Skocz do zawartości

Zdjęcie

Minecraft dziś - jak znaleźć odpowiedni serwer?

jaki serwer szukanie serwera serwer vip zasady

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Elmer

Elmer

Nieznany

• 4 postów
  • Wersja:Pełna

Napisano 06 sierpień 2012 - 12:17

Cześć,

Chciałbym by ktoś dał mi radę dotyczącą poszukiwania właściwego serwera. W MC grałem ostatnio w indev i wydaje mi się, że sytuacja wyglądała zupełnie inaczej. Było mi dużo łatwiej znaleźć serwer i wydaje mi się, że większość działała na innych zasadach niż dziś. Generalnie zainteresowany jestem survivalem ale mam problemy ze znalezieniem właściwego serwera. Dotarłem do niejednej listy serwerów ale trudno mi jest znaleźć konkretną specyfikację każdego z nich. Kiedyś każdy serwer miał dokładny opis zasad na nim panujących, co można robić, czego nie, jakie opcję są włączone a jakie wyłączone - ciężko mi coś takiego znaleźć dziś są regulaminy ale nie o to chodzi.

Kolejna kwestia to wszechobecne opcje vip. Kiedyś tego nie było. Czy znajdę w ogóle serwer bez takich funkcji? Czy są jakieś oficjalne serwery MC? Rozumiem, że utrzymanie serwera kosztuje i często z tego są na niego zbierane środki ale nie przeszkadza mi opłata sama w sobie a ideologia promowania osób które wykładają kasę. Wolałbym opłatę bez dodatkowych bonusów. Widziałem, że opcja vip na jakimś serwerze daje możliwość latania, teleportowania w dowolne miejsce, tworzenia dowolnej ilości skrzyń (swoją drogą co to za zmiana? Nie mogę już robić magazynów na wydobyte materiały?). Czy w ogole można teraz na serwerach isc w dzicz i kopac czy zbudować sobie dom, czy to już jest możliwe tylko na niektórych serwerach? Czy teraz aby grać swobodnie, używać opcji normalnie dostępnych w grze trzeba płacić?

Nie jestem hejterem, realnie pytam jak wygląda sytuacji bo chciałem wrócić do MC i nie chcę iść na serwer gdzie jest podział na kasty dyktowany realnymi pieniędzmi. Jeśli się mylę lub de facto takie zjawisko w praktyce nie jest problemem to niech ktoś mnie wyprowadzi z błędu.
Pzdr.
  • 0

#2 KubaCzarny123

KubaCzarny123

Osieroconych płyt Selektor

• 795 postów
  • Steam ID:KubaCzarny123
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 06 sierpień 2012 - 13:55

Z tego co napisałeś, wywnioskowałem że masz Premium. A możesz podać nick w grze?
  • 0

vNVXQlO.png

NEO V ROM X-GAMER V2, NIGHTELF 10.1, ROOT @1,8Ghz (1,4Ghz na codzień)

One S

http://www.fabrykakl...pl/?refId=60565

#3 Elmer

Elmer

Nieznany

• 4 postów

Napisano 06 sierpień 2012 - 14:31

Nie bardzo wiem jak ma to pomóc w odpowiedzi na moje pytanie ale czemu nie - Sovigun
  • 0

#4 DeX3r

DeX3r

Arogant aka. Hater

• 872 postów

Napisano 06 sierpień 2012 - 14:45

Serwer bez vipów? Never heard about that.
Nie ma oficjalnych serwerów MC (i nie będzie).
Dodatkowa kasa bez bonusów to darowizna. Można znaleźć takie rzeczy czasem na niektórych serwerach, ale naprawdę bardzo rzadko. Dodatkowo, taki serwer nie istnieje długo (zazwyczaj jakieś duże eventy jak Spleef Tournament).
Większa ilość skrzyń oznacza możliwość tworzenia zabezpieczeń LWC etc.
Iść w dzicz i kopać można, na serwerach survival (jak mcsv.pl), z tym że ja takich serwerów nie lubię ze względu na to, że śmierć na takim serwerze dla niektórych jest niczym, tymczasem osoba którą zabijemy może oznaczać stratę całego majątku (zbieranego przez kilka dni), co idzie w parze z ograbieniem domu. Dlatego preferuję serwery Hardcore, tylko na nich z kolei pojawia się problem cziterów i altów (które chyba już raz na zawsze przestały działać - oby).
Aby grać swobodnie nie trzeba płacić (zazwyczaj, na normalnych serwerach). Niestety często admini nie potrafią wyważyć odpowiednich "bonusów" dla vipów, w związku z czym serwery, na których VIP-owie czują się niedowartościowani upadają, a te drugie cieszą się niezbyt dużą frekwencją (zazwyczaj grają praktycznie same vipy).

