Skocz do zawartości
Rabus

Co byście zmienili na Minecraft.pl?

Rekomendowane odpowiedzi

A więc, staramy się wprowadzać coraz więcej zmian na stronie oraz forum, by jak najbardziej dogodzić Wam - użytkownikom :)

Powstał nowy styl, doszło paru redaktorów, i co dla Was było chyba najważniejsze, i ja stałem się dużo aktywniejszy. Podjąłem kilka wyrzeczeń, ale myślę, że będzie warto.

Tymczasem chciałbym Was zapytać - czego Wam jeszcze u nas brakuje? Konkursów? A może jakiegoś specyficznego typu serwera? Eventów, ludzi, interakcji z nami? Śmiało, rzucajcie nawet najdziwniejszymi pomysłami, postaram się osobiście na każdy odpowiedzieć :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

[...]i ja stałem się dużo aktywniejszy. [...]

Nie zauważyłem.

Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten link.

2 posty od nowego roku i to w lutym. Jednak patrząc na Ciebie, to jest większa aktywność niż jakoś rok temu po zarządzeniu rekrutacji na redaktorów. Mam tu konto dość długo i nadal nie mam pojęcia gdzie napisałeś pozostałe 957 postów.

Z racji, że jest późno i nie chcę stukać klawiszami po nocy, to napiszę raptem 15 najważniejszych punktów:

1. Aktywność Rabusia.

2. Aktywność Rabusia.

3. Aktywność Rabusia.

4. Aktywność Rabusia.

5. Więcej ludzi.

6. Zachęcenie ludzi do tej sieci, bo na razie shoutbox jest martwy, zaś na kraftsajcie o każdej porze dnia i nocy pełny.

7. Amnestia forumowo-serwerowa.

8. Konkursy.

9. Więcej ludzi.

10. Aktywność Rabusiowa.

11. To co napisał Karkoon.

12. Shoutbox na górze.

13. Obiecany sklep, hosting i inne, które były tylko obietnicami.

14. Wyjaśnienie co w końcu z tą "dotacją wygraną w konkursie".

15. Aktywność Rabusia.

Mam nadzieję, że niczego najważniejszego nie pominąłem.

Edytowane przez Atexor

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie zauważyłem.

2 posty od nowego roku i to w lutym. Jednak patrząc na Ciebie, to jest większa aktywność niż jakoś rok temu po zarządzeniu rekrutacji na redaktorów. Mam tu konto dość długo i nadal nie mam pojęcia gdzie napisałeś pozostałe 957 postów.

Z racji, że jest późno i nie chcę stukać klawiszami po nocy, to napiszę raptem 15 najważniejszych punktów:

1. Aktywność Rabusia.

2. Aktywność Rabusia.

3. Aktywność Rabusia.

4. Aktywność Rabusia.

5. Więcej ludzi.

6. Zachęcenie ludzi do tej sieci, bo na razie shoutbox jest martwy, zaś na kraftsajcie o każdej porze dnia i nocy pełny.

8. Konkursy.

9. Więcej ludzi.

10. Aktywność Rabusiowa.

12. Shoutbox na górze.

15. Aktywność Rabusia.

1-4, 10, 15
Staram się ogarniać póki co ekipy, dzięki czemu serwery idą w bardzo dobrym kierunku, postaram się trochę więcej udzielać na forum, słuszna uwaga ;)
5. 9. No tutaj staramy się pod względem seo podziałać, z drugiej strony mamy kilka niecnych planów o których nie mogę powiedzieć :)
6. Propozycje? Jak byś to widział?
7. Przemyślimy. Obiecuję :)
8. Jak dostanę wypłatę (xD) to się nad jakimś małym póki co pomyśli.
11. Pogadam z SeeRazo, też tak uważam.
12. Myślisz, że by pomogło? Hm, możemy ustawić na tydzień i zobaczyć efekty.
13. Po sklep jadę podpisywać umowę w najbliższym czasie, hosting nie wypalił (pozdro SHR) więc pewnie będę dalej coś sam kombinował
14. Serio chcesz wyjaśnień? Stoją u mnie wizytówki i rollupy, nagrodą w konkursie okazała się OBSŁUGA MENTORSKA i uwaga INFORMATYCZNA, z czego ta druga polegała na zrobieniu szablonu strony html.

;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

zmienić system newsów na forum bo jak wrzuca się 10 newsów w 1 dzień to i tak widać tylko ten z samej góry.

Podoba mi się coś na zasadzie portalu francuskiego minecraft.fr :).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

KK, w następnej wersji skina zmieni się panel. Kiedy ? Nie mam pojęcia. Na pewno nie szybko bo mam masę innych projektów :P3

Popieram amnestię, dla wszystkich i wszędzie ;d

-----

Oraz jestem za zamknięciem działu z Reklamowaniem swoich serwerów oraz wgranie modyfikacji IPB która dopiero po określonej ilości postów pozwoli nam wklejać linki do edytora. Reklamowanie się u nas innych serwerów w niczym nam nie pomoga.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

zmienić system newsów na forum bo jak wrzuca się 10 newsów w 1 dzień to i tak widać tylko ten z samej góry.

Podoba mi się coś na zasadzie portalu francuskiego minecraft.fr :).

To dosyć daleko idące zmiany, na które teraz nie ma zbytnio miejsca. Może w przyszłości, ale na pewno nie tak na spontanie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oraz jestem za zamknięciem działu z Reklamowaniem swoich serwerów oraz wgranie modyfikacji IPB która dopiero po określonej ilości postów pozwoli nam wklejać linki do edytora. Reklamowanie się u nas innych serwerów w niczym nam nie pomoga.

Nie było tego i reklamowali gdzie popadnie. Niech jest. A linki do edytora - dobry pomysł.

Zaś moje pomysły:

1. Aktywność Rabusia.

2. Zaktualizować wygląd głównej (nie mówię już o tym logo świątecznym).

3. Działy typu download, dodatki, multimedia, poradniki zaktualizować - najlepiej jakąś ekipę znaleźć od tego bo hańba.

4. Nowe serie na głównej typu "przegląd epickich budowli", "i ty zostaniesz elektrykiem" itp.

5. Naprawa strony ban.minecraft.pl aby wspierała non-premium i w ogóle działała.

7. Dotrzymanie obietnic.

8. Sprawianie chociaż wrażenia aktywności poprzez co najmniej 1 post na tydzień Rabusia.

9. Pozbycie się pewnego trolla co siedzi na anonimowym.

10. Reklama sieci w internecie.

11. Więcej serwerów - w tym ten hosting o którym wcześniej wspomniałem.

12. Kilka działów więcej jak sport (ja akurat się tam udzielać nie będę, chyba że w kategorii łóżking, spaning, kostka Rubika :P).

13. Gry forumowe.

14. Jeszcze raz zachęcenie ludzi aby tutaj przyszli, bo jak przewinąć tutaj shoutbox do końca (bez archiwum) to można zobaczyć często i 4 dni wstecz, zaś na kraftsajcie 15 minut wstecz.

15. Poprawa stylu strony na komórkę - tzn. zwykłego, tego stylu (nie wersją mobilną), bo jak strona mi się ładuje to nie zapamiętuje mi na tym stylu cookies, a także tło strony jest bardzo, ale to bardzo szerokie (Opera mini).

16. Redaktorów kilku więcej - i bez przesady przy rekrutacji z "epopejami jako wymaganie". Ważne, aby język był treściwy, zwięzły. Od razu mówię, że ja się na to nie piszę, o trochę mało czasu. Kiedyś chciałem kiedy było go więcej.

17. Wyświetlanie na forum ile kto dostał "like" pod postem tak jak kiedyś.

18. Forumowa waluta za pisanie postów np. w temacie pomocy, która może być wymieniona na nagrody.

19. Aktywność Rabusia.

20. Nie wiem jak to nazwać, ale jakaś rekrutacja "złotych rączek" - kiedyś był Mofixil, Asgaroth, Woozie (tfu!), Johnny a.k.a. Doobler, którzy znali się od strony technicznej, a teraz za dużo osób nie zostało.

