Night_Flash

[Tutorial]Tworzenie serwera na VPS lub serwerze dedykowanym.

37 postów w tym temacie

Co do hostingów, mogę polecić również sored.pl. Mają VPS przystosowane pod MC (Nie jest to serwer dedykowany!)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
[quote]Przydalmi sie! dzieki[/quote] Tutaj chodzi o Odpowiadanie w temacie: [Tutorial]Tworzenie serwera na VPS lub serwerze dedykowanym. - Forum Minecraft.pl - Odkryj inny swiat! ? A moze tutaj jest cos na ten temat Uncrafted - uncrafted.pl mozna tez zapytac Admin....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ja polecił bym jeszcze net-speak.pl :) Poza tym dobry poradnik , na pracowałeś się Edytowane przez TheRazerPl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Tak jak @up polecam net-speak.pl Mają w sprzedaży naprawdę niezle VPS'y.Like żebyś wiedzial ze nie pracujesz na darmo :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystko ładnie opisane, przydał by sie jeszcze poradnik jak do takiego serwera zrobić ItemShop :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

serio? Szukałem tego... XD 

Dzięki... jakbyś jeszcze dorobił jak postawić www, ts3, muzycznego bota :) to by było super

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przewaga VPS'a i serwera dedykowanego nad serwerem wirtualnym."

zaraz co? od kiedy vps nie jest "serwerem virtualnym", samo rozwinięcie skrótu brzmi "VIRTUAL private SERVER" 

Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten link.

Dalej

"Wracamy do FileZilli i wchodzimy do folderu: /home/minecraft. Odnajdujemy plik .bachrc i na samym dole dopisujemy:

alias minecraft='/home/minecraft/minecraft.sh'"

po cholere robisz alias? serio tak trudno wklepać ./minecraft.sh lub po prostu ./

Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten link.

"Porty możecie wybierać z liczb z zakresu od 1025 do 65535"

ssh nie jest uruchamiane z typowego użytkownika, więc zakres jest trochę większy, od 1 do 65535, jakimś cudem domyślnie korzysta z 22!

"UWAGA! Zabijajcie procesy tylko te, które jesteście pewni, że są to odpowiednie procesy! Odradzam uczyć się tego programu metodą prób i błędów. Jeśli chcecie się nim pobawić, możecie zainstalować sobie Ubuntu jako wirtualną maszynę i tam próbować!"

z poziomu zwykłego usera nie ubije nic szczególnego, z roota w sumie też (za wyjątkiem sshd)

"Screen jest programem umożliwiającym uruchomienie minecraft'a w tle."

smutny jest fakt wpychania wszędzie screena, gdzie możemy dać np. tmuxa

"Większość hostingów przydziela 64MB na slot."

kolejna bzdura, prowadziłem kiedyś skyblocka i na przyznanym z hostingu 2GB grało 80 osób, co daje około 26MB per user

Edytowane przez artur9010

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach