Sign in to follow this  
Followers 0

Pusta mapa. Minecraft 1.4.2

4 posts in this topic

Witam wszystkich graczy :)
Kilka dni temu wyszła wersja Minecrafta 1.4.2 (25. czy tam 26. października). Ja dziś zrobilam sobie Force Update (gram na demówce) no i zaktualizowałam sobie Minecrafta z 1.3.2 na 1.4.2.
Wszystki fajnie, super, ale mam jeden problem. Otóż jak próbuję zrobić Mapę to wychodzi mi Pusta mapa (Empty Map - ja mam jęz. angielski ustawiony). No i zachowuje się ona jak zwykła kartka Papieru, trzymam ją w ręce ale nie przed sobą (jak normalną Mapę) tylko jak np. Miecz. I nie mogę w ogóle nic wyczytać bo jest pusta o.0. Nie wiem co sie dzieje.
Próbowałam wyłączać Minecrafta itp. i nic nie pomaga, czy to na Creative czy na Survival - mapa jest ciągle pusta...
Bardzo proszę o pomoc, gdyż brak mapy utrudnia grę :(

RapiZzd wcisnęłam prawy i pokazała się mapa, ale w dziwny sposób. We wcześniejszych wersjach znajdowałam się na środku mapy po jej utworzeniu i skala była nieco inna. Teraz mapa jest w bardzo małej skali i znajduję się w rogu mapki dosłownie. Jak przywrócić dawną skalę mapie?

http://fotoo.pl/show.php?img=402697_mapa3.jpg.html <--- Tak wygląda ta mapa obecnie. Edited by Kasiunia9731

This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0

• Similar Content

• [Dl] Pliki Serwerowe By Krzysztofa Na Minecraft 1.3.2
      By Krzysztofa
      [center][img]http://www.mpcforum.pl/uploads/images/1351028796-U277415.png[/img][/center]

[center]
      [color=#ffffff][font=Tahoma]Witajcie, macie tutaj moje pliki, na które tak długo czekacie.[/font][/color]
      [color=#ee82ee][font=Tahoma][size=5]Pliki działają na Minecraft 1.3.2![/size][/font][/color] [font=Tahoma] [/font][/center]
      [center]
      [color=#ffffff][font=Tahoma][b][color=#FF0000]Spis wszystkich pluginów[/color][/b] z wersji v8.0:[/font][/color][/center]

[center]AuthMe[color=#daa520][b]PL[/b][/color] - zarządzanie kontami non-premium
      ChatMenager - zarządzanie czatem
      ChestShop - Sklepiki w skrzynkach
      Essentials[color=#daa520][b]PL[/b][/color] - Główna wtyczka komend
      Faction - System frakcji
      FalseBook - dodatkowe opcje na tabliczkach itp.
      FoundDiamondPL - Informacja o znalezionych diamentach i innych wybranych złożach
      GeoIPTools - wtyczka potrzebna do innych
      IConomy[b][color=#daa520]PL[/color][/b] - System ekonomi
      Jobs[b][color=#daa520]PL[/color][/b] - System prac
      LWC[b][color=#daa520]PL[/color][/b] - Ochrona własności
      MobArena - Arena mobów
      MobBounty - Pieniądze za zabijanie mobów
      MultiVerse - Zarządzanie światami oraz portalami
      MythicHelp[b][color=#daa520]PL[/color][/b] - Customizowana pomoc
      OpenInv - Podglądanie eq graczy
      PermissionsEx - Uprawnienia
      PluginMetric - Plugin potrzebny do innych
      SimpleRegionMarket[b][color=#daa520]PL[/color][/b] - Zarządzanie działkami/licytacje działek/działka płatna za godziny/hotele
      SpleefUltimate - Plugin do spleefa
      VanishNoPacket - Ukryte zalogowanie adminów/niewidzialność itp
      WorldEdit[b][color=#daa520]PL[/color][/b] - Zarządzanie światem
      WorldGuard - Zabezpieczenia i blokady na świat
      AntyCofka[b][color=#daa520]PL[/color][/b] - Jak sama nazwa wskazuje anty cofka [img]http://www.mpcforum.pl/public/style_emoticons/default/smile.png[/img] Automatyczne zapisywanie mapy oraz backupy
      ZavAutoMesager[b][color=#daa520]PL[/color][/b] - Automatyczne wiadomosci na serwerze[/center]

[center]Download:[/center]

[center][CODE]http://www.speedyshare.com/dZeE9/Server-Files-By-Krzysztofa-v-8.0-PL.rar[/CODE][/center]

[center]Skan:[/center]
      [center]Prosze niech ktoś zrobi skana i wyśle ponieważ ja mam noda, a on nie pokazuje nazwy pliku skanowanego [/center]
      [center]A Virustotal nie przyjmie paczki, ponieważ jest za duża.[/center]

[color=#ff0000]UWAGA!