21. Obok panelu użytkownika na forum (do poprawy, bo nieczytelny jak ktoś wspomniał) to naprawa listy serwerów bo niepoprawnie wyświetla to i owo.

22. +2 do ilości linijek w sygnaturze.

23. Administracja dla graczy, nie gracze dla administracji zarówno na forum jak i na serwerach. Rozumiem, że istnieje takie coś jak "nieznajomość i nieprzestrzeganie regulaminu z tego tytułu", ale często spotykałem się z absurdami, tj. banami permanentnymi których ja bym nigdy nie wystawił. Rozumiem także - ostre, surowe, ale i sprawiedliwe ocenianie ale bez przesady.

24. Naprawa shoutboxa, bo jak się pisze w osobnym okienku, to często jest <p>. Coś ze składnią nie tak...

25. Shoutbox się nie chce odświeżać, gdy ktoś napisze posta.

26. Znalezienie ew. ekip które chciałyby poprowadzić swój serwer tutaj, ale nie takich od zera, tylko z pomysłem (z wiekiem także - nie 12-15 lat... wybaczcie dzieciaki ale wiem jak raczej by to wyglądało).

27. Częstsze eventy na serwerach - Uncrated (?), RP jakieś walki arenowe, FB (jakieś parkoury, budowanie ładnych domków osiedlowych), Survival (parkoury, spleefy, budowanie na osobnej mapie domków survivalowych - np. każdy dostały cuboida, miałby gamemode 1 i miałby zbudować np. domek średniowieczny w 2h).

28. Zachęcić na powrót osoby w pkt. 20 - zwłaszcza dwie pierwsze.

29. Rozruszać kanał na youtube... Może jakaś współpraca z youtuberem. Profil na facebook'u też, tylko najpierw aktywność Rabusia!
30. Naprawić link niedziałający w sygnaturze Rabusia.

Myślę, że na dobry początek starczy, aby wybić kiedyś zacną sieć z tego marazmu, tj. dekadentyzmu sieciowego. Zadowolony Rabus? Jako nagrodę Minecraft'ową wybieram pluszaka dla

, a dla mnie talon na balon wypełniony powietrzem z puszczy Augustowskiej pod Sejnami.

Edytowane przez Atexor

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przynajmniej pasek przesuwny newsów taki co był za czasów początku portalu :).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co do czwóreczki atexora. Ekipę która będzie pisać posty i nie wypali się po kilku tygodniach zaleźć jest bardzo ciężko, trzeba mieć czas na pisanie. A wielu ludzi myśli że podoła a potem robią się problemy.

15. Styl nie ma wersji RWD. IPB ma od tego aplikację inaczej nie da się tego rozwiązać. Trzeba by było przeprojektować cały styl. Teraz w ciągu kilku miesięcy wyjdzie IPB4, będzie zmienione w nim wszystko dosłownie :P, z tego co się dowiedziałem szablon domyślny będzie już się dopasowywał do mobilnych urządzeń także nie mam sensu teraz się z tym męczyć.

16. Właśnie nie, dobry redaktor powinien napisać esej A4 na pierwszy lepszy temat. Zresztą rekrutacja redaktorów tak po prostu jest moim zdaniem bez sensu. Powinniśmy szukać osób które znają się na konkretnej rzeczy. I będą nam pisać o niej raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie. I wtedy stworzyć cały panel "serii" minecraftowych i każda by się ukazywała w konkretnym dniu tygodnia. Przykładem jest nasz nowy redaktor Mevistor który zajmuje się pisaniem serii o tworzeniu modyfikacji. Shook miał pisać o Javie ale jak widać się nie udało. Obecnie namawiam osobę która ma Skripta w małym paluszku, ale jednak redaktor to zobowiązanie któremu trzeba sprostać :P  Z pewnością powinien być osobny redaktor do opisywania snapshotów, który zna język angielski i potrafi przetłumaczyć to i owo. Redaktorem nie powinna być osoba poniżej 16 roku życia, chyba że będą dobre podstawy aby ją przyjąć.

