Skocz do zawartości
  • 0
Rabus

[FAQ], czyli najczęściej zadawane pytania.

Pytanie

FAQ

P: Minecraft mi nie działa!
O: Pierwsze co powinno się zrobić to usunąć folder bin/ z katalogu .minecraft (wchodzimy tam wpisując w pasku adresu %appdata%). Jeśli nadal występuje ten sam problem - odinstalować i zainstalować javę. Mimo wszystko nie działa? Reinstall sterowników, a w ostateczności i systemu.

P: Kupiłem Minecrafta na Allegro, a teraz mam komunikat "User no premium", co zrobić?
O: Przykro nam, ale kody na Allegro najczęściej są kupowane za pomocą kradzionych kart kredytowych. Jedynym autoryzowanym źródłem kluczy jest minecraft.net.

P: Czy jest mod X do Minecrafta w wersji Y?
O: Wpisz nazwę moda w Google. Albo na Minecraft Forums.

P: Mam problem z modem X.
O: Zanim napiszesz temat, poszperaj w instrukcji moda i upewnij się, czy wszystko zrobiłeś dobrze. Sprawdź też, czy nie wgrałeś dwóch kolidujących ze sobą modów - większość z nich ma listę modów niekompatybilnych.

P: Minecraft się wyłącza, a zaraz po tym na pulpicie zostaje plik .txt (notatnik)!
O: Proponujemy zastanowić się nad kupnem oryginalnej gry lub powiadomienie znajomego który korzysta z naszego konta by się wylogował. Wyślij treść pliku na forum, ew. wyszukaj fragment "Problematic frame" - tam znajduje się ramka, która spowodowała crash.

P: Mam błąd "Bad video drivers", co robić?
O: Zainstalować nowe sterowniki.

P: Gdzie mogę kupić grę?
O: Kupić można wszędzie, jednak pytanie, czy chcemy pożegnać się z kontem w najbliższym czasie. Najlepszym miesjcem do tego jest i zawsze będzie minecraft.net. Mimo cen, wszystkie sklepy internetowe jak i allegro proponują KRADZIONE kody. Kupowanie stamtąd = ban.

P: Kupiłem grę, jednak po pewnym czasie dostaję informację "User not premium". O co chodzi?
O: Padłeś ofiarą w/w sytuacji - kupiłeś kradziony kod. Proponujemy żądanie zwrotu gotówki i kupienie minecrafta na oficjalnej stronie

FAQ będzie rozwijane wraz z tym, jak będą się pojawiać pytania w tym dziale :)

edited by: Woozie 11-02-12

W tym temacie piszemy tylko propozycje Q/A do FAQ. Pytania/problemy dot. gry/serwera zadajemy poprzez założenie nowego tematu w odpowiednim dziale forum pomocy.

Edytowane przez Chormon

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0
Propozycja rozwinięcia punktu o "bad video card drivers" o poniższą treść:

1) Zainstaluj najnowsze sterowniki do karty graficznej od producenta, znajdziesz je na stronie:
- [url="http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl"]http://www.nvidia.pl...ex.aspx?lang=pl[/url] (dla kart NVIDIA)
- [url="http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx"]http://support.amd.c...ages/index.aspx[/url] (dla kart ATI/AMD)
[u]Pamiętaj, by przed instalacją usunąć aktualnie posiadane sterowniki - zapobiegnie to wszelkim błędom czy konfliktom podczas ich aktualizowania.[/u]
2) Włącz pełne przyśpieszenie sprzętowe (tylko Windows XP):
- Kliknij prawym przyciskiem myszy na pulpit, potem > [b]Właściwości[/b] > karta [b]Ustawienia[/b] > [b]Zaawansowane[/b] > karta [b]Rozwiązywanie problemów[/b] > suwak obok [b]Przyspieszanie sprzętowe[/b] przesuń [u]maksymalnie w prawo[/u]. [u]Włącz również łączenie zapisu[/u]. Wszystkie okna zamknij przyciskami [b]OK[/b].
3) Kup kartę graficzną, która wspiera OpenGL.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 0

Oto moje propozycje, pytania mogą się powtarzać, to już Moderator wygrzebie pytania lub je uzupełni :)

- Przy logowaniu się do gry dostaję komunikat ,,User not premium''.

Oznacza to, że nie masz oryginalnego Minecrafta. Rozwiązaniem jest zakup Minecrafta, najlepiej ze strony 

Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten link.

.

-Mam crash gry! Co robić?!

• Spróbuj przeinstalować Minecrafta.
  • Jeśli to nie pomoże, przeinstaluj Javę.
  • W ostateczności - przeinstaluj system operacyjny.
  • Nadal nie działa? Napisz temat w dziale Pomoc --> Klient, podając treść crasha.

- Gra nie uruchamia się z powodu: ,,Bad video card drivers!''.

Posiadasz nieaktualne sterowniki. Pobierz je ze strony producenta lub z Windows Update. Jeśli masz najnowszą wersję, a dalej nie działa, to czas na wymianę sprzętu...

W Windowsie 8 jest szansa, że wyskoczy komunikat o posiadaniu nowszych sterowników. Zignoruj go.

-Pomocy! Mam oryginalnego Minecrafta i nie mogę się zalogować!

Spróbuj wykonać następujące czynności:

·         Sprawdź, czy aktywowałeś konto za pomocą linka wysłanego na Twój adres E-Mail.

·         Jeśli utworzyłeś konto 1 miesiąc temu lub wcześniej, albo zmieniłeś konto Minecraft.net na Mojang Account, użyj adresu e-mail jako login.

·         Użyj opcji ,,Forgot Username?'' i/lub ,,Forgot Password?''.

·         Serwery Minecrafta realizują żądania z opóźnieniem, Zaczekaj 24 godziny, może to pomoże    ;)

-Mam mało FPSów! Co robić?

Przeczytaj poniższe wskazówki:

·         Spróbuj przeinstalować Minecrafta. Możliwe, że posiadasz modyfikacje spowalniające grę.

·         Warto przydzielić Minecraftowi więcej RAMu. Może to poprawić jakość gry. Aby to zrobić, uruchom Minecraft Launcher, naciśnij ,,Edit Profile'', zaznacz ,,JVM Arguments'' i wpisz tam, usuwając wszystkie wcześniejsze argumenty: -Xmx<ilość RAMu>.

·         Zainstaluj Optifine: 

Jeśli to nie pomoże, zeskanuj swój komputer w poszukiwaniu wirusów:

1. Przejdź na stronę: 

.
  2. Zostanie pobrany plik hitmanpro_x32 lub x64(w zależności od wersji). Uruchom go.

3. Wyświetli Ci się takie okno:

mQ3usGS.jpg

Naciśnij ,,Dalej''.

4. Zaakceptuj Umowę Użytkownika.

5. Zaznacz

0UOWnRg.jpg

i (opcjonalnie) podaj swój adres E-mail.

6. Rozpocznie się proces skanowania. Zaczekaj na jego koniec.

o4GhLor.jpg

7. Po ukończeniu skanowania, naciśnij przycisk ,,Dalej''.

8. Jeśli jest to konieczne, aktywuj darmową licencję.

-Pomocy! Ukradli mi konto!

Przeczytaj ten artykuł: 

-Nie mogę wejść na jakiś serwer!

• Sprawdź, czy ten serwer jest premium czy non-premium. Serwery premium wymagają kupionego Minecrafta.
  • Zobacz na czacie, czy musisz się zalogować/zarejestrować.
  • Możliwe, że jesteś zbanowany. Więcej informacji na ten temat uzyskasz u administracji/forum serwera.

-Pomocy! Mój ulubiony mod nie działa!

• Sprawdź, czy ta modyfikacja jest w fazie Beta/Developer/Preview, Jeśli tak, rozwiązaniem jest poczekanie na stabilną wersję.
  • Zweryfikuj, czy dobrze zainstalowałeś tą modyfikację.
  • Niektóre mody są niekompatybilne ze sobą. Aby poprawić jakość działania, pobierz Forge: 

• Czy ta modyfikacja jest kompatybilna z Twoją wersją Minecraft? Jeśli nie, pobierz odpowiednią.

Pozdrawiam,

Konrad

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 0

Propozycja rozwinięcia punktu o "bad video card drivers" o poniższą treść:

1) Zainstaluj najnowsze sterowniki do karty graficznej od producenta, znajdziesz je na stronie:
-

(dla kart NVIDIA)
-

(dla kart ATI/AMD)
Pamiętaj, by przed instalacją usunąć aktualnie posiadane sterowniki - zapobiegnie to wszelkim błędom czy konfliktom podczas ich aktualizowania.
2) Włącz pełne przyśpieszenie sprzętowe (tylko Windows XP):
- Kliknij prawym przyciskiem myszy na pulpit, potem > Właściwości > karta Ustawienia > Zaawansowane > karta Rozwiązywanie problemów > suwak obok Przyspieszanie sprzętowe przesuń maksymalnie w prawo. Włącz również łączenie zapisu. Wszystkie okna zamknij przyciskami OK.
3) Kup kartę graficzną, która wspiera OpenGL.

Być może na najnowszych sterownikach nie działa. Poeksperymentuj ze starszymi.

//odkopa +warn 

//zamykam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.