Skocz do zawartości
Woozie

Anime i Manga - kącik otaku.

Rekomendowane odpowiedzi

welcum 2 de herd. we l b ur guids.

Rośnie nam nowy Otaku... I to na naszych oczach :')

Obejrzałem niedawno jedno z najbardziej schizowych anime jakich do tej pory widziałem. Higurashi no Naku Koro ni. Jak ktoś lubi krwawe horrory, to polecam właśnie to :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ja póki co oglądałem 1 anime i było to Fairy Tail jednak jakoś tak przerwałem po 130 odcinku i nie mogę się zebrać by dokończyć ale przed spaniem lubię sobie posłuchać jakiś soundtracków z tego otóż anime :3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kiedyś Japonia była ośrodkiem wielkiej kultury, a teraz stacza się na dno. W sumie można tu napisać to samo, co o kucach. Vide dorośli ludzie powinni się już zajmować czymś pożytecznym, a nie zachwycaniem nad kreskówkami. 

W swoim życiu widziałem kilka odcinków jakiejś mangi. Wszystkie były równie żałosne. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Popieram przedmówce. Na co przyda/w jaki sposób opłaci się oglądanie kreskówek? Zamiast siedzieć przed ekranem to poczytalibyście coś pożytecznego :I (proszę nie odbierać mojej wypowiedzi jako hejtu, to jedynie moje skromne zdanie).

Edit: Nie chcę pisać kolejnego posta, dlatego edytuję ten. W sumie to angielskiego można się uczyć z wszystkiego, co jest napisane w tym języku. Ale niech ci będzie, twój argument nie jest bezsensowny.

Edytowane przez guciokonda

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przypominam że temat jak sama nazwa wskazuje ten temat jest dla otaku czyli dla osób zainteresowanych w anime a nie miejscem na krytykę bez poparcia. Jeżeli można proszę o usunięcie 3 postów (łącznie z moim)

@Kilimandaros No racja bo w wieku 15 lat wniosę do społeczeństwa wiele pożytecznego. Jeżeli czytałeś Boku no Pico (to żart, radzę nie szukać) to się nie dziwie że były żałosne. Są serie oparte na fabule, są też serie oparte na cyckach i głupich żartach. Problem jest w tym że trzeba je najpierw odróżniać.

@Guciokonda mylisz się. Opiszę na moim przykładzie. Po obejrzeniu Spice and Wolf (Anime) zakupiłem mangę (czyli tak jak tego pragniesz, czytałem) a w między czasie zacząłem zbierać serię w wydaniu light novel (czyli normalnej książki, po angielsku, jest to pierwotna wersja powieści więc ma najwięcej informacji) co powiększa moje słownictwo jeżeli chodzi o język angielski jak i polepsza wymowę (często czytam na głos :P)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

I kolejny post który prawdopodobnie zostanie usunięty.

@Kilimandaros:

Jeżeli mnie wzrok nie myli to napisałeś, że Japonia KIEDYŚ była ośrodkiem wielkiej kultury... A teraz powiedz mi tak z ręką na sercu:

Byłeś w Japonii?

Uczestniczyłeś w którymś z tamtejszych Świąt?

Czytałeś jakąś z japońskich biografii?

... A może nie biografię tylko książkę?

Regularnie czytasz nowinki z tamtych rejonów?

Poznałeś tamtejszych ludzi?

Nie. Jakbyś poświęcił trochę swojego czasu to wiedziałbyś, jak bardzo przywiązana do kultury jest Japonia. To nie przez to ludzie ją postrzegają w taki sposób, tylko przez ich dziwne pomysły  :P(Jakby się dało, to by wystrzelili swoje wyspy na jakimś latającym odkurzaczu i byliby drugim satelitą Ziemi). Więc ją, proszę ja ciebie, zostaw w spokoju.

PS: Mangi się nie ogląda, tylko czyta :) Najwyraźniej ta nie trafiła w twój gust.

@guciokonda.

A powiedzienie: "Człowiek uczy się przez całe życie" znasz? Zapytaj się wszystkich hejterów, co ci na ten temat powiedzą: Anime = Cycki = Hentai = Zboczenie

Nawet nie wiesz, jak bardzo jest to od siebie różne. Są anime, które są piękne, z naprawdę dobrym przesłaniem, i są inne, które poza swoim przesłaniem mają... Erotykę :f

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Sqn, jak mowa o przesłaniach, Fairy Tail niesie kilka mądrych powiedzeń,

@Kilimandaros, anime =/= kuce. Tak jak napisał Sqn, erotyka albo "mądre przesłanie". Oczywiście, ja zawsze wiem, że moje anime/manga są hentai/ecchi. Nic nie poradzę na to, że trafiłeś na... Jakieś dziwne. Poza tym, czy uważasz że w wieku 14 lat, mogę coś konkretnego zrobić, nawet jak nie mogę oddać głosu, na prezydenta przykładowo? 

@Guciokonda, a od czego jest manga lub właśnie te light-novel? Ostatnio oglądam się za jakąś fajną... Może kupie. Krótko mówiąc, popieram Sqn'a i Enia.

A tak do tematu, zaczynam oglądać Death Note.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ile dałeś za nendroida? xD 2 tom Toradory mam, ale nie mogłem wytrzymać i przeczytałem całe po angielsku :P KC kupię jak będę miał pieniądze, bo na razie to bida.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

nendoroid 40 zł, zegarek tyle samo oraz przypinki po 4 zł od sztuki (56mm, a grafike można było wybrać z katalogu (były 3 klasery a tak na oko było tam więcej niż 7 tysięcy wzorów) :P A mangi kosztowały tyle co nałożyło JG czyli ok 18-19zł + 10% zniżki.

Były też wallscrolle ale wolałem nie kupować bo z konwentu mogą być lekko podarte albo rozciągnięty materiał czy cuś.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No i trzeba się pochwalić znowu :D Dostałem kasę zamiast paczki ze słodyczami na nowy rok z pracy ojca i kupiłem sobie sezon 1 Spice and Wolf na dvd :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ktoś też się tak jara Attack on Titan ? Ja czekam na 2'gi sezon i powiem że czekałem na coś takiego od czasu Sword Art Online. Powiem że trzyma poziom.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja tam jeszcze tytanów nie ruszałem ale wszyscy to lubią to chyba musi być dobre :P Ale i tak muszę jeszcze skończyć madoke i obejrzeć Toradore oraz Kokoro Connect.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Koszulka którą dostałem pod choinkę

mRxyL1j.jpg

6Ymxdrk.jpg

SNK dobre anime, jednak z tego co zdążyłem chwycić w internetach, wychodzi na to że autor zmienił zakończenie, bo popularność tej mangi rzuciła mu się na mózg. Z tego zamiast swojskiego horrorodramatu dostaniemy w drugim sezonie tylko coś bardziej przygodowego... Nie ukrywam, że wolałbym obejrzeć zakończenie gdzie wszyscy giną, niż gdy tytani i ludzie godzą się, a Mikasa z Erenem jadą na koniach w stronę zachodzącego słońca. Jednak jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten link.

Huehuehue :D

Jeżeli dziś znajdę czas to zrobię foty Kyouko bo wczoraj przyszła albo wszystkiego co kupiłem odkąd zacząłem ponownie oglądać anime.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziś przyszły zamówione 1# i 2# tom Anothera! Oczywiście mangi. Będę czytał. To jest rzeczywiście horror? Albo przynajmniej straszne? ._.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Horrorem bym tego nie nazwał :P Bardziej thriller psychologiczny.

Foty wszystkiego co kupiłem odkąd wróciłem do A&M (czyli od ok października)

Figurki

Kyouko: 

Miku: 

Porównanie:

Zagarek
1:

S&W sezon 1 na dvd

1: 

2: 

Przypinki (Przypinkę z Harrego Pottera dostałem za free, sam nie wiem czemu)

1:

2:

Wszystko związane ze Spice and Wolf (Brakuje 3 i 4 tomu LN bo pożyczyłem komuś :P)

1: 

Reszta mang

1: 

Gdyby tak zsumować to wydałem już ok 1100 zł (za wszystko na zdjęciach + prenumeraty mangi Spice and Wolf 5-7 oraz LN 3 i 4 których nie ma tam z powodu który wcześniej napisałem)

Edytowane przez EniuuuPL

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Valve zaakceptowało World End Economica :D Mam nadzieje że będzie kosztowało tyle co do tej pory czyli 13 dolców... Valve znowu zabierze mi pieniądze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Valve, jak znam życie, będzie miało 2 razy wyższą cenę. Niż w sklepie naprzeciwko.

A tak poza tym, skończyłem już czytać oba tomy Anothera.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.