniejszym silnikiem, używanym przez większość serwerów minecrafta.

Umożliwia korzystanie z szerokiej gamy pluginów tworzonych przez jego community.

Zalety:

- Tysiące pluginów

- Gotowe biblioteki dla developerów (Bukkit)

- Łatwy w obsłudze

- Własna konsola

- Bezpośrednia współpraca twórców z Mojangiem

- Dość dobrze rozwinięte, Polskie community

Wady:

- Słaba optymalizacja

- Rzadkie update

- Problemy z BungeeCordem

spigot.png

Podobny do CraftBukkita silnik szybko zyskujący na popularności, działa na nim niemal każdy

plugin napisany pod CraftBukkita. Deweloperzy stawiają na optymalizację.

Zalety:

- Dobra optymalizacja

- Zgodność z większością pluginów CraftBukkit

- Bardzo częste update

- Łatwy w obsłudze

- Używa konsoli CraftBukkita

- Integracja deweloperów z community

- Dobrze działa z BungeeCordem

- Netty

- Wbudowany AntiXRay

- Większa możliwość kontroli rozgrywki (spigot.yml)

- Inne ulepszenia

Wady:

- Słabo rozwinięte, Polskie community

- Duży plik (~25MB)

- Występują niezgodności z niektórymi pluginami

logo.png

Vanilla czyli serwer minecraft od Mojang.

Zalety:

- Pewność braku błędów

- Konsola z GUI na Windowsie

- Bardzo łatwy w obsłudze

- Twórcy silnika są twórcami samej gry

- Mały plik (~10MB)

Wady:

- Brak możliwości stworzenia dużego serwera

- Brak możliwości wgrywania pluginów

- Update tylko przy nowej wersji minecrafta lub gdy znajdzie się błąd krytyczny

- Brak optymalizacji

canarymod_logo_web.png

Swego czasu dość popularny, aktualnie mało znany.

Zalety:

- Łatwy w obsłudze

- Mały plik

- Własne pluginy

Wady:

- Niewielka ilość pluginów

- Słaba optymalizacja

- Rzadkie update

mineshafter-banner.jpg

CraftBukkit ze skinami dla no premium

Zalety:

- Jest CraftBukkitem

- Pozwala widzieć graczą skiny innych graczy (Bez zakupionej gry) grających na mineshafterze

Wady:

- Okradanie biednego Mojangu

Temat będzie aktualizowany, sugestie proszę zostawiać w komentarzach :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dość dziwny spis no ale ok

Zacznijmy od tego że jednak przydatny bo znam nowy silnik :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Następne silniki:

Nad pierwszym trwają cały czas aktywne prace, twórcy następnych dwóch są zdecydowanie mniej aktywni.

Warto też, moim zdaniem, wspomnieć gdzieś o hMod, w końcu Bukkit powstał jako jego następca, a CanryMod na początku jako kontynuacja.

Edytowane przez PiratJaskiniowy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• Przez PiitBeter
      Witam.
      Przychodzę do was z nietypowymi problemami dotyczącymi cuboidów i AFK

Otóż aktualnie robię serwer dla paru moich znajomych...ot tak żeby miło spędzić czas....serwer będzie się opierał o drużny,walki pomiędzy nimi
      oraz współprace...i tu się pojawią problem...Pierwszy problem:

Mam dwie drużyny:
      Niebiescy i Czerwoni.

Obie te drużyny będą miały swój targ na spawnie w którym będą mogły sprzedawać swoje przedmioty przeciwnej drużynie,wszystko będzie się opierało o skrzynkę+tabliczkę. (Chestshop plugin)
      Problem polega na tym że nie wiem jak zablokować dostęp do skrzynek drużynom.
      Póki co problem próbowałem załatwić czy pomocą pluginów:WorldEdit,WorldGurad,Pex i Essentials.
      Standardowo zrobiłem cuboida,nazwałem go,dodałem rangę która jego właścicielem ,dodałem flagi (ss niżej)

Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten link.

No i myślałem że wszystko ładnie,super proste i problem zażegnany...niestety...
      Problem dopiero się zaczyna:
      Tak jak wyżej widać cuboid jest i działa (dla testu zrobiłem flagę greeting by sprawdzić czy aby na pewno).
      A mimo tego nie mogę uzyskać zamierzonego efektu.

Moim planem było zablokować dostęp drużynie Czerwonej do skrzynek drużyny Niebieskiej i na odwrót.
      A efekt końcowy jest taki że przy fladze "chest-access allow" drużyna Czerwonych ma dostęp do skrzynek niebieskich oraz swoich i na odwrót.
      A w przypadku zmiany parametru z "allow" na "deny" skutkuje całkowitą blokadą dla obu drużyn i nikt nie ma dostępu do skrzynek...

I stąd moje trudne pytanie...

Czy jest jakiś sposób na to aby zrobić takiego cuboida lub flagę która umożliwi mi osiągnięcie zamierzonego przeze mnie efektu?

A może jest jakiś plugin który umożliwi zrealizowanie moich fantazji?
      Lub cokolwiek?

Drugi problem dotyczy się kickowania będąc AFK...

Na sewerze najgłówniejszym rdzeniem rozgrywki będzie genarator cobla gdyż cobel będzie
      walutą główną w grze,z tego powodu chciałbym zapobiec przykładowo zbindowania guzika,dociśnięciem go ciężkim przedmiotem i samoistnego kopania...
      Próbowałem to zrobić z pomocą pluginu Essentials i wbudowane w niego AFK,lecz jest z nim problem że automatyczne AFK wyłacza się w momencie w którym osoba “udeży rączką”.
      Stąd moje drugię pytanie..Czy da się to wyłączyć I dać możliwość przejścia w AFK automatycznie tylko gdy osoba stoi po mimo że przykładowo kopie?
      Lub również istnieje jakiś lepszy plugin na AFK?

Z góry dziękuje za każdą odpowiedz i pomoc  
      ~
      PiitBeter

• Przez Romek1337
      Cześć,
      Chciałbym się zapytać o jakiś godny polecenia silnik, który będzie obsługiwał pluginy i mody. Pobrałem silnik o nazwie Sponge, podobno można  tam instalować to i to lecz z tego co widze, poza modami nic więcej się nie da. Zależy mi na tym by działał na wersje 1.12.2. Jeśli jednak takowego silnika nie ma, moje pytanie brzmi: jest jakiś mod na forge, dzięki któremu będę mógł stworzyć portal do nowej mapy? Coś jak plugin Multiverse.
    • Przez xThouSandGaming x
      Witam. 
      Niedawno stworzyliśmy z przyjaciółmi mały server minecraft. Chiałbym wam o nim opowiedzieć i serdecznie na niego zarposić.
      Co to za server?
      Jest to server vanilla survival. Co oznacza, ze nie ma on żadnych pluginów.
      Co jest w nim takiego fajnego?
      Wszystko :). To, że jest stworzony dla ludzi uwielbiających budować lub grać na singleplayerze. Dlaczego? Wspólnie sobie pomagamy a co najważniejsze dobrze się bawimy :D. Wspólne zabijanie smoka, rajdowanie morskich monumentów, budowanie czy pomoganie w tworzeniu swojego własnego małego królewstwa. Mamy to wszsytko!
      Skoro nie ma tu żadnych pluginów to nie ma też zabezpieczeń, prawda?
      Tak. I to jest jedna z najlepszych, rzeczy jakich można doświadczyć na naszym serverku. Czyli zaufanie i prawdziwie rodzinna atmosfera. Uwierz mi - jeśli nie pozwolisz, nikomu otworzyc twojej skrzynki nikt nawet się na nią nie spojrzy.
      Jak sie połączę z serverem?
      Nie potrzebujesz, żadnego hamachi czy innych tego typu rzeczy. Hosting jest oplacony na pół roku więc server na pewno nie padnie za 2 miesące
      Dodatkowe informacje:

ilość slotów: 10. Nie chciałbym więcej aby nie przeciążać servera. To ma być server na pół roku więc spodziewam się masy lagujących konstrukcji oraz mob spawnerów.
      opłata: nic. null. zero. Tak jak mówiłem hosting jest opłacony.
      wymagania: Praktycznie żadne. Oprócz umiejętności uszanowania czyjegoś dobytku
      premium: Nie. 
      ip?: Podam po zgłoszeniu się na pw. Wiadomo dlaczego - nie chcemy grieferów.
      backup: robiony jest codziennie więc twoje postępy są bezpieczne
      przyszłe edycje: Jeżeli będzie zainteresowanie to jestem w stanie sam opłacać hosting.

kontakt: pw, steam: Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten link.

W dużym skrócie szukamy zapalonych graczy, którzy poświęcają masę czasu na grę na survivalu oraz potrafią działać w grupie i dobrze się przy tym bawić. Zapraszamy bo atmosfera jest naprawdę świetna.

• Przez Matley
      Siemano! Siemaneczko! Siemandero! Czyli cześć, elo, piątka, strzała!

Mam tu mały poradniczek dla ludzi rządnych wiedzy i kreatywnie-niekreatywnych pomysłów. 
      Poradnik przedstawia Zapper, inaczej zwany wieżą Tesli. Zapper zapewnia nam bezpieczeństwo np. w okolicy naszej "bazy", domu czy czego tam chcecie, nie przepuści żadnego moba i przedewszystkim jest w pełni bezpieczny dla nas. Do tego jakby go ładnie ubrać, robiłby niesamowity efekt!

A więc bierzcie i jedzcie z tego wszyscy albowiem to dzieło moje! 

• Przez wertos97
      Cześć, szukam paru(nastu) osób w wieku 13-16 do wspólnej gry na w miarę dużym, bo 45 slotowym, serwerze. Jeżeli jesteś chętny(a) napisz w komentarzu: nick w mc, wiek i dlaczego chcesz z nami grać.