Skocz do zawartości
  • 0
Pacislavek

Gift Code z Allegro -> Premium wygasło?

Pytanie

Niech ten temat będzie żywym dowodem i powodem do myślenia dla osób, które planują kupić giftcode na Allegro //dex

Witam. Od niedawna jestem piratem. Tak przyznaję się.
Lecz piszę ten temat ponieważ, do niedawna nim nie byłem, co mnie ogromnie zdziwiło.
Otóż mianowicie, jeżeli ktoś ma zamiar to jeszcze czytać, to proszę; wyjaśniam.

Po zakupie Gift Code'a, wpisaniu go w... (nie wiem jak to nazwać) pole.
Moje piękne konto zostało świetnie odpicowane. Tzn. Miałem premium.
Heh, niestety tylko do czasu... Pewien czas potem, po ustawieniu pięknego skina jak i zarówno po zmasakrowaniu serwerów premium, moją obecnością. Tzn. (1 miesiąc - 2) moje konto "nie jest premium" o dziwo mój skin cały czas istnieje.

Heh, ktoś z pewnością powiedziałby "skontaktuj się z Mojangiem".
Hm, co by kontakt samym kontaktem być był - ale jakże.
W dziale pomocy na minecraft.net wyraźnie napisane jest: (to specjalnie)

You should have received a transaction ID or gift code with your purchase information. You can click HERE to contact us and get this sorted out. We must have the transaction ID to locate the purchase.

No i wszystko jasne. Problem w tym...
Zakup, został dokonany przez portal Allegro. Od jakiejś allegrowskiej firmy.
Dlatego też doczekałem się braku wyżej wymienionego transaction ID co stwarza mi ogromny problem.
Pewnie zadajecie sobie pytanie typu "Co ja na to poradzę?", "Co mnie to obchodzi?".

Dla osób zainteresowanych dalszą częścią prośby:
Pozwolę, sobie udostępnić część treści mail'a.

> Witaj &nick allegro&!
>
> Dziękujemy za zakup przedmiotu na aukcji numer &&&
>
> &gift code&
>
>

Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten link.

>
> Wiadomość wysłana przy pomocy automatu do wysyłania kodów Allegro
-
> automater.pl.

Idąc dalej na stronę 'firmy'

Informujemy, iż Administracja nie odpowiada na zgłoszenia odnośnie nie dostarczenia kodów bądź problemów z nimi. W takich sprawach wiadomości prosimy kierować bezpośrednio do sprzedawców bądź rozpoczynając procedurę reklamacji klikając w link załączony do wiadomości z kodem.

Co więcej:

Jeżeli jesteście Państwo kupującymi i macie problem z zakupionym kodem prosimy o skorzystanie z formularza reklamacji, do którego link przesłaliśmy razem w wiadomości z kodem.

Moja prośba zaczyna się w tym miejscu. Jeżeli jest ktoś w posiadaniu owego linku do formularza lub, wyjaśnienia o co chodzi, proszę o zwięzłą łatwą odpowiedź.

Heh, pozdrawiam wszystkich którym chciało się to przeczytać. ;)
Proszę, jednocześnie; o wyrozumiałość.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0

Spytaj się sprzedającego czy mógłby udostępnić ID.

Czy mógłbyś podać link do oferty? Chciałbym ją przejrzeć na wypadek braku informacji nt. krótkotrwałości kodu (np. czy nie ma napisane że kupujesz 2-miesięczną subskrypcję).

@edit

Znalazłem punkt w regulaminie allegro na niego, ale nadal najważniejsze jest co i jak napisane jest w ofercie.

Artykuł 4, Ppkt 2

"Niezależnie od postanowień art. 4.1. zabronione jest wystawianie przedmiotów wymienionych jako zakazane w

do Regulaminu."

12 punkt z załącznika 1: "Produkty podrobione, tzn. towary lub usługi oznaczone w sposób, który może wprowadzić klientów w błąd co do pochodzenia, ilości, jakości, składników, sposobu wykonania, przydatności, możliwości zastosowania, naprawy, konserwacji lub innych istotnych cech towarów albo usług;"

Do tego całkowicie nie jestem pewien, ale możliwe, że się przyda.

Artykuł 19, pptk 4

Grupa Allegro rozpoznaje reklamację w terminie 14 dni od daty jej otrzymania w prawidłowej postaci, z zastrzeżeniem, że Grupa Allegro może odmówić rozpatrzenia reklamacji złożonych po upływie 90 dni od ujawnienia się przyczyn reklamacji.

Nie mam pewności jak interpretować poniższy punkt, a ma bardzo duże znaczenie jeśli Art. 19, pptk 4 ma być na coś przydatny.

18.1 Użytkownik może złożyć reklamację, jeżeli usługi przewidziane w niniejszym Regulaminie nie są realizowane przez Grupę Allegro lub są realizowane niezgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Jest jeszcze

. Z jego pomocą zdobędziesz max. 50% pieniędzy, chyba, że coś będzie nie tak...

@edit2: Zobaczyłem jak wyglądają oszukane oferty na allegro i jeśli na jakąś z nich się nabrałeś to zgadzam się z Kukurydzem. Praktycznie nie ma szans na odzyskanie czegokolwiek.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 0
Niekoniecznie będą mogli udowodnić coś sprzedającemu zawłaszcza że giff działał przez 2 miesiące zakładam że niecałe 3 czyli okres trwania w jakim osoba której ukradziono kartę kredytową i zakupiono za nią giffy otrzymała zwrot od minecraft.net chyba że gify przestały działać wszystkim którzy zakupili i skarg na tego sprzedającego będzie/było więcej. Plus możesz w języku angielskim napisać skargę na tego użytkownika prosto do minecraft.net gdzie opiszesz całe zajście dasz namiar na profil sprzedającego i zaznaczysz że jest podejrzenie że ta osoba sprzedaje kradzione klucze jeśli mc w ogóle się tym zajmuje sprawdzą go po czym zgłoszą sprawę na policję lub do osób z allegro.pl że towar sprzedawany jest kradziony i żądają usunięcia aukcji itd.

Podsumowując:

- Szanse na odzyskanie konta premium żadna...
- szanse na odzyskanie choć połowy kasy niewielka...
- Nauczka że giffów nie zakopuje się przez allegro.pl bezcenna ;D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 0
Trafiłeś na ch*ja, a nie sprzedawcę. Premium zdobyte z kradzionej karty kredytowej. Podobne aukcje są z kluczami steam do CS. Jeśli klucz był tani, np. do 40 złotych, to na 99% nie załatwąsz nic ze sprzedającym. Sama w sobie aukcja jest nielegalna, dziwię się że allegro nic nie robi prócz blokowania kont złodzieji (złodziei?) Po pół roku. Ja takiej sytuacji nie miałem, ale jak miałbym coś podobnego to od razu szedłbym z tym na policję. Zapewne nikt tego nie robi, bo "40 złotych to nie tak bardzo dużo i nie chcę łazić po sądach", jednak ja bym tego nie odpuścił.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 0
Dzięki za wyrozumiałość.
Co więcej chciałbym zaznaczyć że oferta ta nie była przeceniona.
Dawała po prostu 100% oryginalnej ceny GiftCode'a... + okulary 3D
Hm, no teraz to tylko zostaje mi kupić nowego gift code'a.
Heej! Ale jak? (tzn. na co uważać)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 0
Ale przecież to nic, że wszędzie mówi się o nieuczciwych sprzedawcach giftcodów w allegro... Przecież to kupowanie na minecraft.net jest taaaak skomplikowane...
Podsumowują, sam jesteś sobie winny. Chciałeś zaoszczędzić, a dobrze tego nie przemyślałeś - teraz płacz. Jedyną opcją jest Policja która ma obowiązek przyjąć twoje zgłoszenie, co nie znaczy, że coś z tym zrobią. Do sądu też możesz iść, ale jak przegrasz to koszty znacznie przekroczą możliwy zwrot. Temat zamykam - nic nie da się w tej sytuacji zrobić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• Przez Pacior Jr.

Nazwa: Postawklocka.pl
      iP Serwera: postawklocka.pl
      Aktywny: 24/7
      Strona: Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten link.

Rodzaj: Survival - PVP - Minigry - Frakcje - Działki - Sztuczna Inteligencja?
      Sloty - 100
      Witam bardzo serdecznie Chciałbym was zaprosić do mojego nowo powstałego serwera!
      Jest on w całkowicie intuicyjny, został zrobiony tak, aby każdy niezależnie od wieku, potrafił w pełni wykorzystywać wszystkie aspekty serwera.
      Wszystkie najpotrzebniejsze komendy zostały porozpisywane i porozrzucane w miejsca, gdzie ich właśnie będziesz potrzebować!

Co na nim znajdziecie?
      - Survival (Drop z Kamienia)
      - PVP (Arene PVP jak i PVP poza spawnem)
      - Dzałki (Zbuduj wymarzony domek i przechowuj w nim cenne rzeczy)
      - Frakcje (Znajdź sprzymierzeńców i Stwórz własną Gildie) [Wkrótce]
      - Minigry (Gdy będziesz potrzebował/potrzebowała odpoczynku od kopania) [Włączone gdy tylko będzie więcej aktywnych graczy]
      - Kreatywne "Znajdźki" (Zaimplementowane i rozsiane po mapie różnego rodzaju skarby i nie tylko)
      - Sztuczną inteligencje (Nawet w przypadku kiedy byłbyś/byłabyś sam/sama na serwerze, sprawi że nie będziesz się nudzić ) 

Na serwerze staram się ciągle dodawać coraz to nowe różne rzeczy, więc raczej nie będziesz się nudzić
      Informacje dodatkowe:
      Strona internetowa Postawklocka.pl na której jest w pełni sprawny ITEM SHOP, jest oczywiście stroną tymczasową.
      W ciągu najbliższych dni zostanie on zmieniony na Bardziej Rozbudowany ITEM SHOP zostanie również dodane Forum, Strona z nowinkami dotyczącymi Serwera.
      Screenshoty:(nie za dużo by nie zdradzać za wiele )

Dziękuje za uwagę i mam nadzieje do zobaczenia na serwerze
      //Poprawiam tagi i zatwierdzam ~ VenomPCPL
    • Przez Dizzyyy_
      Siemanko mam mały problem. Posiadam pelerynke optifine i gdy zmieniłem ją, nie moge zalogowac sie na premke. Jakies pomysły? Gdy chce zresetować hasło nie przychodzi na email. Email nie był zmieniany, bonic nie dostałem o zmianie emaila. Z góry dzieki za pomoc!
    • Przez Sebba Gamess

» IP Serwera:Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten link.
      «
      » Premium: Nie wymagane «
      » Otwarcie: 26 sierpnia 2017 r. 15:00 «

ATUTY SERWERA
      » Siadanie na schodkach «
      » Pojazdy, np. pociąg, motor «
      » Realistyczne krwawienie «
      » Stan psychiczny, fizyczny, zdrowotny «
      » Zarabianie poprzez różne zawody «
      » Budowle takie jak bank, komisariat policji czy urząd «

» HELIKOPTER «

» POCIĄG «

» SAMOLOT «

» CZOŁG «

» SAMOCHÓD «

» MOTOR «

» SPADOCHRON «
    • Przez Trastian

» IP serwera: mckwadrat.ml
      » Wersja serwera: 1.11.2
      » Typ serwera: SkyBlock + szybka rozbudowa
      » Ilość slotów: 50+
      » Autoryzacja: Premuim + NoPremium

Spawn:

Parkour:

Opis serwera:
      Rozpocznij swoją przygodę na malutkiej wyspie i rozbuduj się do wszelkich granic. Jedyne, co Cię ogranicza to wyobraźnia!
      Podbijaj rankingi wielkości i ekonomii!

Dlaczego McKwadrat? :
      - Doświadczona ekipa techników oraz budowniczych.
      - Oryginalne oraz autorskie budowle.
      - Rywalizacja jedynie między graczami.
      - Zoptymalizowane osiągi.
      - Miła atmosfera.
      - Możliwość porozmawiania z administracją.
      TeamSpeak3: ts3-hermes.com

Schematy wysp:

Gracz

VIP

MIP

Ekipa serwera:
      Właściciel: Trastian
      Admin: Kako2406
      Admin: Dzekin

• Przez SeBeQ bambus
      Dzień dobry, przepraszam ale nie znalazłem na żadnym forum rozwiązania mojego problemu.
      Mianowicie kilka tygodni temu wymieniałem dysk w komputerze z HDD na SSD, przed wymianom minecraft działał prawidłowo. Gdy próbowałem włączyć shiginima launcher po ów wymienie pojawił się błąd który wyglądał następująco, naciskałem play, tradycyjnie ładowała/pobierała się wersja gry, launcher się wyłączał po czym z powrotem włączał. Sprawdzałem wersję javy, aktualizowałem sterowniki, windowsa, direstX'a; nic nie działało. W końcu postanowiłem kupić oryginalnego minecraft'a premium, gdy gra się już załaduje pokazuje się taki komunikat:
      "Wystąpił nieoczekiwany błąd i gra została zamknięta. Przepraszamy za niedogodności."
      Dodam że taki sam błąd występuje u mojego znajomego który formatował komputer. Bardzo proszę o pomoc ponieważ już zakupiłem minecrafta i nie chcę wyrzucać 100 zł. w przysłowiowe błoto.
      W załączniku zamieszczam screena.

Zaloguj lub zarejestruj się aby zobaczyć ten załącznik.