Nie jestem hejterem, realnie pytam jak wygląda sytuacji bo chciałem wrócić do MC i nie chcę iść na serwer gdzie jest podział na kasty dyktowany realnymi pieniędzmi. Jeśli się mylę lub de facto takie zjawisko w praktyce nie jest problemem to niech ktoś mnie wyprowadzi z błędu.

Jedyne rozsądne rozwiązanie to serwer prywatny - slot kosztuje 2,5, zbieracie kasę ze znajomymi i kupujecie priva. Sam takie coś praktykowałem wielokrotnie i w sumie widzę jeden minus - nuuuuuuuuuuuuuuudy. Jak się gra z nowymi to co innego, a jak grasz w kółko z tymi samymi osobami i już praktycznie osiągnąłeś wszystko, to nie ma po prostu co robić. Z tego względu polecam serwer Tekkit (być może niedługo będę zbierał ekipę na taki serwer). Tam ilość możliwych dróg rozwoju swojego imperium (mówię tutaj głównie o tych co nie przepadają za buowaniem coraz wspanialszych zamków i dziur w ziemi) jest bardzo duża.
  • 0
Minecraft to świetna gra. Czy nie wspaniale jest ją kupić?
Nie pirać! Kup teraz. http://www.minecraft.net/store

Piszę programy na zlecenie (C#/Java). Więcej szczegółów na gg: 38630

#5 Atexor

Atexor

Wiedźmin

• 1613 postów
  • Steam ID:STEAM_0:0:16071886
  • LokalizacjaBytom

Napisano 06 sierpień 2012 - 14:48

Tutaj nie pomagamy piratom - dlatego :-). Serwerów oficjalnych Mojang nie ma. Serwerów bez VIP nie kojarzę, ale na naszym mcsv.pl wykupienie go nie dodaje ultra bonusów. Zobacz lub wejdź w odpowiedni dział na naszym forum. Jest tam wirtualna waluta, ale można za darmo bez przeszkód budować za miastem podziemne bazy i zdobywać surowce, jednak jest syryjm znalezienia jej przez innych graczy.
Pozdrawiam
  • 0

Jeżeli Ci na czymś zależy, broń tego bez względu na wszystko, bez względu na przeciwności,

nawet za cenę własnego życia, walcz do końca. Nie poddawaj się, broń tego

obiema rękami, a twoje oddanie zmieni się w pewność siebie.

Rabus, Affib's, Dex3r,, Zampa, matejss (stary), Mofixil, borsuk, swajner, Woozie, Toficer, AsgarothDaFae, lkuszal i inni- Pamiętamy [']

#6 Elmer

Elmer

Nieznany

• 4 postów

Napisano 06 sierpień 2012 - 15:25

Dzięki za obszerną wypowiedź.
A to po nicku da się sprawdzić czy pirat?
Nie do końca łapię problem LWC, doczytałem co to w ogóle jest bo oczywiście nie wiedziałem :) i poprzednio jak grałem to skrzynie lub drzwi można było samemu sobie zabezpieczyć i tyle. Było to wygodne i przydatne.

Co do zabijania etc. Z tego co pamiętam to jak grałem jeszcze nie było w ogóle takiej opcji. Czy teraz nie ma zabezpieczeń że np w mieście nie można zabijać? Czytałem o specyfice hardcore i na MCwiki wyczytalem ze smierc wymaga restartu mapy - nie wiem o co chodzi szczerze. W opisach serwerów piszą, że po śmierci jest blokada na x godzin. Nie bardzo wiem czy to wynika z tego że chodzi o wprowadzeni umownej kary - by nie było tak łatwo czy może śmierć gracza generuje jakieś problemy dla serwera faktycznie.
Zadaję totalnie laickie pytania pewnie ale zanim gdzieś dołączę wolę się zorientować :) Z tego co widziałem opisy serwerów to wiele z nich wyglądało bardzo interesująco. Wszelkie dodatki związane z wojnami miast, handlem etc brzmiały zachęcająco ale później czytałem, że jak kupisz sobie VIP to możesz latać :)
Serwer prywatny raczej nie wchodzi w gre, jestem graczem raczej casual a znajomych z MC praktycznie nie mam no i swoją drogą faktycznie wieje nudą.
W takim razie najbardziej interesuje mnie serwer z możliwością swobodnej eksploracji, z miastami i polityką, z handlem, może być HC o ile dobrze rozumiem jego ideologię. Nie chciałbym aby masa opcji była poblokowana, poprzednio jak grałem nie było np TNT a teraz widzę że czasami jest zablokowany dostęp do enderu etc. No i nie chciałbym żeby VIP robiło z gracza boga :)
Co do płatności to najchętniej bym raz zapłacił większą kwotę dla spokoju - wiedziałem ze niektóre serwery taką opcję mają (tylko tak jak mówię - nie chcę od tego latać :D)
Jakieś sugestie?
  • 0

#7 Jantomedes

Jantomedes

Zawodowy Badacz Twardości Bedrocka

• 291 postów

Napisano 07 sierpień 2012 - 15:51

Hardcore - założenie na serwerze, że jeśli się zginie, dostaje się bana permanetnego lub na jakiś czas. Powiedzmy że to jakby realizm :)

I jeszcze coś...

[...]
Chciałbym by ktoś dał mi radę dotyczącą poszukiwania właściwego serwera. W MC grałem ostatnio w indev i wydaje mi się, że sytuacja wyglądała zupełnie inaczej. Było mi dużo łatwiej znaleźć serwer i wydaje mi się, że większość działała na innych zasadach niż dziś. Generalnie zainteresowany jestem survivalem ale mam problemy ze znalezieniem właściwego serwera. Dotarłem do niejednej listy serwerów ale trudno mi jest znaleźć konkretną specyfikację każdego z nich. Kiedyś każdy serwer miał dokładny opis zasad na nim panujących, co można robić, czego nie, jakie opcję są włączone a jakie wyłączone - ciężko mi coś takiego znaleźć dziś są regulaminy ale nie o to chodzi.
[...]

Ekhem... surival multiplayer wprowadzili w Alphie :D

Czemu kłamiesz, że grasz od InDeva? Ani tym nie zaszpanowałeś, ani wiedzą o Minecrafcie. Nie hejter tylko kłamca.

Użytkownik Jantomedes edytował ten post 07 sierpień 2012 - 15:52

• 0

(były) Technik i Moderator - Freebuild.pl, (były) Pomocnik - forum.minecraft.pl, (były) Builder - Aliquam.pl, (były) JuniorModerator- Mine Metropoly, (były) Redaktor - Mine Metropoly.pl, (były) Redaktor - minecraft.pl, (były) Twórca poradników o programowaniu modów - YouTube, (były) Spec Techniczny - forum.minecraft.pl

Były gracz Minecrafta

#8 Mofixil

Mofixil

Hejter

• 1723 postów
  • Steam ID:Mofixil
  • LokalizacjaWorld_5D

Napisano 07 sierpień 2012 - 16:29

I jeszcze coś...
Czemu kłamiesz, że grasz od InDeva? Ani tym nie zaszpanowałeś, ani wiedzą o Minecrafcie. Nie hejter tylko kłamca.

Pamiętam jak za czasów CG czy wcześniej każdy wyczekiwał właśnie "IndevMP".
  • 0

Fajne Będa rzeki i gury najlepszy appdata czytli adventure appdata

Dołączona grafika

#9 KubaCzarny123

KubaCzarny123

Osieroconych płyt Selektor

• 795 postów
  • Steam ID:KubaCzarny123
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 07 sierpień 2012 - 17:15

Serwer bez Vipów? Proste! polycraft.pl, zapraszam. :D
  • 0

vNVXQlO.png

NEO V ROM X-GAMER V2, NIGHTELF 10.1, ROOT @1,8Ghz (1,4Ghz na codzień)

One S

http://www.fabrykakl...pl/?refId=60565

#10 Elmer

Elmer

Nieznany

• 4 postów

Napisano 08 sierpień 2012 - 11:33

Hardcore - założenie na serwerze, że jeśli się zginie, dostaje się bana permanetnego lub na jakiś czas. Powiedzmy że to jakby realizm :)
I jeszcze coś...

Zastanów się chwilę zanim kogoś nazwiesz kłamcą! Widocznie się pomyliłem i nie był to indev, ale to nie powód by mnie od kłamców wyzywać. Jeśli wg. Ciebie moja wypowiedź brzmi jakbym chciał zaszpanować wiedzą o MC to Ty ewidentnie umiejętnością czytania ze zrozumieniem nie brylujesz. Sam napisałem, że laickie pytania zadaję ale wolę dopytać zanim gdzieś dołaczę. Chyba też nie założyłem tematu z tyloma pytaniami po to żeby zaszpanować, nie? No i wybacz nie mam szczególnych kompleksów spowodowanych niską wiedzą o MC, jak czegoś nie wiem to dopytuję i się do tego przyznaję.
  • 1

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: jaki serwer, szukanie serwera, serwer, vip, zasady

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych