Skocz do zawartości
Adeo

Oceniamy kreatywnie

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jako, że na forum często widzę jak ludzie dość często komentują budowle, mapy i tego typu rzeczy aby nabić posty. Przecież jak prościej nabić xxx postów jak nie oceną? Okej, nie mam nic przeciwko temu, żeby tu właśnie pisać większość postów itd. Lecz jeśli widzę po raz któryś z rzędu jak 10 osób w jednym temacie napisze "Lipa", "Słabe", "Weź nie umiesz budować" to chce się płakać. Tak trudno jest wysilić się i rozwinąć swoją wypowiedź chociażby na dwa/trzy zdania? 

Czym jest kreatywna i konstruktywna ocena? 

Jest to wyłapanie aspektów zarówno tych na plus jak i na minus, opisanie ich i zasugerowanie np. innego rozwiązania etc.

Jak to nie powinno wyglądać?

Weźmy sobie dwie prace z tego działu

#1.

Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten link.

Jak przejrzymy temat z tymże projektem, ujrzymy komentarze typu "Ładny zameczek", "Epickie" - Dwa słowa... No na prawdę ciężko się troszeczkę bardziej postarać prawda?

#2.

Tutaj natomiast widzimy komentarze "słabe", "7/10"... Też autorzy tych postów wysilili się strasznie! (Ten post nie ma na celu urażenia kogokolwiek z autorów tych postów itd.)

Teraz przykładowo rozpiszmy się na temat tych wcześniej wybranych projektów...

Podoba mi się konstrukcja zamku, połączenie kamienia i drewna na murach dodaje mu ciekawego klimatu. Szczegółowe wykonanie całego projektu jest na pewno dużym plusem, lecz przyczepiłbym się do umiejscowienia - flat. Moim zdaniem od razu lepiej jest budować na naturalnym terenie, gdyż wtedy możemy ładnie wkomponować daną budowle w krajobraz itd. Z chęcią ujrzałbym jak właśnie autor umiejscowiłby swoje dzieło w naturalnym terenie... Nie ma w sumie innych punktów zaczepu. Na prawdę ładny projekt.

Tutaj bardziej skrytykuje gdyż budowla jest średnia, ale też nie najgorsza. Na pierwszy rzut oka najmniejszy może szczegół, lecz jednak mnie boli - woda. Wielkie źródło wody zalewające całą ścianę... Jeśli już tam musi być woda, niech to będzie puszczone na jedną kratkę, wtedy będzie komponować się o wiele lepiej. Kolejny szczegół - dach, wszędzie odstaje na jedną kratkę od ścian, a w jednym miejscu (w przedniej części) styka się równo z nią. Jako, żeby nie było, że są same minusy, mogę na pewno powiedzieć, że pozytywna jest konstrukcja - nie jest to klocek, tylko w miarę dynamiczna budowla. Kolory również są dobrane w dobry sposób, lecz nie podobają mi się wykończenia drewniane (przykładowo na tarasie).

Okej, myślę, że tyle starczy
Taka ocena pomoże autorom zauważyć błąd, wyeliminować go, poprawić to czego może sam nie zauważy itd.
Mam nadzieję, że weźmiecie sobie chociaż troszeczkę z tego postu do głowy/serca i nie będzie się pojawiać więcej spamu "ładne", bądź "brzydkie"... Argumentujcie swoje wypowiedzi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może się nabijacze czegoś nauczą :)

Piszą oni w każdym temacie jakieś bezsensowne posty.

Ostatnio widziałem  w dziale Pomoc tylko Śmierdzisz.

Nie wiem co to miało znaczyć, ponieważ nikt nikogo nie obrażał ani nic.

Adeo jak co to po prostu dawajcie warny nabijaczom i się od uczą tego ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
7/10

Próbujesz być zabawny w tym momencie? warn

Edit: Wiem jak marną i nieco żałosną próbą trollingu to było, jednak wprost nie mogłem się oprzeć. Edytowane przez iiii

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Lubię to.

Szkoda, że tak mało osób potrafi rozwinąć swoją wypowiedź na temat czyjejś budowli.

Za wiele projektów ludzie tu nie wstawiają, przynajmniej tych wartościowych, nie jakieś drewniane kloce, escape i parkour. Teraz mamy chociaż podział na te... Adeo, może i kogoś nauczy to, ale wciąż będą tacy, którzy nabiją posty tylko po to, aby móc pisać w Serwery lub na sb.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mi osobiście się podoba fajny styl :) Tylko bym spróbował zamiast białego dać np. cegły jestem ciekaw jak by to wyglądało.

Ew. Może ten czerwony dach na coś bardziej ciekawego zamienić bo mam uczucie że wali po oczach :p

Nie masz czasami wrażenia, że piszesz nie na temat? Ostrzeżenie, następnym razem warn =) //Dwarf

Edytowane przez Unusual_dwarf

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cóż, właśnie chciałem nabić sobie posty... gdy trafiłem na coś sensownego. Prawdą jest, że gdy widzi się forum:

6/10

może być

widziałem lepsze

nawet fajne

widzę herobrine w tle

można ocenić kreatywność ludzi. I ta ocena jest naprawdę 2/10. Czemu? Bo średnio 2/10 postów zawiera powyżej dwóch zdań. A jeśli napiszesz prośbę o support i widzisz komentarz: ''Średni ten artykuł'', to naprawdę można się zirytować. Ja zawsze staram się rozpisać i wyrazić to co mam na myśli. Często boje się, że jak ludzie widzą posta na pół ekranu to pomijają go i idą do następnego z dwóch wyrazów. Jednak nie można rozpisywać się w każdym temacie. Jak ktoś umieści szałas z drabinkami i powie, że budował go 3h i jest z siebie dumny, to komentarz typu: lol; Od ilu grasz w mc?;postaraj się zanim coś wrzucisz, oddaje wszystko co chciał byś wyrazić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Patrząc na pierwszą pracę nie widzę żadnych minusów. :> Bardzo ładne ułożenie zamku, ciekawy styl oraz dobrze dobrane bloki. 10/10

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Lubię to.

Szkoda, że tak mało osób potrafi rozwinąć swoją wypowiedź na temat czyjejś budowli.

Za wiele projektów ludzie tu nie wstawiają, przynajmniej tych wartościowych, nie jakieś drewniane kloce, escape i parkour. Teraz mamy chociaż podział na te... Adeo, może i kogoś nauczy to, ale wciąż będą tacy, którzy nabiją posty tylko po to, aby móc pisać w Serwery lub na sb.

Heh nie to , że ktoś się boi tylko chodzi o to , że osoba która chciała by skomentować budowlę ma stracha. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.