Jeżeli masz jakiś błąd z javą, to zainstaluj se najnowsze JRE 7!.[/color]
      [color=#ffffff][spoiler]
      [size=4][color=#FFA500]Jak masz x64 bitowy system to musisz zainstalować 2 wersję: x86 oraz x64[/color][/size]

[url="http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/java-se-jre-7-download-432155.html"]jre-7-windows-x64.exe[/url]
      [color=#FF0000](należy akceptować regulamin Oracle, aby zacząć pobierać plik)[/color]

[url="http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/java-se-jre-7-download-432155.html"]jre-7-windows-i586.exe[/url]
      [color=#FF0000](należy akceptować regulamin Oracle, aby zacząć pobierać plik)[/color]

[size=4][color=#FFA500]Jeżeli masz x86 (32) bitowy system to tylko: x86[/color][/size]

[url="http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/java-se-jre-7-download-432155.html"]jre-7-windows-i586.exe[/url]
      [/spoiler][/color]

[center][color=#ffffff][b][i][size=5][color=#FF0000]Liczę na plusa za moją pracę oraz czas.
      Pozdrawiam Krzysztofa [img]http://www.mpcforum.pl/public/style_emoticons/default/laugh.gif[/img][/color][/size][/i][/b][/color]

[color=#ffffff]changelog:[/color]
      [spoiler]
      [color=#ff8c00][size=2]v8.0 PL[/size]

[size=2]-Aktualizacja pod najnoszego minecrafta 1.3.2
      -Optymalizacja oraz aktualizacja leanuchera serwerów
      -Kilka innych zmienionych opcji[/size]

[size=2]v7.1PL[/size]

[size=2]-Aktualizacja pod najnowszego minecrafta 1.0.0
      -Spolszczone 99% komunikatow z silnika serwera/konsoli oraz pluginow.
      -Dodano ColoredSign do kolorowania tabliczek
      -Wyeliminowano kilka niepoprawnych ustawien[/size]

[size=2][font=Tahoma][b][font=Tahoma]v6.0 PL[/font][/b]

-Aktualizacja pod najnowszego minecrafta 1.8 oraz 1.8.1.
      -Plugin LWC został zamieniony na Lockette z racji iż LWC nie jest obecnie zaktualizowany pod nowego nierekomendowanego Bukkita, aby zabezpieczyć drzwi/skrzynkę/piecyk itp należy położyć na tym tabliczkę, a to już reszta ustawi się automatycznie, druga tabliczka włącza dostęp dla wszystkich lub wybranych.
      -AntyXray zamieniony został pluginem KillXRay z powodu lepszej skuteczności działania
      -MobArena zaktualizowany do najnowszej wersji.
      -Naprawa błędów bukkita, ktore uniemożliwiały grę.
      -Poprawione zostały ustawienia permissions pod nowe pluginy.
      -Naprawiony problem z kolorami czatu w HeroChat.
      -Spolszczony po części bukkit.
      -Nowy menager serwera "Menu GUI".
      -Kilka komentarzy w konfiguracji.[/font][/size]

[size=2][font=Tahoma][b][font=Tahoma]v5.0 PL[/font][/b]

-Poprawiono sporo błędów z permissions związanych z worldguard oraz cuboidami.
      -Zmieniono plugin Essentials na ComandBook, lecz ustawienia permissions zostały na to i na to ustawione.
      -Został spolszczony główny silnik serwera Craftbukkit to polskiej wersji, spolszczone zostało prawie wszystko.
      -Wywalenie plugina performance tweek, który psuł serwer oraz spowalniał ładowanie mapki.
      -Wyczyszczone logi plików oraz przygotowane na postawienie nowego serwera.
      -Spolszczony plugin Mobarena.
      -Spolszczony plugin Whitelist.
      -Spolszczony plugin permissions.
      -Spolszczony plugin Jobs.
      -Spolszczony plugin comandbook po części.
      -Zamieniony plugin RealShop na chestshop w polskiej wersji.
      -Dodany został skrypt do automatycznego backupa świata, wpisy co crona podam poniżej:
      35 3 * * * cd /var/folder_serwera/folder_z_skryptem &amp;&amp; ./backup.sh &gt; /dev/null 2&gt;&amp;1
      Skrypt wykonuje zadanie codziennie o godzinie 3:35 rano, wcześniej informując na serwerze o tym jeżeli ktoś jest.
      -Zmieniona została wiadomość powitalna na ładniejszą.
      -Kolory rang w permissions zostały zmienione na ładniejsze.
      -Dodany został 3 świat "niebo" wchodzi się do niego poprzez spanie w łóżeczku.
      -Nowy starter, który wykrywa położenie javy.
      -Jak narazie to chyba wszystko dużo czasu poświęciłem do zrobienia tego wszystkiego, więc liczę na wasze minimalną dla mnie motywację, czyli plusiki na MPCFORUM.[/font][/size]

[size=2][font=Tahoma][b][font=Tahoma]V4.2[/font][/b]

-Poprawione bugi w permissions
      -Aktualizacja Craftbukkit do najnowszej wersji 1060.
      -Poprawienie następnych błędów w permissions.
      -Ogólne poprawienie wydajności serwera.
      -Wyczyszczone logi
      -Wykasowane dane z bety, oraz poprawiono kilka komunikatów
      -Aktualizacja pod najnowszego minecrafta 1.7.3 oraz blokada wchodzenia na serwer na zbugowanym cliencie 1.7.2, na którym można było duplikować pisonami itemy
      -Zaktualizowane oraz poprawione pluginy pod najnowszą wersję minecrafta oraz bukkita.
      -Wyłączony został limit chunków, który powodował wielkie "dzióry" w mapie
      -Wyłączony limit mobów, który niewiele zwiększał wydajnośći.
      -Dodana aplikacja "MCGUI" którą można zarządzać serwerem, nie znając praktycznie komęd "automatyczne backupy map, pluginów o wybranej porze itp" Odpalamy ją plikiem: Start Menu GUI.bat
      -Więcej dowiecie się grając i testując[/font][/size]

[size=2][font=Tahoma][b][font=Tahoma]V3.5[/font][/b]

-Aktualizacja pod Minecrafta 1.7.2
      -Aktualizacja pluginów oraz poprawka kilku błędów.[/font][/size]

[size=2][font=Tahoma][b][font=Tahoma]V3.0[/font][/b]

-Zostało poprawionych wiele bugów związanych z ustawieniami.
      -Dodany plugin, który daje możliwość włączenia lub wyłączeni pvp na sobie komendą: /pvp off, /pvp on
      -Dodany został także plugin AntyXray, który ukrywa złoża pod ziemią, dzięki czemu Cheaterzy nie pograją se.
      -Dodany plugin MobArena, którą można zrobić arene pvp, w przyszłości opisze jak zrobić arene.
      -Zaktualizowane zostały pluginy do najnowszych wersji oraz poprawione zostały w niektórych błędy.
      -Został dodany filtr na spam napisu: System is overloaded!
      -Rezerwacja slotów dla rang specjalnych.
      -Dodana ranga kox,zazłużony (ranga zasłużony oraz kox ma prawo do wiaderka z wodą na swojej działce) oraz ranga dla liderów gildi CL
      -Dodany plugin na min. własne frakcje (gildie) Wojny pomiędzy frakcjami oraz tereny frakcji i ich przechwytywanie.
      -Zoptymalizowane startery pod serwery zwiększające wydajność do 300%!
      -Limity spawnowania mobów oraz chunków w celu zwiększenia wydajności serwera.
      -Nowy plugin permissionsPLUS.
      -Jak na razie to chyba wszystkie zmiany[/font][/size][/color]

[size=2][color=#ff8c00][font=Tahoma]V2

Nie potrzebne jest Mysql do odpalenia serwera, wystarczy włączyć serwer i grać!
      Naprawiłem wiele błędów, zoptymalizowałem pluginy oraz dodałem kilka fajnym usprawnień jak np nadawanie rangi dla gracza w "locie"
      Są też skonfigurowane Shopy z cenami podobnymi jak były na serwerze MPC.

Resztę sam zobacz i zgłoś wszelkie błędy w temacie.[/font][/color]
      [color=#FFFFFF][font=Tahoma][/spoiler][/font][/color][/size][/center]
    • [Poradnik] Jak zbudować automatyczną stację kolejek 1.4.2
      By sruPL
      Witajcie, przedstawiam wam poradnik stworzony przeze mnie, jak zrobić automatyczną stację kolejek do Minecrafta pod wersję 1.4.2. Dlaczego piszę, że pod tą wersję? Bo w mojej stacji kolejek użyłem nowości jakie weszły wraz z tą wersją, oraz poprzednią. Dodatkowo dodałem oświetlenie na czas działające na podstawie czujników i repeaterów. Życzę miłego oglądania:

[media]http://www.youtube.com/watch?v=zhPKscfxJms[/media]

Dla chętnych jest możliwość udostępnienia save'a mapki z tą stacją kolejek [img]http://www.mpcforum.pl/public/style_emoticons/default/smile.png[/img]

Link do filmiku na youtube:

[CODE]
      http://www.youtube.com/watch?v=zhPKscfxJms
      [/CODE]