21. Zmienię i to :) Jak myślicie czy panel serwerowy jest potrzebny na forum ?

Jako admin FB powiem tylko że na nowej edycji będzie wiele eventów i konkursów oraz form zachęcania do spędzania u nas czasu ;]

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co do czwóreczki atexora. Ekipę która będzie pisać posty i nie wypali się po kilku tygodniach zaleźć jest bardzo ciężko, trzeba mieć czas na pisanie. A wielu ludzi myśli że podoła a potem robią się problemy.

15. Styl nie ma wersji RWD. IPB ma od tego aplikację inaczej nie da się tego rozwiązać. Trzeba by było przeprojektować cały styl. Teraz w ciągu kilku miesięcy wyjdzie IPB4, będzie zmienione w nim wszystko dosłownie :P, z tego co się dowiedziałem szablon domyślny będzie już się dopasowywał do mobilnych urządzeń także nie mam sensu teraz się z tym męczyć.

16. Właśnie nie, dobry redaktor powinien napisać esej A4 na pierwszy lepszy temat. Zresztą rekrutacja redaktorów tak po prostu jest moim zdaniem bez sensu. Powinniśmy szukać osób które znają się na konkretnej rzeczy. I będą nam pisać o niej raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie. I wtedy stworzyć cały panel "serii" minecraftowych i każda by się ukazywała w konkretnym dniu tygodnia. Przykładem jest nasz nowy redaktor Mevistor który zajmuje się pisaniem serii o tworzeniu modyfikacji. Shook miał pisać o Javie ale jak widać się nie udało. Obecnie namawiam osobę która ma Skripta w małym paluszku, ale jednak redaktor to zobowiązanie któremu trzeba sprostać :P  Z pewnością powinien być osobny redaktor do opisywania snapshotów, który zna język angielski i potrafi przetłumaczyć to i owo. Redaktorem nie powinna być osoba poniżej 16 roku życia, chyba że będą dobre podstawy aby ją przyjąć.

21. Zmienię i to :) Jak myślicie czy panel serwerowy jest potrzebny na forum ?

Jako admin FB powiem tylko że na nowej edycji będzie wiele eventów i konkursów oraz form zachęcania do spędzania u nas czasu ;]

Wg mnie jest, to fajny dodatek, tylko fajnie też, gdyby działał poprawnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niestety skryptów do statusów jest mało, a jak już to albo mają za mało funkcji, lub obiążają stronę tak że ładuje się pół dnia. Ale postaram się coś pokombinować.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1. Aktywność Rabusia.

Już to tłumaczyłem raz ;)

2. Zaktualizować wygląd głównej (nie mówię już o tym logo świątecznym).

W przygotowaniu (pozdro Seerazo :*)

3. Działy typu download, dodatki, multimedia, poradniki zaktualizować - najlepiej jakąś ekipę znaleźć od tego bo hańba.

Jak tylko ogarniemy najnowszy projekt związany z artykułami to będzie najwyższy priorytet, poza tym mamy pomysł na zrobienie osobnego działu modyfikacji, który będzie zawierał każdy filmik opisujący i pokazujący instalację. Booyah!

4. Nowe serie na głównej typu "przegląd epickich budowli", "i ty zostaniesz elektrykiem" itp.

To na razie ma mniejszy priorytet, ale dzięki za sugestie :)

5. Naprawa strony ban.minecraft.pl aby wspierała non-premium i w ogóle działała.

Przekazane do Castro

7. Dotrzymanie obietnic.

Staram się. ;)

8. Sprawianie chociaż wrażenia aktywności poprzez co najmniej 1 post na tydzień Rabusia.

Masz to jak w banku, o ile nie będzie jakichś strasznych zajęć które uniemożliwią mi dojście do PC'ta

9. Pozbycie się pewnego trolla co siedzi na anonimowym.

Na "E"? ;)

10. Reklama sieci w internecie.

In progress - między innymi SEO

11. Więcej serwerów - w tym ten hosting o którym wcześniej wspomniałem.

Hosting odszedł na drugi plan, do tego dochodzi dodatkowy

12. Kilka działów więcej jak sport (ja akurat się tam udzielać nie będę, chyba że w kategorii łóżking, spaning, kostka Rubika :P).

Sugestie? Takie, żeby nie były martwe

13. Gry forumowe.

Przecież są :(

14. Jeszcze raz zachęcenie ludzi aby tutaj przyszli, bo jak przewinąć tutaj shoutbox do końca (bez archiwum) to można zobaczyć często i 4 dni wstecz, zaś na kraftsajcie 15 minut wstecz.

Sugerujesz, że mam zmusic ludzi do spamowania? Jak forum ożyje to samo zacznie tętnić życiem.

15. Poprawa stylu strony na komórkę - tzn. zwykłego, tego stylu (nie wersją mobilną), bo jak strona mi się ładuje to nie zapamiętuje mi na tym stylu cookies, a także tło strony jest bardzo, ale to bardzo szerokie (Opera mini).

jw.

16. Redaktorów kilku więcej - i bez przesady przy rekrutacji z "epopejami jako wymaganie". Ważne, aby język był treściwy, zwięzły. Od razu mówię, że ja się na to nie piszę, o trochę mało czasu. Kiedyś chciałem kiedy było go więcej.

jw.

17. Wyświetlanie na forum ile kto dostał "like" pod postem tak jak kiedyś.

U mnie się wyświetla xD Sprawdzę czemu u Was nie.

18. Forumowa waluta za pisanie postów np. w temacie pomocy, która może być wymieniona na nagrody.

Rozważę, dzięki.

19. Aktywność Rabusia.

jw.

20. Nie wiem jak to nazwać, ale jakaś rekrutacja "złotych rączek" - kiedyś był Mofixil, Asgaroth, Woozie (tfu!), Johnny a.k.a. Doobler, którzy znali się od strony technicznej, a teraz za dużo osób nie zostało.

Jest dalej mofixil czasami, asgaroth to był rasowy dyktator którego dobrze że tu nie ma, woozie też miał straszne parcie na anty-nonpremium, Johnny czasem tu przesiaduje.

21. Obok panelu użytkownika na forum (do poprawy, bo nieczytelny jak ktoś wspomniał) to naprawa listy serwerów bo niepoprawnie wyświetla to i owo.

jw.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Według mnie, dobrym pomysłem było dodanie w kąciku kulturalnym takich poddziałów, jak: książki, filmy, seriale, muzyka. Oraz może coś na PBF? (to raczej w grach i zabawach)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

przywrócenie kar za nagminne łamanie zasad ortografii np.

aay2.png

oKruwhI.png

nie ma takiej możliwości, raczej byłym za wprowadzeniem pluginu poprawiającego na serwery gdzie to aż tak bardzo boli ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Od siebie dodam, że karanie za ortografię jest bardzo słabe, albowiem ludzi zmienia się przykładem, a nie idiotycznymi banami. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Od siebie dodam, że karanie za ortografię jest bardzo słabe, albowiem ludzi zmienia się przykładem, a nie idiotycznymi banami. 

Mądre słowa przyjacielu.

Gdzieś był plugin na podmianę przekleństw, można wstawić do niego najczęstsze ortografy (jak muj) i zamienic na prawidlowe slowa ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Rabus, jak możesz to dokończ odpisywanie na resztę podpunktów, a także jeszcze popraw ten system "kto dał lajka", aby było widoczne kto dał i dało się cofnąć. Wiem, że jest taka możliwość. Z góry thx.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Opcja do włączenia "kto dał lajka" jest w ustawieniach grup. Tak jak by nie można było znaleźć czy cuś. Plugin na podmianę ortów to bardzo dobry pomysł :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie zauważyłem.

1. Aktywność Rabusia.

2. Aktywność Rabusia.

3. Aktywność Rabusia.

4. Aktywność Rabusia.

5. Więcej ludzi.

8. Konkursy.

9. Więcej ludzi.

10. Aktywność Rabusiowa.

12. Shoutbox na górze.

15. Aktywność Rabusia.

Szczególnie punkt szósty i dziewiąty jest ważny. Strona jest mało znana. Może ktoś pomyśli o reklamach itp.  Strona kraftsajt pozostawia wiele do pozazdroszczenia - zazdroszczę :D m. in. popularności. Jednak mimo wszystko jet gigantyczny plus dla TEJ strony, który mnie tu bardzo zakotwicza - (najczęściej)miła, tolerancyjna  administracja (szczególnie w komentarzach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

22. +2 do ilości linijek w sygnaturze.

Sygnatura to sygnatura, nie popadajmy w skrajności.

23. Administracja dla graczy, nie gracze dla administracji zarówno na forum jak i na serwerach. Rozumiem, że istnieje takie coś jak "nieznajomość i nieprzestrzeganie regulaminu z tego tytułu", ale często spotykałem się z absurdami, tj. banami permanentnymi których ja bym nigdy nie wystawił. Rozumiem także - ostre, surowe, ale i sprawiedliwe ocenianie ale bez przesady.

Wybacz, ale z tego co pamiętam, regulamin to tylko umowny zapis reguł na serwerze. Nadal administrator ma prawo wydać wyrok według własnego widzimisię - czytaj, przezwiesz moją matkę, mam prawo wlepić Ci perma, i zwykle, w 95% przypadków, własnie tak lecą permy - przez trollowanie administracji. Oni nie szanują nas, my nie szanujemy ich. Wszystkich innych traktujemy z szacunkiem, co potwierdza fakt, że tylko Ci permanentnie zbanowani się skarżą ;]

24. Naprawa shoutboxa, bo jak się pisze w osobnym okienku, to często jest <p>. Coś ze składnią nie tak...

Przeinstaluje go w najbliższym czasie, mamy chyba jeszcze wersje z 3.0.0.

25. Shoutbox się nie chce odświeżać, gdy ktoś napisze posta.

jw

26. Znalezienie ew. ekip które chciałyby poprowadzić swój serwer tutaj, ale nie takich od zera, tylko z pomysłem (z wiekiem także - nie 12-15 lat... wybaczcie dzieciaki ale wiem jak raczej by to wyglądało).

Nie ma adminsitracji powyżej 18 roku życia, live with it, no chyba że znajdziesz mi taką. Plus, mamy już 5 serwerów, nie przesadzajmy.

27. Częstsze eventy na serwerach - Uncrated (?), RP jakieś walki arenowe, FB (jakieś parkoury, budowanie ładnych domków osiedlowych), Survival (parkoury, spleefy, budowanie na osobnej mapie domków survivalowych - np. każdy dostały cuboida, miałby gamemode 1 i miałby zbudować np. domek średniowieczny w 2h).

Już wystosowane, każdy serwer ma mieć swój unikatowy event. Sam pomysł padł jakieś 3 miesiące temu, czekamy tylko aż każdy serwer przejdzie renowację. SV już jest, Uncrafted też, minigames w drodze, zaś FB zaraz ma premierę. Wtedy będziemy myśleć :)

28. Zachęcić na powrót osoby w pkt. 20 - zwłaszcza dwie pierwsze.

Nie. Mofixil jeszcze tak i Doobler, reszta nie.

29. Rozruszać kanał na youtube... Może jakaś współpraca z youtuberem. Profil na facebook'u też, tylko najpierw aktywność Rabusia!

W trakcie realizacji, mam rozwalonego majka :(

30. Naprawić link niedziałający w sygnaturze Rabusia.

]:->

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta